Pirmą kartą į Mažeikius sugužės tiek daug aktorių mėgėjų

Savaitgalį dvi dienas Naftininkų kultūros rūmuose vyks keturioliktoji Lietuvos mėgėjų teatrų šventė „Atspindžiai“.
Žemaitijos teatrai į Mažeikius sugužės pirmąjį kartą. Žiūrovai turės galimybę pamatyti septynis įvairių žanrų spektaklius.PRALAUŽĖ LEDUS
„Atspindžiai“ – tradicinis renginys, vykstantis atskiruose šalies regionuose. Pernai šioje šventėje dalyvavęs rajono Savivaldybės kultūros centro teatras su spektakliu pagal R. Šavelio pjesę pelnė nominaciją už šiuolaikinės tematikos puoselėjimą. Kultūros centro režisierė Daiva Gedvilienė sakė, jog pirmąkart tokiame renginyje dalyvavę mažeikiškiai kolegas teatralus savotiškai nustebino. „Prasimušėme į tą terpę, kur iki šiol niekas iš mažeikiškių nebuvo“, – sakė režisierė.
Mintis šių metų šventę organizuoti Mažeikiuose kilo D. Gedvilienei. Ją palaikė ir Savivaldybės kultūros centro direktorė Krista Kinčienė.
„Atspindžiai“ – savotiškas bandymas atgaivinti ryškesnes teatro tradicijas mūsų mieste. Pasak režisierės, teatras čia visada buvo, tik gal kartais užsidarydavo siauresniame teatralų rate. Viskam ateina savas laikas, mano ji.
Savaitgalį į Mažeikius sugužės apie 150 aktorių mėgėjų. Pasak D. Gedvilienės, įvykis neeilinis ne tik rekordiniu teatralų skaičiumi, bet ir tuo, kad šventės dalyviai parodys spektaklius pagal garsių autorių kūrinius, pvz., F. G. Lorkos dramą „Bernardos Albos namai“, A. Puškino dramą „Puota maro metu“.
Režisierės nuomone, pasirinkti kūriniai nemažai pasako apie teatrų galimybes. Rinktis bus iš ko, patikino ji. Kuriems žiūrovas turėtų teikti pirmenybę? Pasak D. Gedvilienės, sunku ką nors rekomenduoti. Tegul žiūrovas pasilieka teisę rinktis pagal autorių, spektaklio žanrą ar simpatijas kuriam iš miestelių.

BUS IŠ KO RINKTIS
Šventės repertuare dominuos trys pagrindiniai spektaklių žanrai: komedija, drama bei miuziklas. Žiūrovai galės pamatyti klaipėdiečių muzikos centro miuziklą pagal K. Sają „Vaje“, kelmiškių muzikinį spektaklį vaikams „Paršiukų kelionė“ ar palangiškių dramą pagal lietuvių autorių kūrinius.
Pasak D. Gedvilienės, šventės dalyviai gal ir ne visiems žinomi, tačiau jie yra ne kartą lankęsi įvairiuose pasaulio festivaliuose. Vienas tokių – Telšių Žemaitės teatras. Kelmės Mažasis teatras puikiai žinomas „Atspindžių“ dalyviams ir įvairių tarptautinių festivalių žiūrovams.
Režisierė negalėtų išskirti nė vieno iš dalyvių. Pasak jos, tai stiprūs kolektyvai, kuriuose vaidina po 20–30 aktorių mėgėjų. Apie tai liudija ir atvažiuojančiųjų režisierių reikalavimai šventės organizatoriams.
„Atspindžiams“ ruoštasi ištisus metus, patys intensyviausi buvo pastarieji trys mėnesiai. Kai kurie šventės dalyviai teatrų mėgėjų šventėje dalyvaus jau keturioliktąjį kartą. Tad jų patirtis, pasak pašnekovės, leidžia ir daug reikalauti. Kiekvienas teatras suinteresuotas kuo geriau pasirodyti. Nuo to priklausys žiūrovų simpatijos ir komisijos vertinimai. Sėkmė regioninėje šventėje atveria duris į šventės finalą, kuris vyks gruodžio pradžioje Klaipėdoje. Šio renginio metu bus įteikta pagrindinė „Atspindžių“ nominacija „Auksinė paukštė“.

MAŽEIKIŠKIŲ CENOJE NEBUS
D. Gedvilienė apgailestavo, kad žiūrovai scenoje negalės pamatyti mažeikiškių. Premjerą jie išvys vėliau, tradiciškai pavasarį, Teatro dieną.
„Rodyti senųjų spektaklių nesinorėjo. Aktoriaus mėgėjo negali priversti vaidinti to, kas jam nebemiela ir atgyvenę“, – mano režisierė.
Po kiekvieno spektaklio kavinėje ar rūmų vestibiulyje vyks aptarimai bei diskusijos. Režisierė kviečia pasisakyti kiekvieną turintį savo nuomonę, nebūtinai profesionalą. Svarbiausias pageidavimas, kad vyktų gyva diskusija.
Parduotuvės „Kaukutis“ savininkė Silvija Mikužienė ketina apdovanoti porą įspūdingiausių šventės aktorių.

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto