Pikeliškių bendruomenė priėmė jaunuosius šaulius ir skautus

Akies taiklumą su varžybų dalyviais išbandė ir Jadvyga Gedutienė. Rimos SKRODENYTĖS nuotr.

Šeštadienį Gabijos gimnazijos jaunieji šauliai praleido Pikeliuose. Drauge su Žemaitijos skautais jie dalyvavo įvairiose rungtyse, susipažino su Pikelių gyvenviete, naminiu būdu mokėsi lieti žvakes.

Orientavosi pagal žemėlapį

Pikeliai be kitų savo įžymybių garsėja ir tuo, kad turi 1924 metais įkurtą ir jau šiame amžiuje naujam gyvenimui prikeltą Lietuvos šaulių sąjungos aikštę. Joje šeštadienį asociacijos „Kuriame kartu“ kvietimu jaunieji šauliai ir įsikūrė.
Po įvairių organizacinių dalykų prasidėjo turininga ir įdomi dienos veikla. Pirmoji rungtis –orientacinės varžybos po Pikelius. Jų dalyviai turėjo surasti žydų kapines, Pikelių senkapius, paminklą Vytautui Didžiajam, buvusią Adamkavičių sodybą ir kapavietę miestelio kapinėse, koplytstulpį, skirtą knygnešiui Kazimierui Ercupui.
Dviejų žmonių – šaulio ir skauto – komandos Pikelių apylinkėse orientavosi pagal žemėlapį su sužymėtais punktais.
Šiose varžybose geriausiai sekėsi pirmą vietą laimėjusiems Rokui Budriui ir Giedriui Krapauskui, antroji vieta atiteko Rokui Jagminui ir Andrejai Rupkutei, trečią vietą iškovojo Martyna Griciūtė ir Aistė Ramanauskaitė.

Pažintis su Pikeliais

Šaudymo varžybų metu geriausią akies taiklumą pademonstravo Greta Šakytė, antras buvo Povilas Stanys, trečia vieta atiteko Giedriui Krapauskiui. Estafetėse vikriausia tapo komanda, kurią sudarė Rafaelis Gedutis, Agnė Vaitkutė, Eglė Katkutė ir Evelina Martinkutė.

Jaunieji šauliai su savo vade Rima Skrodenyte Pikeliuose praleido visą dieną. Rimos SKRODENYTĖS nuotr.

Kilnojant svarmenį nepralenkiamas buvo G. Krapauskis, antra ir trečia vietomis pasidalijo Rosita Urnikytė bei A. Vaitkutė.
„Šiomis varžybomis mūsų diena Pikeliuose nesibaigė – jaunimas dalyvavo skautų surengtuose žaidimuose, ekskursijoje po Pikelius, mokėsi lieti žvakes – šauliukai turi mokėti žvakes pasigaminti ir namų sąlygomis“, – pasakojo Gabijos šaulių vadovė Rima Skrodenytė.
Pažintinę ekskursiją po Pikelių miestelį pravedė bei visą dieną stovyklautojus globojo Jadvyga Gedutienė, žirnius virė ir jais vaišino Pikelių bendruomenės pirmininkė Daiva Gabalienė, jaunimas taip pat skanavo medžiotojų sriubos, kurią išvirė Stanislovas Balsys.

Lauktuvėms – žvakės

Vienas įdomiausių buvo edukacinis užsiėmimas, kuriame pikeliškis Danielius Gedutis jaunuosius šaulius ir skautus mokė senoviniu ir šiuolaikiniu būdu lieti žvakes.
Žvakės buvo gaminamos iš vietinės žaliavos – pikeliškių bitininkų padovanoto vaško. Šiame miestelyje bičiuliauja trys stambūs bitininkai, turintys apie pusę tūkstančio avilių, – tai jaunimui taip pat buvo įdomi naujiena.

Savo padarytas žvakes jaunieji šauliai parsivežė į namus. Rimos SKRODENYTĖS nuotr.

„Žvakes gaminome ir mes, o ką pasidarėme, gavome dovanų kaip suvenyrus ir galėjome parvežti į namus lauktuvių. Esame labai dėkingi nuostabiems Pikelių žmonėms, kurie su mumis užsiėmė visą dieną – jų pastangomis ji buvo įdomi ir turininga“, – sakė R. Skrodenytė.
Gabijos jaunųjų šaulių būrį pedagogė įkūrė praėjusiais mokslo metais. Pirmieji šauliai buvo gimnazijos antrokai, šią vasarą prie būrio prisijungė ir Senamiesčio bei Sodų pagrindinių mokyklų jaunieji šauliai, tad būrį sudaro apie trisdešimt mokinių nuo 14 iki 18 metų.

Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto