Pirmieji žiemos išbandymai – ne tik kelių priežiūros tarnyboms

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Ankstų ketvirtadienio rytą įvyko pirmasis žiemos surengtas išbandymas – po snygio prasidėjo lijundra, vėliau, kai oro temperatūra tapo pliusinė, lietus.

Eismo sąlygos vairuotojams iš ryto buvo nelengvos. Įvyko kelios techninės avarijos.

Naktį pakilus vėjui, ugniagesiams gelbėtojams teko šalinti ant kelių nuverstus medžius, kai kurių rajono vietovių gyventojai liko be elektros.

Valyti pradėjo ketvirtą ryto

Snygis prasidėjo prieš ketvirtą valandą ryto. Mažeikių miesto gatves, sankryžas, autobusų stovėjimo aikšteles, šaligatvius, seniūnijoms priklausančius kelius, miestelių, gyvenviečių teritorijas valančios ir barstančios bendrovės „Raguvilė“ Mažeikių padalinio vadovė Živilė Pociūtė sakė, kad nuo tos valandos padalinio technika išvyko į miesto gatves ir pėsčiųjų takus.

„Į miesto pėsčiųjų takus ir šaligatvius, pagal nustatytas kategorijas, kai pirmiausia pradedamos valyti pirmai ir antrai kategorijai priskirtos gatvės, kur didžiausias judėjimas, išvyko du traktoriai. Gatves valantis vienas didysis valytuvas išvyko į mikrorajoną, kitas – į senamiestį. Situacija sudėtinga – po snygio prasidėjo lietus, tad dabar vyksta valymo darbai“, – ketvirtadienio rytą „Santarvei“ sakė padalinio vadovė.

Pirmai kategorijai priklauso Skuodo, Žemaitijos, Laisvės, M. Daukšos ir Tirkšlių gatvių, antrai – Gamyklos, Naftininkų, M. Daukšos, Ventos, Pavenčių, Sedos, Židikų, Maironio, Birutės, Vasario 16-osios ir V. Kudirkos, iš viso – 11 gatvių atkarpos. Jos privalo būti nuvalytos per dvi valandas po to, kai nustoja snigti. Trečios ir ketvirtos kategorijos – ne vėliau kaip per penkias valandas.

Galima informuoti telefonu

Mažeikių rajone šiuo metu yra pusketvirto šimto kilometrų krašto ir rajoninių Lietuvos automobilių kelių direkcijos pavaldumo kelių. Iš jų mieste – per 12 km gatvių, kurias valo ir barsto bendrovė „Kelių priežiūra“, jai taip pat priklauso viadukas virš geležinkelio Algirdo gatvėje.  

Kaip informavo bendrovės atstovai, Mažeikių rajone nuo ankstaus ryto dirbo penki barstytuvai, trys greideriai ir keturi traktoriai, pėsčiųjų takus šalia bendrovei priklausančių kelių ir gatvių valė vienas mažesnio galingumo traktorius.

Informuojame, kad apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose ir gatvėse, takuose galima pranešti:

Lietuvos automobilių kelių direkcijos trumpuoju telefono numeriu 1871 arba tel. +370 5 232 9600, mob. +370 615 49 300; UAB „Raguvilė“ – tel. +370 668 34 051.

Tarnybos reagavo į pranešimus

Mažeikių rajono policijos komisariate eismo nelaimių per pastarąsias dienas, į kurias būtų siunčiami policijos ekipažai, neužregistruota. Pareigūnai pažymėjo, kad įvyko kelios techninės avarijos, po jų užpildytos eismo įvykio deklaracijos.

Policija ragina vairuotojus atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų greitį, laikytis didesnio, nei įprasta, saugaus atstumo.

Mažeikių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informavo, kad ketvirtadienio rytą rajono ugniagesiai gelbėtojai vyko į du iškvietimus dėl ant kelių nuvirtusių medžių – vienas medis supjaustytas netoli Sedos, kitas – netoli Tulnikių.

Aštuntą valandą ryto bendrovės ESO interaktyviame gedimų žemėlapyje Mažeikių rajone buvo užregistruota dvylika elektros gedimų Pumpurų, Dapšių, Sovaičių, Rubikalių, Pašerkšnės, Kukių ir kitose vietovėse. Daugiausia šįryt nuo elektros buvo atjungta abonentų Šerkšnėnų apylinkėse (107), ESO praneša, kad visi gedimai taisomi.   

6 Atsakymai į “Pirmieji žiemos išbandymai – ne tik kelių priežiūros tarnyboms”

 1. kada lapus išvešite parašė:

  surinkti žmonių lapai sudėti į jų maišus nuo šalčio, ledo suplyšo, bet miesto puošimui ne Mažeikių įmonėms yra pinigų

 2. parašė:

  Kodėl kurvos gatvių nebarsto? Negi ir druską išvogė? Sankryžose ir su vikšrais galima ant vietos apsisukti.

 3. 211 parašė:

  Kodėl 112 skiltyje apie kelininkus? Čia turėtų būti apie žemvagį radžiūną ir jo pakalikus,sėdinčius (kol kas) savivalybėje.

 4. allgius parašė:

  na ir chaosas keliuose
  14 00 mazeikiu aplinkelyje gilios provezos pries ziedus apie 200m.vien ledas jokiu valymu ar barstymu nematyti

 5. mazeikiskis parašė:

  Kas matėt tą techniką mieste bent iki 8 val. (nuotraukoj technika prieš savivaldybės langus jau visiškoj šviesoj)? Juk neišvyko į miesto gatves. Jau nekalbant apie miesto viešas erdves. Seniūnas laukė lietaus, o žmonės, ypač vaikai, einantys į darželius ir mokyklas, prisėmė batus, neįgaliesiems, ligoniams su judėjimo negalia be šansų buvo paeiti ar pavažiuoti. Nusispjauti ant gyventojų, tik gal valdžios moterims takus pravalė prie jų namų?

 6. mmm parašė:

  Liūdnas reikalas. Išėjus iš namo laiptinės neaišku kur dėti koją. Tas pats ir Žemaitijos gatvėje 7 val. ryto. Žodžiu nieks nesikeičia. Žiema kelininkus ištiko netikėtai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto