Pinigų turi, tačiau negali susimokėti?

Su situacija, kad bankomatuose nebūtų grynųjų pinigų, didesnių miestų gyventojai susiduria retai, tačiau miesteliuose pensijų, išmokų dienomis pasitaiko, kad pinigų nelieka. Vido STANKAUS nuotr.

Pagal šiuo metu galiojantį Darbo kodeksą, Lietuvoje darbo užmokestis privalo būti mokamas pinigais. Tai reiškia, kad jis darbuotojams gali būti išmokamas grynaisiais pinigais arba mokėjimo pavedimu į banko sąskaitas.
Seime balandį buvo pateikti du įstatymų projektai, susiję su nuostata, kad darbuotojų atlyginimų, komandiruotpinigių, dienpinigių išmokėjimas vyktų tik bankiniais pavedimais.
Šių svarstymų metu Seimo nariai Valius Ąžuolas ir Laima Nagienė išryškino problemą: dėl šalyje nepakankamai išvystyto finansinių paslaugų tinklo toks sprendimas daugiausia žalos padarytų regionų gyventojams.
Tai, kad mūsų rajono kaimų ir miestelių žmonėms išsigryninti tam tikrą pinigų sumą nėra paprasta, patvirtino ir seniūnai, ir gyventojai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Pinigų turi, tačiau negali susimokėti?”

  1. Be vardo parašė:

    Na ir nesąmonė. Bankomatai tušti nestovi, arba jei tušti stovi, tai gal dieną, kol papildo. O dėl algų mokėjimo į kortelę tai mažų miestelių ir kaimų gyventojai džiaugiasi, nes miesteliuose nėra bankomatų, žmonės jau įprato atsiskaityti kortelėmis. Nesuprantu kur čia tie politikai problemą mato. Gal neturi kaip kitaip ar kitose srityse pasireikšti?

  2. Nijole parašė:

    „Pirmąja Europos šalimi be grynųjų pinigų vadinamoje Švedijoje prieš porą metų buvo priimtas įstatymas, įpareigojantis bankus visoje valstybėje užtikrinti tolygų finansinių paslaugų tinklą. Jei šio įpareigojimo bankai nevykdytų,jiems grėstų didžiulės baudos.“ (Santarvė)
    „Bendraudamas su Lietuvos bankų asociacijos atstovais siūliau idėją, kad valstybė parduotuvėms, kitoms įstaigoms padėtų įsigyti mokėjimų kortelių skaitytuvus. Tačiau tuomet ir bankai turėtų įsipareigoti iš verslo imti nedidelį skaitytuvų aptarnavimo mokestį. Deja, nepavyko. Atsakymas buvo toks: ne, čia yra privatus verslas, todėl, kokius norime,tokius mokesčius ir taikome“, –paaiškino Seimo narys.“
    Štai kaip tvarkosi Švedijoje valdžia su bankais ir kaip Lietuvoje. Jei valdžia nesusitvarko su bankais , vadinasi ir nėra valdžios toje valstybėje , o yra tik valdžiažmogiai , aptarnaujantys privatų kapitalą ir bankai , kurie lupa devynius kailius nuo tenai gyvenančių asmenų.

  3. Nijole parašė:

    „V. Ąžuolas prisiminė: Lietuvoje veikiančių bankų atstovai bandė jį įtikinti, kad taip negalima, taip neteisėta. Europos centrinio banko atstovų išvada apie šį švedų priimtą įstatymą tokia: įstatymas geras,nes grynųjų pinigų nebuvimas,finansinių paslaugų neprieinamumas reiškia smulkiojo verslo žlugdymą. Jei žmogus neturi grynųjų pinigų, jis iš smulkiojo verslo negali nei prekių, nei paslaugų nusipirkti – nėra kaip susimokėti.“ Arklio suspardytam paaiškinu : norima padaryti Darbo kodekso pakeitimus, pagal kuriuos darbo užmokestis būtų mokamas tik negrynais pinigais. T.y. grynieji pinigai nebus sunaikinti , jais bus galima atsiskaityti. Bankininkai mato su kuom bendrauja , todėl ir mausto.Tai kas už jį balsuoja? Kaip jis sugeba surasti dar durnesnių už save ?

  4. Nijole parašė:

    „Kitaip tariant, bankomatai regionuose tušti stovi ir po 3–4 dienas“. Valius Ąžuolas“ Tai čia bankus reikia bausti , kad jų bankomatai tušti ir atvykęs klientas negali pasiimti savo pinigų . Galima priversti bankus daryti taip , kaip naudingiau visuomenei , bet kai valdžioje tokie , tai visuomenė dirbs bankams , o monopolistai bankai didins savo pelnus . „Teoriškai – arklys, praktiškai– nesikelia.“„(Valius Ąžuolas). Jis atsikėlė ,tau įspyrė į galvą ir vėl atsigulė , sprendžiant iš tavo pasisakymų .

  5. Nijole parašė:

    Tie du akivaizdžiai dirba asociacijai „Linava“ .
    „Asociacijos „Linava“ prezidento Romo Austinsko teigimu, žmonėms turi būti sudaryta galimybė pasirinkti ir laisva valia apsispręsti, kaip jie nori gauti algą – tokie sprendimai negali būti primetami.“

    http://www.linava.lt/naujiena/%E2%80%9Elinava-zmones-turi-tureti-galimybe-rinktis-ar-alga-gauti-grynais-ar-pavedimu/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto