Pinigų muziejuje baigiama statyti didžiausia pasaulyje piramidė iš monetų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje šeštadienį bus pabaigta statyti monetų piramidė, sudaryta iš vieno milijono lietuviškų vieno cento monetų. Tai yra didžiausia pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų.

Rinko penkerius metus

Idėja pastatyti monetų piramidę kilo Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskiui, studentams fizikams iš Vilniaus. Per beveik penkerius metus jie, padedami daugybės geranoriškų žmonių, surinko daugiau nei vieną milijoną smulkiausių lietuviškų monetų.
„Mūsų projekto šūkis – „Tavo centas gali!“. Juo norime pasakyti, kad įdėdami kad ir labai mažą indėlį – vieną centą – žmonės gali daug pasiekti“, – sakė projekto idėjos autorius V. Jakštas. Tuo, kad lietuviai moka susiburti bendram tikslui, dar kartą įsitikinta jau pradėjus monetų piramidės statybas. „Dėlioti monetas į piramidę mums padėjo kelios dešimtys savanorių. Per mažiau nei tris savaites visi drauge sukūrėme šį įspūdingą statinį“, – sakė D. Jokubauskis.

Perduos fondui

Milijono centų piramidės idėją palaiko Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. Šiam fondui po statybų bus perduoti visi žmonių paaukoti pinigai.
Pastatyta milijono centų piramidė bus demonstruojama iki kitų metų vasario mėnesio.
Milijono centų piramidė yra sudaryta iš krūvelių po 15 monetų kiekvienoje. Apatinis piramidės sluoksnis yra kvadratas, sudarytas iš 58×58 tokių krūvelių. Kiekvieno aukštesnio sluoksnio kraštinė mažėja viena krūvele, kol viršūnėje lieka tik viena krūvelė.
Iš viso piramidės pastatymui bus panaudotos 1 000 935 monetos.
Piramidės aukštis sieks 1,13 m, o masė – 831 kg.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto