Piliakalnių metams – moksleivių darbų paroda

Pasak Rūtos Končiutės-Mačiulienės, teiginį, kad Lietuva – Piliaklnių šalis, iliustruoja skaičiai. Autorės nuotrauka

Mažeikių viešosios bibliotekos salėje iki kovo 31 dienos galima apžiūrėti moksleivių dailės olimpiados kūrybinių darbų parodą, dedikuotą piliakalniams.

Prasidėjo Piliakalnių metai

Seimas šiuos metus yra paskelbęs Piliakalnių metais. Tai ir mūsų rajono gyventojus paskatino  atsigręžti į praeitį, prisiminti savo gimtojo krašto istoriją.
Pasak Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus specialistės paminklotvarkai Rūtos Končiutės-Mačiulienės, žemė – kad ir pats mažiausias grumstelis, siejęs žmones su vietovėmis, – per amžius saugo istorinę atmintį.
„Pasakymas, kad Lietuva yra piliakalnių kraštas – visiškai teisingas. Archeologo profesoriaus Aleksėjaus Luhtano duomenimis, Lietuvoje piliakalnių yra triskart daugiau negu Latvijoje ir šešiskart daugiau nei Estijoje“, – pradėdama parodos atidarymą-paskaitą kalbėjo specialistė.

Istorikams – žinių šaltinis

Pasak Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus, paskelbiant Piliakalnių metus buvo siekiama suvienyti tautą, pagerbti mūsų protėvius.
„Smagu, kad mažeikiškiai vienaip ar kitaip į tą iniciatyvą atsiliepia. Džiugu, kad visi čia susirinkote, stengsiuosi ir pats dalyvauti kituose renginiuose, aplankyti piliakalnius“, – sakė Seimo narys.
Apie tai, kada, per kiek laiko ir kokiomis priemonėmis piliakalniai buvo supilti, kam jie buvo reikalingi, kaip keitėsi, papasakojo istorikas, Klaipėdos universiteto lektorius dr. Klaidas Perminas.
Svečias aptarė Mažeikių rajone esančių 14-os piliakalnių būklę, papasakojo apie archeologų aptiktus radinius.

Sugalvota įvairių iniciatyvų

Moksleivių dailės olimpiadai kūrybinius darbus pristatė 60 moksleivių, o 38 išrinkti geriausiais.
Jauniesiems menininkams buvo įteikti padėkos raštai.
Siekdami atskleisti temą „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“, moksleiviai savo darbuose vaizdavo, kokius piliakalnius mato, ką įdomaus apie juos yra girdėję.
R. Končiutė-Mačiulienė renginio dalyviams pristatė, kokias su Piliakalnių metais susijusias iniciatyvas planuojama įgyvendinti Mažeikių rajone.
Tradiciškai planuojama rengti piliakalnių aplinkos tvarkymo talkas. Vyks fotografų pleneras, asmenukių konkursas. Ant piliakalnių bus organizuojami literatūriniai skaitymai ir kiti renginiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto