Pikeliuose paminėta paskutinė rudens šventė

Autorės nuotr.

Lapkričio 11-ąją lietuviai nuo seno mini švento Martyno dieną. Lapkričio 12-oji kalendoriuje įvardijama kaip Ožio diena.
Šia proga antradienį Pikelių pagrindinės mokyklos bendruomenė visus pakvietė į renginį „Sulaukę paskutinės šventės eisim aplink baltą beržą“.
Etnokultūrinio pobūdžio šventėje dalyvavo ne tik mokyklos bei miestelio bendruomenės nariai, bet ir Mažeikių rajono mokyklų bei darželių pedagogai. Pastariesiems surengtas seminaras apie šios mokyklos pedagogų sukauptą etnokultūrinio darbo patirtį.

Šventėje – simboliai ir tradicijos

Senovėje, kad greičiau prisnigtų, piemenys simboliškai kviesdavo žiemą – aplink baltą beržą tris kartus vesdavo baltą ožką.
Pikelių pagrindinės mokyklos bendruomenė jau dešimtį metų puoselėja Ožio dienos tradicijas, tad nuo jų nenutolo ir šiemet.
Mokiniai, puošdami tris ožkas bei vedžiodami jas aplink baltus beržus, kvietė žiemą, buvo spėliojama, kokia šiemet laukia žiema. Anksčiau buvo tikima: jei per Martyną giedra, tai būsianti šalta žiema, o „jei Martynas su purvu, tai Kalėdos su ledu“.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Pikeliuose paminėta paskutinė rudens šventė”

  1. Pikeliškis parašė:

    Buvo nuostabi šventė.

  2. Vilija parašė:

    Pikelių pagrindinėje mokykloje organizuojama daug renginių, bet iš visų išsiskiria mokytojos Valerijos organizuojami etnokultūriniai renginiai, jie visada apgalvoti, išgyventi. Šaunuolė ši mokytoja, dar daug Jums idėjų, dar daug renginių, stiprybės Jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto