Perspektyviausiems sportininkams – premijavimo fondas

Kokius sportininkus premijuoti ir ką įtraukti į geriausiųjų dešimtuką, ateityje spręs Sporto taryba. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rajono politikai įsipareigojo iš rajono biudžeto kasmet skirti premijas perspektyviausiems rajono sportininkams, pasiekusiems aukštų rezultatų. Numatytas kasmetinis dešimties tūkstančių litų premijų fondas.

Galimybės didesnės

Paskutinįkart šiemet posėdžiavusi Savivaldybės taryba patvirtino Perspektyviausių sportininkų premijavimo nuostatus. Juose numatyta kasmet premijuoti mažeikiškius sportininkus, pasiekusius aukštų rezultatų: Pasaulio ir Europos čempionatuose – 1–6 vietų laimėtojus, Lietuvos čempionatuose – 1–3 vietų laimėtojus, Lietuvos jaunimo žaidynėse ir čempionatuose – 1–2 vietų laimėtojus, Lietuvos jaunių žaidynėse ir čempionatuose – 1-os vietos laimėtojus.
Numatytas ir dešimties tūkstančių litų kasmetinis premijų fondas.
Sportą kuruojantis Savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas Petras Norvilas „Santarvei“ sakė, kad ir ankstesniais metais itin aukštų rezultatų pasiekę sportininkai sulaukdavo skatinimo. Pinigus savo įsakymu skirdavo administracijos direktorius, potvarkiu – meras, arba Taryba.
„Kad nebūdavo pinigų, nebūdavo ką spręsti“, – į klausimą, kaip būdavo sprendžiama, kurį sportininką skatinti, atsakė P. Norvilas.

Numatyta tvarka

Dabar turėtų nebelikti vietos įvairioms interpretacijoms, nes patvirtinta premijų skyrimo tvarka. Kandidatus premijai gauti galės siūlyti rajono Savivaldybės sporto klubų vadovai, Sporto mokyklos direktorius (kandidatūros apsvarstomos Sporto mokyklos pedagogų taryboje, visuotiniame klubo narių susirinkime).
Sportininkai už aukštus sporto pasiekimus premiją galės gauti tik vieną kartą per metus. Paraiškos premijai gauti teikiamos Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriui iki einamųjų metų lapkričio 1 d.
Kaip ir ankstesniais metais, bus renkami geriausių sportininkų dešimtukai. Kandidatus Sporto mokykla ir klubai teikia iki gruodžio 1 dienos. P. Norvilas pastebėjo, kad mūsų rajonas iš kitų išsiskiria tuo, kad renkamas ne tik suaugusių sportininkų, bet ir jaunimo (iki 21 metų) dešimtukas.

Sprendžia Sporto taryba

P. Norvilas paaiškino, kad paraiškos dėl sportininkų premijavimo bus perduotos Sporto tarybai, kuri tars lemiamą žodį. Sporto taryba sudarys ir geriausių rajono sportininkų dešimtukus.
Sporto reikalus kuruojantis Savivaldybės vyriausiasis specialistas teigė dėl objektyvumo nuo darbo taryboje nusišalinęs.
Kitais metais startuos neseniai patvirtinta vienuolikos žmonių sporto taryba. Joje dirbs trys Tarybos nariai: Sigutė Bernotienė, Laima Nagienė, Deivydas Vyniautas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, AB „ORLEN Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybinės veiklos valdymui Viktoras Vasilavičius, UAB „Meksimela“ atstovas Jurijus Stupakovas, Viekšnių gimnazijos kūno kultūros mokytojas Voldemaras Kinas, Mažeikių rajono savivaldybės mero visuomeninis patarėjas Vygandas Ostrauskis, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė Rasa Akučkaitė, Mažeikių verslininkų asociacijos viceprezidentas Jonas Buinauskas, buvęs futbolininkas Rolandas Vaineikis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto