Pirmasis ledas – itin netvirtas

Lipti ant plono pirmojo ledo – ypač pavojinga. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Skaudi nelaimė įvyko kaimyniniame Akmenės rajone – ledu padengtame tvenkinyje nuskendo berniukas.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai įspėja: lipti ant plono pirmojo ledo – ypač pavojinga.

Nuskendo mažametis

Pirmadienio vakarą pareigūnams buvo pranešta, kad Naujojoje Akmenėje iš namų išėjo ir dingo 8-erių metų berniukas. Vyko intensyvi vaiko paieška, pasitelkiant gausias Akmenės rajono policijos pareigūnų pajėgas, kinologus su tarnybiniais šunimis.
Kaip informavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Aušra Blaževičienė, kilus įtarimų, kad vaikas galėjo nuskęsti mieste esančiame tvenkinyje, į pagalbą buvo pasitelkti Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai. Antradienį, apie pirmą valandą nakties, jie tvenkinyje aptiko nuskendusio berniuko kūną.
Pirminiais duomenimis, vaikas nuskendo, užlipęs ant ledu padengto tvenkinio ir į jį įlūžęs.

Pataria palaukti tinkamo ledo

Šių metų pradžioje: sausio, vasario ir kovo mėn. – ugniagesių gelbėtojų pagalbos ant ledo šalyje prireikė 33 kartus. Gelbėjimo darbų metu jie išgelbėjo 8 gyventojų gyvybes, ištraukė 6 skenduolius.
Kelerius metus mūsų rajone tragedijų, susijusių su netvirtu ledu, buvo išvengta, tačiau anksčiau jų netrūko. Prieš penkerius metus įlūžo ir nuskendo vyriškis, dviračiu važiuojantis Varduvos upės ledu, prieš devynerius metus Melioratorių parkelio tvenkinyje įlūžo ir nuskendo berniukas ir mergaitė.
Šiuo metu didieji rajono vandens telkiniai dar yra atviri, juose tyvuliuoja vanduo, plonas ledukas užsidėjęs tik pačiuose mažiausiuose tvenkiniuose, tačiau ir jis yra itin trapus.
Pareigūnai pataria mažeikiškiams būti kantriems, palaukti, kol užeis šalčiai ir ledas sutvirtės. Apie grėsmes, kurios kyla, kai nepaisoma atsargumo, būtina kalbėti draugams, pažįstamiems ir ypač – mažamečiams vaikams.

Būtinos saugos priemonės

Ant pirmojo ledo žmogui lipti saugu, kai ledo storis būna apie 8–10 centimetrų. Jei ant ledo lipa daugiau žmonių, jis turi būti storesnis nei 12 centimetrų. Specialistai primena: net ir tada, kai įsivyrauja 7–10 laipsnių šaltis, ledo storis skirtinguose ežeruose ar tvenkiniuose gali būti nevienodas.
Plonesnis ledas dažniausiai būna arčiau kranto, ypač jei jame yra įšalusių žolių ar medžių šakų. Netoli kranto į vandens telkinius gali įtekėti upeliai, yra šaltinių.
Tvirtas ledas pasižymi melsvu arba žalsvu atspalviu. Jeigu jis yra gelsvas ar balkšvas, ant tokio ledo geriau nelipti.
„Net ir prisiekusiems žvejams patariu dar neskubėti. Laimikis nevertas, kad rizikuotumėte gyvybe. Atsižvelgiant į dabartines oro sąlygas, būtina palaukti, kol ledas sutvirtės iki reikiamo storio. O tada jau neužmiršti smaigų, ne pro šalį – gelbėjimo liemenė, kuri ne tik apsaugos nuo vėjo, įlūžus ji neleis nugrimzti po ledu“, – rekomendavo Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.
Ugniagesiai gelbėtojai pataria vengti mažai pažįstamų vietų ir niekada neišleisti ant ledo vaikų be suaugusiųjų priežiūros.
Pirmuoju ledu, jeigu jau yra būtinybė, reikia vaikščioti atsargiai, velkant koją už kojos ir neatitraukiant padų nuo ledo. Kojos turi būti išskėstos pečių platumu, tada žmogaus svoris vienodai pasiskirsto didesniame ledo plote.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto