Pirmieji kadencijos metai išsiskyrė… įstrigusiais projektais

Į spaudos konferenciją pasidalinti mintimis apie pirmuosius kadencijos metus susirinko ir Savivaldybės tarybos, ir administracijos vadovai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės Tarybos ir administracijos vadovai, apžvelgdami pirmuosius kadencijos metus, pasidžiaugė gera komanda. Spaudos konferencijoje silpniausia vieta jie įvardijo atsilikimą įgyvendinant projektus, tačiau kas dėl tokios situacijos kalčiausias iš Savivaldybės administracijos, išgirsti nepavyko.

Projektai stringa

Savivaldybės meras Antanas Tenys, kiti valdžios atstovai kaip „vieną iš skaudesnių darbų“ įvardijo projektų vykdymą. Mero duomenimis, praėjusiais metais pagal planą reikėjo įvykdyti 62 projektus už  225 milijonus litų. Tačiau iki galo pavyko įgyvendinti tik devynis, kurių vertė apie 13 milijonų litų.
Dėl tokios situacijos rajono valdžia sulaukė svečių tiek iš Vidaus reikalų ministerijos, tiek iš Centrinės projektų valdymo agentūros. Kaip įveikti atsilikimą, tartasi Mažeikiuose vykusiame regioninės plėtros tarybos posėdyje.
Ne geresnė padėtis ir Europos Sąjungos lėšomis įgyvendinant projektus seniūnijose. Vicemero Jono Siminkevičiaus duomenimis, kaime iš 14 planinių objektų vykdomi tik šeši. Kiti nebuvo vykdomi, nes nebuvo paruoštų projektų.
Vicemeras tikino, kad padėtis  gerėja. Šiuo metu jau vykdoma šešiolika projektų, aštuoniolikos – atliekami derinimo rangos darbai, dar aštuoni projektai derinami Centrinėje projektų valdymo agentūroje. J. Siminkevičius informavo, kad šiais metais yra galimybių kaimo seniūnijose vykdyti 42 projektus maždaug už 25 mln. litų.

Kaltininkų neįvardijo

Valdžios atstovai tikino, kad atsilikimą, įgyvendinant projektus, įveiks. Esą pakeista Savivaldybės administracijos struktūra sujungus skyrius, priėmus daugiau specialistų, jau duoda teigiamų rezultatų. Be to, sutartyse su rangovais jau numatytos netesybos, baudos už laiku neatliktus darbus.
„Išvadų padarėme nemažai. Manau, kad gyventojai šiemet išvys daugiau darbų ir įgyvendintų projektų“, – žadėjo meras.
„Santarvei“ rūpėjo išsiaiškinti, kas kaltas dėl įstrigusių projektų. Savivaldybės atstovai vardijo nemažai priežasčių: paini pati projektų ruošimo sistema, nėra tinkamo eiliškumo, norint paruošti vieną projektą, reikia organizuoti penkis viešuosius pirkimus. Nors J. Siminkevičius ir mestelėjo akmenukų į savo daržą, teigdamas, kad „mes ne viską padarėme“, tačiau kas tie mes – konkrečiai  išgirsti nepavyko.

Gyrė savo komandą

Nepaisant įstrigusių milijonų, Savivaldybės meras Antanas Tenys pasidžiaugė komanda. Esą dirbama sutartinai, sprendimai priimami, klausimus gerai išanalizavus komitetuose.
„Gal kas norėtų politinių intrigų, bet jos nevyksta. Nemanytume, kad jos būtų naudingos tiek mums, tiek rajono gyventojams“, – samprotavo meras.
Vicemeras Kęstutis Bartkevičius prisipažino, kad jam gera dirbti, kai darbas „veža“. Tačiau politikas apgailestavo, kad yra etatinių skundikų, kurie trukdo dirbti. Tai kainuoja ir nervų, ir susikalbėjimo, nukenčia miesto gyventojai. Esą kai kyla problemų, geriausia išsikalbėti, o ne skundus rašinėti, atitraukiant nuo rimtų darbų valstybės institucijas.
„Esu patenkintas savo komanda. Mes dūmų į viešumą nekeliame, jeigu ir yra kokių ginčų, aptariame viduje“, – prasitarė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys.

Plačiau skaitykite „Santarvėje“ 

4 Atsakymai į “Pirmieji kadencijos metai išsiskyrė… įstrigusiais projektais”

 1. to to hm parašė:

  Prie irstančių.

 2. to hm parašė:

  o prie kokių medžiagų priskiriamas Šiurys?

 3. hm parašė:

  dūmų buna kai reaguoja medžiagos,o jei reikia ugnies, pasiieškokite degtukų.

 4. šiuriui parašė:

  Dūmų be ugnies nebūna :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto