Pikeliškiai nusiteikę gyventi bendraudami ir bendradarbiaudami

Rajono bendruomenės metams baigiantis rinko vadovus – perrinko senuosius arba pasitikėjo naujais žmonėmis. Permainų esama ir kitąmet dešimtmetį švęsiančioje Pikelių kaimo bendruomenėje: pasitraukus trejus metus išdirbusiam bendruomenės pirmininkui Erlandui Švažui, į jo vietą stojo Inga Stankevičienė. Šiek tiek atsinaujino ir bendruomenės taryba.
Abu pirmininkai įsitikinę, kad kaime bendruomenė labai reikalinga.

PALIKTI LIKIMO VALIAI
Buvęs Pikelių bendruomenės pirmininkas E. Švažas neabejoja, kad bendruomenė kaimui reikalinga, net būtina.
Sovietiniais laikais buvo kolūkis, vyko socialistinis lenktyniavimas, tad žmonės buvo pagerbiami už gerus darbus, jubiliejų proga, tam negailėta pinigų.
„Pinigų buvo skiriama viskam, nereikėdavo esant reikalui rinkti iš žmonių. O paskui kaimas buvo paliktas kaip tie kačiukai – kaip norit, taip ir skęskit – tai niekam nebuvo įdomu“, – teigė vyriškis.
Susikūrus bendruomenei kaimo gyvenimas pamažu atgijo, bet Erlandas pastebi, kad miestiečiai kažkodėl mato kaimą nusigėrusį. Žinoma, kiekvienam kaime yra keli girtuoklėliai, kurie trinasi kaimo centre, prie parduotuvės, ir visi atvažiavusieji juos mato. Bet juk yra ir veiklių pensininkų, ir mokinių, kitų bendruomenės narių, užsiėmusių įvairiausiais dalykais – tų niekas nemato.
„Nuolat vyksta mokyklos, kaimo šventės, talkos, susibūrimai, ir tų mėlynanosių tada nebesimato. Tikrai nesutinku su padejavimais, kad kaime nėra ką veikti. Kai kurie miestiečiai gyvena daug nuobodžiau nei kaimo žmonės“, – tikino pašnekovas.

VIENIJA DAUGYBĖ INTERESŲ
Pasak E. Švažo, mokykla, kultūros namai, medicinos punktas, parduotuvė, bažnyčia, – tai objektai, kurie turi būti, kad egzistuotų gyvenvietė ar kaimas. Bet prie viso to Pikeliuose dar yra ir labai daug kitų dalykų: medžiotojų būrelis, mokyklos sporto salėje žaidžiamas ne tik krepšinis, čia moterys, pasisamdžiusios šokių mokytoją, tobulina savo figūras.
„Pas mus nemažai kas turi šiltnamius: vieni augina viena, kiti – kita, paskui susibėgame, domimės vieni kitų užaugintomis daržovių rūšimis. Mūsų žvejai iš viso atskira partija, turime didžiausią jaunųjų šaulių būrį, dar daug visko, tik paprasčiausiai daug kas to nemato“, – apgailestauja Erlandas.
Iš bendruomenės pirmininko pareigų vyriškis sako pasitraukęs dėl savo užimtumo: namuose vaikai, abu su žmona dirba, turi šiokį tokį namų ūkį, bityną, mėgsta pamedžioti.
„Nebegaliu spėti visko apžioti. Praėjus kadencijos laikui reikia duoti pasireikšti ir kitiems: gal jie turės kitokių idėjų, kitokių norų, tad tegu dirba. Jei žmonės turi kitokių idėjų, nereikia būti gobšiam ir įsikabinus laikytis vieno, neleisti pasireikšti kitiems. Aš nenoriu įrodyti, kad esu pats geriausias“, – teigė laikinai iš bendruomenės tarybos veiklos pasitraukęs vyriškis.

KOMANDĄ JAU TURI
E. Švažo žodžiais, jeigu turi gerą komandą, pirmininkauti nėra sunku. O jei gauni bent minimalų finansavimą, to ir pakanka.
„Trejus metus iš eilės organizavome pikeliškiams Žolinės šventę, tad turėdami apie du tūkstančius litų, ją surengdavome neblogai: su muzikantais, atrakcijomis, varžybomis, šokiais“, – teigė pikeliškis.
Naujoji Pikelių kaimo bendruomenės pirmininkė I. Stankevičienė taip pat sutinka, kad turint energingų vienminčių, įmanoma daug ką nuveikti.
„Komandą jau turiu gana neblogą, keturiese likom iš senųjų tarybos narių. Vadovaujamo darbo nesu dirbusi, bet kai buvau bendruomenės taryboje, viską darydavom kolektyviai. Taip dirbsime ir toliau – juk niekas nepasikeitė. Kadangi darbo neturiu, manau, kad laiko bendruomenei pakaks“, – svarstė naujoji bendruomenės vadovė.

KURIA PROJEKTUS
I. Stankevičienė sako, kad bendrovės laukia nemaža darbų, ir pradeda skaičiuoti pirmuosius: pagal seniūnijos projektą reikia atnaujinti, sutvarkyti parkelį, pritraukti kuo daugiau per projektus kaimui skirtų investicijų.
„Darbų esame numatę daug, tik reikia ko nors nepraleisti, žiūrėti, kur galima pateikti projektus. Idėjų iš tiesų yra, kaip jas seksis realizuoti – pažiūrėsim“, – optimistiškai nusiteikusi I. Stankevičienė.
Pagrindinis bendruomenės veiklos šaltinis – projektai, kuriuos rašyti padeda pikeliškė Vidmantė Kesminaitė, šiek tiek lėšų skiria ir Savivaldybė.

TIKISI PIKELIŠKIŲ AKTYVUMO
I. Stankevičienė apgailestauja, kad Pikelių kaimo žmonės pasyvoki, juos reikia raginti. Tie, kurie padeda, paremia, ateina į renginius, stengiasi visur dalyvauti, – tai vis tie patys žmonės.
„Man net keista: kaimas jaunėja, o žmonės pasyvūs. Naujoji bendruomenės taryba žada rinktis dažniau, gal nuveiksime ir daugiau darbų, tad tikimės, kad juos pamatę išsijudins ir kiti pikeliškiai“, – viliasi I. Stankevičienė.
Pikeliškiai savų bendruomenės patalpų neturi, tad renkasi kultūros namuose: čia dirba drauge su Pikeliuose veikiančia stipria „Caritas“ grupe, Jaunaisiais šauliais, kultūros namų darbuotojais.
Naujoji bendruomenės pirmininkė I. Stankevičienė (iš kairės) su bendraminčiais pikeliškiais Algimantu Norkumi, Eliute Pocevičiene, Danelija Skeriene, Irena Lenkauskiene ir Sauliumi Kniukšta kaimo gyvenimui žada naujų vėjų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto