Piketui ruošiasi ir mažeikiškiai pedagogai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Birželio 18 dieną pedagogų profsąjungos kviečia Lietuvos mokytojus į mitingą Vilniuje. Pedagogai reikalaus ne tik didinti algas, bet ir užtikrinti tokį valstybinių ir savivaldybių mokyklų finansavimą, kad jose būtų visiškai vykdomi ugdymo planai.
Šią idėją palaiko ir mažeikiškiai mokytojai. Pikete planuoja dalyvauti per 30 rajono pedagogų.
Gedimino prospektu Vyriausybės rūmų link kartu su šalies pedagogais žygiuos ir Latvijos, Lenkijos, Estijos pedagogų profsąjungų nariai.
„Daugelis problemų mums jau seniai kelia nerimą, todėl ne atsitiktinai išeiname į gatves. Dabartiniu metu yra taip: kas pradeda šaukti, tą pradeda remti, o jeigu tu tyli, nieko nepasieksi“, –  apie piketą kalbėjo Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Žemaitijos regiono Mažeikių susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė.

Plačiau apie pedagogų ketinimus skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

11 Atsakymų į “Piketui ruošiasi ir mažeikiškiai pedagogai”

 1. Zinai parašė:

  Gal norėtumei pastovėt prieš trisdešimties mokinių klasę ir pabandyt išaiškint pamoką, ir dar , ir dar vieną….taip iki pusę keturių…o tada grįžus taisyti krūvas sąsiuvinių , vėliau užkandus pasiruošt kitos dienos pamokoms

 2. Zina parašė:

  Tik nereikia kranksėt apie mažus mokytojų atlyginimus. Uždirba žymiai daugiau negu respublikos vidurkis, dirba mažiausiai už visus, atostogauja po tris mėnesius per metus. Ir dar vargšeliai nori anksčiau išeit į senatvės pensiją. O dėl mokytojų pensininkų, žinoma reikia visus varyti į poilsį, nes nukvakę pedagogai daugiau padaro vaikui žalos negu negu naudos.

 3. To mama parašė:

  Kas liečia mokytojų pensijinio amžiaus, tai as palaikyciau ,,mama“ komentatorio. Bet gi šį klausimą sprendžia mokyklų direktoriai su šviet. skyrium, dirbt pensininkui ar ne, tinkamas jisai ar ne. Mokytojas ateina į mokslo įstaigą mokyti, o ne policinį režimą sudaryti ar panašias sąlygas organizuot. Jei vaikai neturi motivacijos mokslui ir ugdymui, tai mokytojas ne policininkas. Didžiausia darbą turi atlikti šeima. Ugdyti vaiko motivaciją mokslui. Paskui užauge šaukia darbo nėra, atlyginimo klausimas iškyla. Tai norėčiau paklausti ka darei mokykloje? O darbas ir priklauso nuo gauto isilavinimo ar igyto proforentavimo noriai ir motivuotai. Aišku nevisi gali patapti mokslo guzais ar panašiai, bet neužstokit neklaužadų, tinginių prisidengiančiu vaikų apsaugos programomis. Pritaikikit įstatymus, šv. įstaigų nuostatus baudžiant neklaužadas ir tinginius, o ne melskimes vaiko apsaugos įstatymui.

 4. mama parašė:

  Nesuprantu ir nesuprasiu kodėl ugdymo įstaigose dirba pensijinio amžiaus pedagogai. Ką daryti jauniems pedagogams, turintiems begalinio noro dirbti , bet stovintiems biržoje. O darželyje dirbanti seniai pensijinio amžiaus sulaukusi auklėtoja išvis nesuvokiama, kai per šventes pradeda kiškučiu staksėt ar viščiuku cipsent nebežinai juoktis ar verkti. Ir kodėl švietimo skyriaus vedėjas nepraretina pensininkų- mokytojų, darželio auklėtojų, darželio direktorių….gi nepakeičiamų nėra ir dirbti tikrai bus kam….

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Atleskit visus pensijinio amziaus pedagogus! Jie jau nebevaldo savo jausmu ir emociju! Nebe tokia darbo kokybe ! Kencia niekuo deti moksleiviai.,kuriu pensijinio amziaus pedagogai nesupranta.. Kaip matom,patys pensininkai nesusipranta!

 6. pensininkus parašė:

  i uztarnauta poilsi, jauniems vietas palaisvint!!! O del atlyginimu tegul nekudakuoja, tegul tik visi tiek gauna, kiek jie, pusdieni sedeje ir kavas gere, kai yra gerai, nori dar geriau…tai reikejo lekt i europarlamenta, ten daaaaaaug moka uz sedejima:)

 7. To mama parašė:

  Jei policijos darbuotojai po 20 metų išeina į pensija, tai kodėl mokytojas negali . Gal mamyte mokslus baigei Oksforde, kur mokytis motivacijos kartelė aukščiausia. Brangioji nueik ir pravesk nors vieną pamoką klasėje kur moksleiviai neturi motivacijos mokslui ir ugdymui. Ka tada karksėsi apie mokytojo darbą. Ar gi nesimokei mokykloje, kas dabar ten darosi. O kad mokytojas ne taip apsirengės, tai dar ne rodyklis jo profesijai. Pažiurėkit kokie moksleiviai ateina į mokyklą, t.y. aprangą: užplauti stringai, vos krutinės speneliai nesimato, sijonukai iki bambos, ar čia moksleivio apranga. Nėra žodžių.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  saunuoliai! Palaikau …

 9. skaitytojas parašė:

  Gal pati į save pasižiūrėk ir tada rašyk niekalus…

 10. mama parašė:

  „kas pradeda šaukti, tą pradeda remti“-, čia tai teisybė. Tik ar mokytojams reikia šaukti? Gal laikas pradėti dirbti ir jauniems specialistams leisti pasireikšti. Reikalauja anksčiau išleisti i užtarnautą poilsį, o kai reikia išeiti- neįmanoma išvaryti. Pilni pagiežos, susireikšminę , užsisėdėję nuo sovietmečio. Gaila jaunimo.
  Nemalonu žiūrėti į nesusitvarkiusias, išpurtusias mokytojas. Tvarkingai susišukuoti ir išsilyginti rūbą pinigų daug nereikia. Žinoma, tokių tikėkimės mažuma , bet šaukštas deguto medaus statinę sugadina.

 11. m parašė:

  nuskriaustieji atsirado

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto