Pirminiai vairavimo egzaminai bus filmuojami

B kategorijos mokomosios transporto priemonės privalo būti ne senesnės negu penkiolikos metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo sausio pirmosios sugriežtinti reikalavimai vairuotojus rengiančioms mokykloms. Viena iš naujovių – mokyklos privalės filmuoti ir įrašyti praktinio vairavimo įgūdžių galutinę įskaitą ir saugoti įrašą vienerius metus.

Siekiama pagerinti rengimo kokybę

Reikalavimus parengusios Susisiekimo ministerijos nuomone, įrašai padės būsimųjų vairuotojų mokymui, leis jiems paaiškinti daromas klaidas ir užkirs kelią nesąžiningu keliu įgyti pirminio mokymo kursų baigimo liudijimą. Viena didžiausių problemų yra ta, kad mokyklos privalės įsigyti filmavimo įrangą.
„Jau turime reikiamą aparatūrą, tačiau jos kol kas nenaudojome, nes dabar kursus baigia tie, kuriems tokie reikalavimai dar negaliojo. Tiems kursų klausytojams, kurie juos baigs jau šio mėnesio pabaigoje, pirminio mokymo egzaminai – tiek teoriniai, tiek praktiniai – jau bus įrašinėjami ir įrašai saugomi“, – informavo vienos iš mūsų miesto vairavimo mokyklų direktorius Stasys Ročys.
Ši naujovė susieta su tuo, kad Lietuvoje valstybinį vairavimo egzaminą iš pirmo karto išlaiko mažiau kaip keturiasdešimt procentų žmonių, tuo tarpu Europos Sąjungos rodiklis – šešiasdešimt procentų. Ministerijos nuomone, filmavimas leis pagerinti vairuotojų rengimo kokybę, sudarys galimybę būsimiesiems vairuotojams įgyti daugiau įgūdžių ir sumažins pradedančiųjų vairuotojų sukeliamų eismo įvykių skaičių.

Egzaminus laikys ir mokytojai

Naujuose reikalavimuose numatyta, kad vairavimo mokyklos privalo turėti savo arba kitais teisiniais pagrindais naudojamą uždarą aikštelę su asfalto ar betono danga, ji nuo vairavimo mokyklos negalės būti nutolusi daugiau kaip dvidešimt kilometrų. B kategorijos mokomosios transporto priemonės privalo būti ne senesnės negu penkiolikos metų.
Savo kvalifikaciją privalės kelti ir vairavimo mokytojai bei instruktoriai, aukštosiose mokyklose baigdami periodinius kursus ir kartą per penkerius metus laikydami egzaminą valstybės įmonėje „Regitra“.
„Didesniuose miestuose dėl šių naujovių kursai brangs keliais šimtais litų, o Mažeikiuose jie gali pabrangti apie šimtu litų. Konkurencija neleidžia didinti kainų. Naujesnį transportą praktiškai visi yra įsigiję jau anksčiau, ir aikštelės mūsų mieste nėra nutolusios daugiau kaip 20 kilometrų, tad pabrangimą daugiausia lėmė įsigyta vaizdo filmavimo įranga ir priedai prie jos“, – sakė direktorius.

One Reply to “Pirminiai vairavimo egzaminai bus filmuojami”

 1. Saulius parašė:

  Uz trumpametrazi filmuka kas mokes?
  vel norintys islaikyti teises gaus susimoketi,nors mokyklos neparuosia tinkamai.
  ir kada baigsis tie lupikavimai.
  senais laikais islaikydavo 28 is 30ties
  o dabar?
  ir ka, dauguma vaziuoja po siai diena..
  ivaro streso tie regitriniai su savo nesamonem,ir susisiekimo ministerija su nesamoningom naujovem..tai zmogui tas pravaziavimo egzaminas kaip didziausias siaubas.drebanciom kinkom visi ten sedi ir galvoja ne apie eisma o apie tai kaip nesusimauti..
  duodu 100 procentu ,kad pagal tas naujoves gal kokie 5 procentai dabartiniu vairuotoju teislaikytu,bet nepaisant to kelyje jie drausmingai vazineja.
  manau turetu buti supaprastinti vairavimo egzaminai,jei zmogui teoriniam egzaminui leidziama suklysti,tai turetu atitinkamai buti leidziama ir praktiniam.
  o jei regitriniai ir toliau taip dirbs ,tai Mazeikieciams linkiu nepalikti vaizdokameru namie,nepatingekite jas pasiimti ir pafilmuoti pacius regitrinius ne darbo metu,kaip jie vaziuoja ir laikosi visu KET taisykliu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto