Pinigai klubui „Mažeikiai“ kaitina aistras

Už koncepcijos pakeitimus nebalsavo tik šeši Tarybos nariai – vadinamoji opozicija. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Savivaldybės taryba, gelbėdama krepšinio klubą „Mažeikiai“, nutarė profesionaliam sportui skirti Savivaldybės biudžeto lėšas, numatant jas atskira eilute Kultūros veiklos ir sporto plėtros programoje. Už tokius pakeitimus nebalsavo tik opozicijai priklausantys politikai.
Pastarųjų teigimu, mokesčių mokėtojų pinigai turi būti naudojami skaidriai, klubas viešai turėtų deklaruoti išleidžiamus biudžeto pinigus, tačiau net Tarybos nariai atsakymų sulaukia ne į visus klausimus.

Riboja paramos dydį

Paramos dydį sporto klubams nustato Savivaldybės tarybos patvirtinta Kultūros ir sporto vystymo rajone koncepcija, kuri buvo tobulinta praėjusiais metais dėl to paties klubo „Mažeikiai“.
Pakeistame dokumente numatyta, kad iš Savivaldybės biudžeto profesionaliam sportui gali būti skirta 25 proc. jo metinio biudžeto – ankstesnė suma praėjusiais metais padidinta pustrečio karto.
Tiek valdančioji dauguma, tiek opozicijai atstovaujantys Tarybos nariai ne kartą yra pasisakę už didesnę paramą krepšinio klubui „Mažeikiai“.
Pastaruoju metu iš politikų lūpų vis dažniau nuskambėdavo panašūs pasvarstymai, o lapkričio pradžioje toks siūlymas atsidūrė Sporto taryboje: jos posėdyje vienbalsiai buvo nutarta teikti Savivaldybės tarybai tvirtinti koncepcijos pataisą – profesionaliam sportui remti skirti lėšas, numatant atskirą eilutę Kultūros veiklos ir sporto plėtros programoje.

Klubo neremia patys krepšininkai

Koncepcijos pakeitimai svarstyti praėjusio mėnesio pabaigoje vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje – tai buvo „karščiausias“ to posėdžio klausimas.
Opozicijai atstovaujantys politikai pastebėjo, kad ir patys sportininkai nėra labai suinteresuoti savo veiklą viešinti ir pritraukti rėmėjų. Klubo „Mažeikiai“ Lietuvos krepšinio lygos dviejų sezonų veiklos ataskaitos byloja, kad sportininkų darbo užmokesčiui per sezoną išleidžiama gerokai per šimtą tūkstančių eurų. Tačiau tose pačiose ataskaitose skaičiai apie 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio paramą kuklūs – šiek tiek per 400 ir 700 eurų. Tai rodo, kad patys sportininkai ir jų šeimos nariai, pažįstami neremia šio klubo.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

11 Atsakymų į “Pinigai klubui „Mažeikiai“ kaitina aistras”

 1. parašė:

  Na ,jeigu tikėti ,kad krepšininkai per sezoną gauna 100 tūkstančių eurų ir neskiria 2 proc. savo klubui gal vien tik todėl .kad krepšininkai žino ,kad tie pinigai ,,sukris,, kazkam į privačias kišenes , o komandai absoliučiai jokios naudos. O gal krepšininkai dėl laiko ar gebėjimų stokos negali ,nesugeba užpildyti nustatytos formos prašymą ir pateikti VMI. Manau,kad šiuo klausimu t.y.2 proc. pervedimo krepšiniio klubui turėtų padirbėti pats klubo vadovas G.Petrulevičius. Bet kam jam dirbti, jei galima iš savivaldybės biudžeto pasiimti.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Sportbatis Mažeikiuose vadovauja švietimui, kultūrai, sportui, todėl viskas čia tik sportbačio lygio

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Sportininkų darbo užmokesčiui per sezoną išleidžiama gerokai per šimtą tūkstančių eurų. 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio suma būtų virš dviejų tūkstančių eurų. Klausimas, kodėl mokesčių mokėtojų pinigais turi būti remiamas tas sportas, kurio neriamia patys krepšininkai .

 4. Ne lygis parašė:

  Petrulevičius parodė lygį pasiūsdamas tarybos narį…į registrų centrą. Ar tarybos narys dabar nepsiūs jo paties registruotis…darbo biržoje. Tiesa, gal neteks, nes juk du darbus dirba mero patarėju patarinėja kaip skiti krepšinio komandai lėšas ir krepšinio komandos direktoriumi įsisavina paskirtas lėšas. Gal kas žinote tai gal ir dvigubą alga ima?

 5. Rolandas parašė:

  Na nesuprantami dalykai Mažeikuose kas liečia sportą jau senai dedasi. Jei Orlen neduoda krepšiniui,tai kodėl neduoda futbolui? Sunaikinome geležinkelį į Latviją,tai jums ir špygą taukuotą iš Orlen.. Kad miesto valdininkai nepadededa verslininkams,kurie galėtų paremti sportą,matyt ir daug tiesos. Svarbiausia visgi reikia būti sporto mylėtoju,kaip ęsą kituose miestuose,kad ir Klaipėda. Miesto valdžia lankosi futbolo,krepšinio varžybose,sega ir palaiko savo miesto komandą,o Mažeikuose valdininkam sportas pamotės vietoje,geriau pirtelėje alutį gurkšnoti. Liūdna ir graudu,kad vienam iš didesnių Lietuvos raj,taip nemėgstamas sportas ir neskiriama pakankamai dėmesio ir lėšų sporto vystymui aukštesniam lygyje. Kiekvienam bažnytkaimyje jau spoto arenos,bet tik ne Mažeikiuose. Futbolininkam nusiprausti į Ventos upę…..

 6. ? parašė:

  Ką veikia savivalybėje Bernotienė, Petrulevičius ir dar kitos galvos atsakingos už sportą, kad net normalios koncepsijos neparašo? ,,MAN TA INFORMACIJA NEREIKALINGA“ citata iš vicemerės ir Sporto tarybos pirmininkės kalbos. Į Mažeikius atvažiavo cirkas ir matosi ilgai užsibuvo….

 7. Juzis parašė:

  Manau, kad Nėra jokios kontrolės Petrulevičiui skiriamiems pinigams, už suteiktus savivaldybės pinigus. pateikiami čekiai pravalgyti restorane, o kas pasidomi apie nepadengtas skolas?

 8. idomu parašė:

  …. nutarė profesionaliam sportui skirti Savivaldybės biudžeto lėšas….Zodis profesionalas reiskia,kad asmuo uzsidirba is savo profesionalios veiklos,tai kodel jis turi buti remiamas? Reiskia cia jokiu profesionalumu net nekvepia,susirinke megejai zaidzia sportini zaidima savo malonumui ir keliems ju gerbejams.O remti juos turi visi,kodel?

 9. Kazkas parašė:

  Skaidrumo su tuo krepšinio klubų ir jo finansine situacija nlb ir būdavo, dėlto ir nusisuko Orlen

 10. vietiniam parašė:

  Iš kur bus pinigų sportui, jei raudonsnukiams vagims tualeto pastatymui reikia 270 tūkstančių litų? Užmiršote,kiek kainavo treniruokliai parkelyje? Už tokią sumą galėjo pastatyti 10 kartų daugiau.O tie vagys piršto nepajudins be asmeninės naudos. Bėda tame, kad niekas nieko negali padaryti. FNTT ir ONTT „pagauna“ tik tuos, kurie nesidalina su kitais gaujos nariais, nepapildo gaujos „obšiako“. Valstybė supuvusi su visomis tomis komunistinėmis naftalinu dvokiančiomis liekanomis. Ir populiste -kgb’iste runkelių motina Red dale-mangolija.

 11. vietinis parašė:

  Geda, vadovams ir valdziai, kad turint tokia gamykla kieme, eiti ir ubagauti. Nei krepsinio, nei futbolo, nei kitu normaliu sporto saku. Paklauskite kodel negaunama is gamyklos pinigu, o todel, kad neaisku kur dalis pinigu iskeliauja. Jei vagiat, bent jau mokekit pasidalinti ir visiems bus gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto