Pirmasis keturių šalių moksleivių susitikimas – Islandijoje

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Mes, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniai, dalyvavome pirmame Nordplus Junior projekto „Verslumo ir lyderystės ugdymas“ susitikime – viešėjome ledo ir ugnies šalyje Islandijoje, Akureyri mieste.

Projekte dalyvauja keturios šalys: Lietuva, Islandija, Suomija ir Latvija. Jo tikslas – kūrybiškomis veiklomis skatinti mokinius suvokti, kas yra lyderis, padėti įgyti jam būdingų savybių. Projekto koordinatorė – gimnazijos anglų kalbos mokytoja Renata Šaltkauskienė.
Nuvykus į šią tolimą salą, mus žavėjo ne tik nuostabūs gamtos vaizdai, bet ir puikiai sudaryta programa.
Pirmą dieną islandų mokiniai mus supažindino su savo mokykla „Lundarscoli“. Ji mums visiems paliko didelį įspūdį ne tik savo modernumu ir šiuolaikiškumu, bet ir tuo, kad čia visi mokiniai vaikšto be batų! Tai mums buvo labai neįprasta.
Antrą dieną mes aplankėme Akureyri miesto universitetą, kuriame išbandėme įvairias interaktyvias naujoves. Galbūt be jų ateityje negalėsime įsivaizduoti savo mokymosi? Čia mes dėliojome lego robotukus ir juos programavome, kūrėme savo virtualius žaidimų veikėjus, pasinaudodami įvairiomis programėlėmis, pažinome žmogaus vidaus organus ir kitus dalykus. Šios ir kitos naujovės tiesiog sužavėjo mus. Galbūt vieną dieną ir mūsų gimnazistai pamokų metu naudosis tokiomis programėlėmis… Trečią dieną klausėmės verslo sėkmės istorijų, sėmėmės įkvėpimo bei drąsos savosioms. Juk pasibaigus šiam projektui visi mes būsime lyderiais ar bent jau stengsimės tokiais tapti.

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Savaitės pabaigą vainikavo diskoteka, kurioje visi puikiai praleidome laiką. Šeimos dieną dauguma iš mūsų praleidome su savo islandiškąja šeima – daug kalbėjomės, lankėme senelius, Kalėdų namelį. Vien tik geriausi prisiminimai!
Šiame projekte mes turėjome progą ne tik susipažinti su Islandijos švietimo sistema bei pagilinti savo anglų kalbos žinias, bet ir patirti, ką reiškia būti tikru islandu. Visą savaitę po vieną gyvenome islandų šeimose. Čia pažinome šiaurietišką gyvenimo būdą bei palyginome jį su mūsiškiu. Dauguma iš mūsų pastebėjo tai, kad nesvarbu, kiek žmogui metų, visi daugiau ar mažiau kalbėjo angliškai, todėl susikalbėti buvo tikrai nesunku.
Islandiškas kraštovaizdis – nepakartojamas, išskirtinis. Mes daug pamatėme – aplankėme krioklį, lavos laukus, geizerius, vulkaną bei termines vonias, susipažinome su Akureyri miestu. Kerinti gamta, lydėjusi mus visos kelionės metu, nepaliko abejingų. Buvo smagu rytą prabudus pažvelgti pro langą ir išvysti apsnigusias kalnų viršūnes.
Viešnagė Islandijoje – tik pirmasis šio projekto susitikimas, džiaugiamės puikiai praleistu laiku, praplėstomis žiniomis, patirtais įspūdžiais. Pavasarį svečių iš užsienio (o nuo šiol – ir draugų) sulauksime savo mokykloje.
Gabija JARMOŠKAITĖ,
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos II klasės mokinė, projekto dalyvė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto