Pikeliai: gyventojų mažėja, bet miestelio veikla tampa labiau pastebima

Autoriaus nuotr.

Pikeliai, įsikūrę Židikų seniūnijoje, pasienyje su Latvija, istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėti XVI amžiaus antrojoje pusėje. Didžiausias miestelio turtas – viena seniausių Lietuvoje medinių – Švč. Trejybės bažnyčia su septyniais altoriais.
Nors Pikeliuose gyventojų mažėja, čia dar išlikusi mokykla, kultūros namai, biblioteka, medicinos punktas, yra paštas ir parduotuvė, pikeliškiai bene vieninteliai rajone turi Šaulių aikštę.
Kad ir kaip ten būtų – materialūs dalykai nublanksta prieš dvasinius – čia įsikūrę darbštūs, norintys gyventi gražiai ir prasmingai žmonės.
Šiuo metu Pikelių miestelyje oficialiai registruota apie 400 gyventojų: daugiausiai – per du tūkstančius – jų čia yra gyvenę 1902–1909 metais. Prieš šešiolika metų miestelyje dar buvo 520 žmonių.
Židikų seniūnė Skirmutė Stasytė pastebėjo, kad Pikeliuose gyvena daug aktyvių žmonių: jie patys rašo projektus, ruošiasi šventėms. Aktyviai dirba kaimo bendruomenės pirmininkė Daiva Gabalienė, jos sutelkta bendruomenės taryba, tik geru žodžiu seniūnė mini pikeliškius Jadvygą ir Danielių Gedučius. Miestelyje nemažai darbščių, gyvulius auginančių ūkininkių – Janina Inauskienė, Vilma Jokšienė, Irena Lenkauskienė, Adelė Pleinienė – visas sunku įvardinti.
„Galiu pasidžiaugti pikeliškių organizuotumu – jie patys užsiaugina ir gėles, papuošia aplinką. Šiomis dienomis miestelyje ruošiamasi atlaidams, o mums, kaip tyčia, sugedo mašina ir neturime kuo nuvežti pjovėjų – tai jie susiorganizavo mašiną, atvažiavo ir pjovėjus išsivežė. Net vaizdo kameras savo iniciatyva miestelyje pasistatė“, – kalbėjo S. Stasytė.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto