Peršalimo ligos trikdo mokyklų darbą

Iš viso mūsų rajone gyventojų, sergančių ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, pridėjus ir gripo atvejus, registruota 742. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus teigimu, kasdien daugėja mokyklas nelankančių vaikų.

Jeigu situacija nesikeis, Visuomenės sveikatos centro bus prašoma skelbti epidemiją.


Daugėja nelankančiųjų mokyklos

Švietimo ir mokslo ministro įsakymas skelbia, kad mokyklos pamokų gali nebevesti, kai serga dvidešimt procentų moksleivių. Rajono Švietimo skyriaus vedėjo A. Stonkaus teigimu, tokių priemonių galima imtis, kai paskelbta epidemija. 
Vedėjas pastebėjo, kad dėl ligos ugdymo įstaigų nelankančių mokinių rajone intensyviai daugėja.
„Situacija labai skirtinga: vienur bloga, kitur pusėtina arba net normali, tačiau prie tų dvidešimt procentų artėjame. Kol kas neserga Sedos, Merkelio Račkausko gimnazijų vaikai. Daugiausiai sergančių ir mokyklos nelankančių mokinių yra „Jaunystės“, Sodų ir Tirkšlių vidurinėse bei Žemalės pagrindinėje mokyklose. Kai kuriose klasėse į pamokas susirenka tik pusė vaikų. Serga ir mokytojai“, – situaciją komentavo pašnekovas.
Dėl to nukenčia visavertis vaikų mokymas. A. Stonkus patikino, kad padėtis kasdien stebima, jeigu sergamumas ir toliau didės, Visuomenės sveikatos centro bus prašoma skelbti epidemiją.
Gripas jau braunasi ir į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, Mažeikių politechnikos mokyklą. Pastarosios direktorė Vida Lumpickienė informavo, kad serga ne tik vaikai, bet ir mokytojai. Kad nenukentėtų mokymas, tenka koreguoti tvarkaraščius.
„Masinio susirgimo nėra, bet tendencija tokia – sergančiųjų daugėja“, – akcentavo direktorė.


Daugiausia serga vaikai

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėjos Irenos Macijauskienės pateiktais duomenimis,  praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruoti 69 gripo atvejai. Iš jų – 49 vaikų  iki 17 metų. Ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų registruota 673, iš jų – 521 vaikų.
„Mažeikių rajone sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis siekia 128,92 atvejo 10 tūkstančių gyventojų. Gripas sudaro apie 9,3 procento visų atvejų. Epidemija skelbiama, kai gripas sudaro apie 30 procentų“, – paaiškino vedėja.
Gripo epidemija jau paskelbta Kaune, Alytuje, Šiauliuose ir kitur, oficialiai skelbiama, kad ji apėmė jau trečdalį Lietuvos.
Trečiadienį I. Macijauskienė „Santarvę“ patikino, kad situacija rajone stebima. Gali būti, kad epidemija bus skelbiama ir nelaukiant, kol gripas sudarys 30 proc. Tokių saugos priemonių buvo griebtasi ir 2009 metais.


Lankytojai įleidžiami

Iš viso mūsų rajone gyventojų, sergančių ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, pridėjus ir gripo atvejus, registruota 742. Iš jų – 570 vaikų iki septyniolikos metų.
Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotojas Vilhelmas Džiugelis informavo, kad šiuo metu dėl gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ligoninėje gydomi 7–8 ligoniai.
„Situacija kol kas pakankamai normali, laisvų vietų yra. Pasakyti tikslius skaičius apie besigydančiuosius ligoninėje yra sudėtinga. Vieni ligoniai išleidžiami, kiti – paguldomi, dažniausiai serga vaikai“, – komentavo pavaduotojas.
Kai kurios šalies ligoninės dėl didelio sergamumo ar paskelbtos epidemijos apribojo ligonių lankymą. Pas mus dar neprireikė griebtis tokių priemonių.
Vis dėlto V. Džiugelis patarė gyventojams būti sąmoningiems ir pajutus infekcijų ar gripo simptomus atsisakyti sumanymo lankyti sergančiuosius.

5 Atsakymai į “Peršalimo ligos trikdo mokyklų darbą”

 1. huew parašė:

  kodel negalit paskelbt to gripo?? a galvojat kad kai eisim i ta mokykla tos ligos visiem issisklaidys, tai kaip tik daugiau gausim bakteriju ir tuo labiau daugiau nebus , dabar kokiai savaitei ar truputuka maziau uzdarytumet tas mokyklas ir visi pasveike pareitu..

 2. 8klase parašė:

  Jei jau skelbsit epidemija tai skelbkit visur.

 3. Algis, 9-ta klasė parašė:

  Aš tai įkalu kasdien po 200 g stumbrinės ( 40 proc.) ir jokios ligos nekimba.

 4. vija parašė:

  o kas nuo to pasikeis- bus skelbiama epidemija ar ne? nepagaunu kampo…tipo tik tereikia paskelbti ir nebesirgs? tai ko laukiat?

 5. Jau parašė:

  daug vaiku serga ir gabijos gimnazijoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto