Pirmosios pagalbos dieną – apie gyventojų senėjimą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rugsėjo 12-ąją viso pasaulio nacionalinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijos mini pasaulinę Pirmosios pagalbos dieną. Kasmet pagal pasirinktą bendrą temą vyksta šiai dienai paminėti skirti renginiai.
Šiemet Raudonojo Kryžiaus draugijos Mažeikių filialo atstovai kviečia mažeikiškius ir visus susidomėjusius dalyvauti paskaitose ir išmokti pirmosios pagalbos įgūdžių arba atnaujinti jau turimus.

Praėjusio renginio atsiliepimai

Praėjusiais metais minėdami šią dieną Raudonojo Kryžiaus draugijos Mažeikių filialo atstovai, dirbdami drauge su policija, imitavo eismo įvykį, šokiruodami kai kuriuos mažeikiškius. Sulaukta ir neigiamų atsiliepimų, neva negalima tokiu būdu gąsdinti žmonių.
„Dažnai tokių didelių renginių organizuoti negalime. Praėjusiais metais sulaukėme atsiliepimų, kad apie tokią planuojamą akciją ar renginį reikia visuomenę informuoti iš anksto. Tačiau juk kai įvyksta nelaimė, niekas apie tai iš anksto neįspėja ir nėra laiko pasiruošti situacijai, kai gali prireikti teikti pirmąją pagalbą“, – sakė Raudonojo Kryžiaus draugijos Mažeikių filialo kuratorė Stasė Alčauskienė.

Turi žinių, susiorientuosi

Šiemetinės Pirmosios pagalbos dienos tema – „Pirmoji pagalba ir gyventojų senėjimas“ –  ir ji bus paminėta šiek tiek kitaip nei pernai.
Pasak S. Alčauskienės, Lietuvos demografinė situacija tokia, kad gyventojai sparčiai senėja ir labai svarbu, kad vyresnio amžiaus žmonės mokėtų teikti pirmąją pagalbą.
„Mes visi žmonės ir normalu, kad patiriame stresą. Nelaimės atveju stresas valdo nuo kelių sekundžių iki kelių minučių. Bet jeigu žmogus žino, kaip toje situacijoje turėtų elgtis, jeigu turi nors truputį žinių, susivaldys ir žinos, kaip elgtis iki atvykstant greitajai medicinos pagalbai“, – žinių svarbą akcentavo kuratorė.

Mokys pirmosios pagalbos

Nors tikroji Pirmosios pagalbos diena yra rugsėjo 12-oji, vyresnio amžiaus žmonės ir visi susidomėjusieji kviečiami į pirmosios pagalbos mokymus, vyksiančius rugsėjo 14–16 dienomis. „Mokymuose kalbėsime apie Raudonojo Kryžiaus veiklą, apie pirmąją pagalbą ir vyresnio amžiaus žmonėms aktualiomis temomis.
Įgiję ar atnaujinę pirmosios pagalbos įgūdžius jie gal ir nepuls pirmieji gelbėti nukentėjusiųjų avarijose, tačiau labai svarbu, kad įvykus kokiai nelaimei namuose nesutriktų ir bent jau žinotų, kaip teisingai elgtis, kaip iškviesti greitąją medicinos pagalbą. Juolab kad seneliai ir močiutės neretai prižiūri savo mažamečius anūkus ar namuose turi ligonių, tad pirmosios pagalbos teikimo žinios yra būtinos“, – mintimis pasidalijo pašnekovė.
Mokymai Raudonojo Kryžiaus draugijos Mažeikių filialo patalpose vyks rugsėjo 14 ir 15 dienomis 16 val., o 16 d. kiek vėliau – 17 val.
Norintieji juose dalyvauti kviečiami registruotis telefonu (8 443) 20 070.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto