Planų, kaip gyventi gražiai, saugiai ir tvarkingai, yra gerokai daugiau nei pinigų

Miesto seniūnas džiaugiasi, kad Savivaldybės administracijos ir seniūnijos pastangomis
kuriama aplinka yra patraukli Mažeikių gyventojams ir svečiams.

Rubrika „Seniūnai ir seniūnaičiai“ pristato Mažeikių seniūniją – didžiausią pagal gyventojų skaičių ir darbų apimtis.
Mažeikiuose yra 12 seniūnaitijų. Apie svarbiausius darbus kalbinome Mažeikių seniūną Šarūną Armoną bei kelių seniūnaitijų: Ventos, Merkelio Račkausko, Žibikų – vadovus.

Šarūnas ARMONAS,
Mažeikių seniūnas:

– Mūsų seniūnijoje gyvena daugiau nei 34 tūkst. žmonių. Natūralu, kad tiek seniūno, tiek seniūnaičių veiklos specifika šiek tiek skiriasi nuo kaimo seniūnijų.
Jei mažoje seniūnijoje džiaugiamasi įrengtu suoliuku ar vaikų žaidimų aikštele, tai mieste tokių suoliukų yra apie pusšimtis, nekalbant apie žaidimų aikšteles ar kitas bendro naudojimosi erdves. Jos – džiaugsmas, bet kartu ir ašaros. Nes neretai tokias erdves iš po nakties randame tiesiog suniokotas. Visomis išgalėmis stengiamės puošti miestą, kad jis būtų patrauklesnis ne tik mums patiems, bet ir miesto svečiams.

Tad apmaudu, kad kai kurių gyventojų tikslas kitoks – naikinti.
Pagal sutartį vaikų žaidimų aikštelių įrengimų techninę priežiūrą ir remonto darbus vykdančiai įmonei pernai sumokėjome beveik 9 tūkst. eurų biudžeto lėšų. Vien suoliukų mieste buvo suremontuota keturiasdešimt: pakeisti sugadinti medinių, metalinių detalių segmentai, nemaža dalis perdažyti. Su žaidimų įrenginiais situacija irgi nelinksma. Kaip ir su šiukšliadėžėmis. Pernai buvome priversti suremontuoti ir atnaujinti penkiolika sulaužytų šiukšliadėžių.

Seniūnija turi ir nuolatinių funkcijų: prižiūri senamiesčio bei Naftininkų ir Pavenčių gatvių sankryžoje esančius fontanus, pėsčiųjų tiltą per geležinkelį bei liftą, viešuosius tualetus, sporto ir laisvalaikio įrenginius (sporto aikšteles, lauko treniruoklius). Nuolat stebima jų būklė, organizuojami defektų šalinimo ir remonto darbai.
Nuolatinės priežiūros reikalauja ir sakuros. Pravažiuojant ar praeinant žmonės pasidžiaugia, tačiau nesusimąsto, kiek laiko atiduodama jų genėjimui, laistymui, tręšimui, ravėjimui. Kaip ir mieste pasodintų dekoratyvinių krūmų karpymui bei formavimui, medžių miesto parke ir pačiame mieste genėjimui.
Džiaugiuosi, kad praėjusiais metais labiausiai duobėtuose daugiabučių namų kiemuose, takuose, aikštelėse dolomitine skalda užtaisėme duobes. Supilta skaldos už daugiau nei 8 tūkst. eurų. Bet, viena – tai ne amžiams, kita – tik labiausiai duobėtuose kiemuose. Galime, ką galime. Viską diktuoja pinigai. O jų, kaip visada, neužtenka.

Pagal poreikį remontuojamos ir autobusų stotelės – keičiame sulūžusius segmentus. Panaudodami demontuotas šaligatvių trinkeles remontuojame šaligatvius. O kur dar kuruojamos ir prižiūrimos sutartys (tokių iš viso net penkiolika), miesto puošyba šventėms…
Tarp pagrindinių darbų, reikalaujančių nuolatinio dėmesio ir kontrolės, – užimtumą skatinančių paslaugų, laikiną ar nuolatinį užimtumą užtikrinančių priemonių vykdymas. Tad kovo–lapkričio mėnesiais buvo įdarbinta vienuolika bedarbių nuo 3 iki 5 mėnesių laikotarpiui. Visuomeninės paskirties priežiūros pagalbinius darbus atliko dešimt asmenų, atsiųstų pagal Probacijos įstatymą.

Žodžiu, kiekviena veikla džiaugiamės. Prie išskirtinių pasiekimų priskirčiau nebent įsigytas naujas gėlines miesto erdvėms gražinti, kurios pastatytos Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje. Taip pat surinktą paramą nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje, kuri išsiųsta į Sumų miestą.
Be abejo, džiaugiamės ir tuo, kad, siekiant formuoti teigiamą miesto įvaizdį ir kurti patrauklią miesto gyventojams ir svečiams aplinką, šluotelinėmis hortenzijomis buvo apsodintos penkios žiedinės sankryžos. Hortenzijos buvo pasodintos ir prie įvažiavimų į miestą bei prie šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelės. O, pagelbėjus „Mažeikių Varduvai“, – ir Montuotojų, Naujosios, Ukrinų bei Skuodo gatvių sankirtose esančiose žiedinėse sankryžose.
Čia paminėjau tik tuos seniūnijos darbuotojų darbus, kurie, manau, gali būti įdomūs miesto gyventojams. Apie popierinius darbus nutyliu. Nors jų visada daug daugiau nei matomų darbų.
Šiais metais tikimės parengti įvažiavimo į Choreografijos ir Dailės mokyklas bei automobilių parkavimo aikštelės projektą. Taip pat norime įrengti vaikų žaidimų aikštelę Tyliojoje gatvėje, sutvarkyti skverą Žemaitės gatvėje, nutiesti naują taką.

Seniūnaičiai savo idėjomis, atnešamomis iš gyventojų, taip pat koreguoja mūsų planus, daro įtaką numatomoms veikloms. Tik dvylikos seniūnaičių funkcijos mieste, kaip jau minėjau, kiek kitokios. Jie – labiau gyventojų informatoriai ir trepsėtojai kojomis. Reikalavimai jų konkretūs – čia ir dabar.
Žinoma, mažose seniūnaitijose paprasčiau: vieni kitus pažįsta beveik nuo gimimo. Mieste žmonės savo laiptinės kaimynų visų nepažįsta. Ne tik dėl gyvenamosios vietos kaitos, bet ir dėl susvetimėjimo. Nesistebėkime, kad seniūnaičių gyventojai taip pat gali nepažinoti. Nors jie yra, nors jie dirba. Ir, noriu akcentuoti, kiekvienas randa savo veiklos nišą.

Praėjusių metų balandžio pabaigoje seniūnaičių sueigoje buvo svarstyta seniūnijos 2021 metų veiklos plano ataskaita ir 2022 metų veiklos plano projektas. Diskutavome įvairiais miesto priežiūros klausimais: dėl viešųjų tualetų kiekio ir pastatymo vietų mieste; didesnio seniūnaičių įsitraukimo į savivaldos sprendimų priėmimą; gatvių ir daugiabučių namų kiemų asfaltavimo; informacijos apie vykdomus projektus; dėl šaligatvių trūkumo; žiedinės sankryžos įrengimo Algirdo, Laisvės ir Sienos gatvių sankirtoje; Algirdo gatvės atkarpos nuo Laisvės iki M. Valančiaus gatvės sutvarkymo; nepriduotų remontuojamų ar rekonstruojamų ir neperduotų seniūnijos priežiūrai gatvių ir kitų viešųjų erdvių priežiūros bei kontrolės; lapų, šakų ir kitų žalienų išvežimo iš ugdymo ir kitų biudžetinių įstaigų; miesto želdinimo ir kitų klausimų.
Miestą visi norime matyti švarų, tvarkingą. Tad Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų seniūnijoje nustatymo komisija pernai į tokių sklypų preliminarų sąrašą įtraukė 38 savininkus ir nuomininkus (naudotojus). Vienuolika iš jų per nustatytą terminą susitvarkė žemės sklypus ir buvo iš sąrašo išbraukti. Kitiems dvidešimt septyniems pritaikytas Savivaldybės tarybos nustatytas 4 procentų žemės mokesčio tarifas. Tikėkimės, kad drausminimo priemonės prisidės prie bendro rezultato.
Noriu padėkoti aktyviausioms seniūnaitėms: Jurgitai Dapkūnienei, Astai Mileškienei, Stasei Gineitienei ir visiems kitiems seniūnaitijų vadovams.

Mindaugas SALTONAS,
Ventos seniūnaitijos vadovas: 

– Seniūnaičio pareigas einu nuo 2020-ųjų rugsėjo. Stengiuosi jas atlikti atsakingai, tad tai kartais kelia didelių išmėginimų.
Žmonių pasirinkimą, manau, nulėmė tai, kad esu pareigingas, iniciatyvus, komunikabilus, išsikeliantis pats sau iššūkius ir jų siekiantis, iškalbos nestokojantis bei geranoriškas aplinkiniams.

Praėjusiais metais sėkmingai padėjau gyventojams užpildyti dokumentus dėl kompensacijų. Ypač tai buvo aktualu vyresnio amžiaus žmonėms. Pradėjome su rangovu spręsti problemas dėl šaligatvių prie Ventos gatvės 51, 53, 55 ir 57 namų bei automobilio stovėjimo aikštelės remonto. Ne kartą kreipėmės į Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių dėl nuolat paliekamų automobilių ties Kalnėnų progimnazija, nes rytais apskritai sunku pravažiuoti, o ir vaikus išleisti nesaugu. Buvo pasitelktos policijos pajėgos, kurios daug kartų tikrino ten stovėjusius automobilius, dėl ko akivaizdžiai sumažėjo jų srautas.

Praėjusią žiemą taip pat pagelbėjome gyventojams, kurie skundėsi dėl prasto sniego valymo nuo kelių ir kiemuose. Vasarą – kita veikla… Sodininkų bendrijoje ,,Dobilas“ buvo vedamas geriamas vanduo, tad teko prižiūrėti ir darbus, ir tai, kad teritorija po darbų liktų tvarkinga, švari.

Neįgyvendintas, bet ateityje siektinas projektas būtų kelyje į sodų bendrijas ,,išsikovoti“ apšvietimą. Soduose gyvena labai daug šeimų, kurios augina mokyklinio amžiaus vaikus. Žiemos diena trumpa, vaikai po pamokų ir popamokinių veiklų į namus eina apytamsiu paros metu mažiausiai kilometrą (jei matuosime nuo artimiausios Kalnėnų progimnazijos iki Lazdynų gatvės), kur nėra nė vienos lempos.
Sodininkų bendrijoje ,,Dobilas“ aktualu vaikams ir jaunimui įrengti žaidimų aikštelę, nes nėra nė vienos. Norėtųsi sūpynių, lipynių, čiuožyklos ir krepšinio aikštelės. Sumanymai liko kol kas neįgyvendinti.
Sėkminga praėjusių metų veikla, mano nuomone, – operatyvus reagavimas į Ventos seniūnaitijos gyventojų pareiškimus, pastabas, pasiūlymus, kitą informaciją dėl gyvenamosios vietovės saugumo, laisvalaikio, poilsio sąlygų. Svarbu prižiūrėti gyvenamosios vietovės teritoriją, užtikrinti gyventojų saugumą, paskatinti steigti artimos, saugios kaimynystės grupes, rūpintis aplinkos apsauga, infrastruktūra. Taip pat teikta socialinė pagalba, gyventojai skatinti rūšiuoti buitines atliekas. Bendradarbiavome ir su kitų seniūnaitijų atstovais.

Dalyvavau Savivaldybės administracijos ar kitų atsakingų institucijų organizuojamuose mokymuose, susijusiuose su teorinės ir praktinės seniūnaičių veiklos gerinimu.

Stasė GINEITIENĖ,
Naftininkų seniūnaitijos vadovė:

– Seniūnaitė esu nuo 2020 m. rugsėjo. Mano nuomone, sėkmė atliekant seniūnaitės pareigas priklauso nuo esamų problemų gausos ir galimybių jas išspręsti. Ši pareigybė – tarsi tiltas tarp žmonių ir seniūno. Suprantama, jog žmonių problemų ir lūkesčių visada yra daug. Ir tai natūralu.

Klausimas, kodėl seniūnaite išrinko mane, manau, labiau skirtas tiems, kurie rinko. Svarstau: gal tam turėjo įtakos mano buvusios darbovietės?.. Dirbau ir Mažeikių seniūnijoje, ir Mažeikių savivaldybės administracijoje. O gal tiesiog dėl mano požiūrio į tai, kas vyksta aplinkui? Net nežinau, kas galėjo turėti įtakos.

Per tą laikotarpį, kai esu seniūnaitė, pavyko rasti bendrą kalbą su žmonėmis, su daugiabučių namų bendrijomis ir namus administruojančiomis įmonėmis, spręsti būtiniausius, aktualiausius klausimus.
Turbūt visi suprantame, kad problemų sprendimas ir naujų projektų įgyvendinimas tiesiogiai priklauso nuo lėšų. Jei yra lėšų, problemos sprendžiamos greičiau. Jei yra idėjų ir lėšų jas įgyvendinti, galima planuoti naujus projektus. O lėšų skyrimo klausimai sprendžiami seniūnijoje ir Savivaldybės administracijoje.
Galiu drąsiai pasakyt: minčių, kaip tvarkyti aplinką ir gražiau gyventi, žmonės turi gerokai daugiau, nei yra lėšų joms įgyvendinti.

Jurgita DAPKŪNIENĖ,
Merkelio Račkausko seniūnaitijos vadovė:

– Nuo 2020 metų rudens pradžios esu išrinkta seniūnaite, ja dirbu iki šiol. Nors teritorija didelė, stengiuosi susipažinti su gyventojais, išklausyti jų nuomones. Su visais susipažinti dar neteko, bet kiek jau teko bendrauti, žmonės patenkinti, sužinoję, kad dar yra ir seniūnaitė, su kuria galima pasidalyti mintimis, naujienomis, bendrai spręsti problemas, dalyvauti įvairiose veiklose, renginiuose. Daugumai gyventojų esu dėkinga už pagalbą.

Nuo pat gimimo gyvenu ir dirbu Mažeikiuose. Čia turiu daug pažįstamų. Vienai sunku kažką įgyvendinti. Bet bendromis jėgomis ir darbais kartu su aktyviais mūsų seniūnaitijos žmonėmis bandome išspręsti visiems aktualias problemas.

Pavyzdžiui, P. Cvirkos, Gėlių, Vyšnių gatvių gyventojai į mane kreipėsi pagalbos, tad padėjau surinkti gyventojų parašus dėl kelio ženklo – veidrodžio pastatymo Sedos ir Vyšnių gatvių sankryžoje. Savivaldybė tokiam prašymui pritarė, ženklą nutarta pastatyti iki šių metų gegužės.
S. Valiūno tako gyventojai mane informavo, kad raštu kreipėsi į Savivaldybę, nes jų gatvė yra žemiau už M. Daukšos gatvę, kai gausiai palyja, vanduo bėga į jų gatvę. Todėl ten nuolat yra purvynas, išmuštos duobės. Priimtas sprendimas, kad vieną kartą per mėnesį ši gatvė nugreideriuojama. Žmonės pageidauja šioje gatvėje pakloti dalinį asfaltą.

Respublikos gatvės gyventoja kreipėsi į mane pagalbos dėl linijų perbraižymo renovuotoje gatvėje, ji teigė, kad, pagal žymėjimą pastačius automobilius, ji negali įvažiuoti į savo kiemą. Moteriai patariau parašyti raštišką prašymą Savivaldybės administracijai. Ji tai padarė, todėl linijos buvo perbraižytos. Taip ir išsprendėme problemą.
Pavyko suderinti, kad Smėlio gatvėje, ties 1A namu, būtų sutvarkytos duobės ir paklota dalinė asfalto atkarpa.

Dėl neveikiančio apšvietimo Gėlių ir Respublikos gatvėse bendravau su Komunalinio ūkio specialistais. Apšvietimas buvo sutvarkytas – vietoj perdegusių įsuktos naujos lempos. Elektros energijos taupymo sumetimais buvo sumažintas apšvietimas, tad dabar dega tik kas antra ar trečia lempa.
Vaikščiojau po teritoriją, žiūrėjau, ar yra apleistų sodybų. S.Valiūno take yra toks vienas namas. Alyvų take taip pat vienas. Vytauto gatvėje jau keli apleisti namai. Net neaišku, kas yra jų savininkai. Gyventojams pasiskundus, įspėjau sodybą nusipirkusį šeimininką iš M. Daukšos gatvės, kad sodyboje, pagal gatvę ant kampo, nupjautų aukštą žolę bei krūmus, nes ji trukdė pėstiesiems praeiti. Šeimininkas į pastabą sureagavo iš karto. Jau kitą dieną viską susitvarkė, o man padėkojo, kad informavau.

Gyventojai džiaugiasi dėl organizuojamų renginių, miesto švenčių, dėl Kalėdų miestelio, kurio vieta daugeliui atrodo pati tinkamiausia. Jų manymu, čia būtų galima organizuoti ir kitas miesto šventes bei renginius. Tačiau iš daugumos išgirdau priekaištų, kad organizatoriai galėjo informuoti žmones (per skelbimus, interneto puslapiuose, kt.) ir anksčiau, o ne prieš kelias dienas, nes apie Kalėdų miestelį dauguma sužinojo paskutinėmis dienomis, o kai kurie išvis nežinojo. Jie kalbėjo, kad daugiau žmonių buvo organizuojamuose 2021-ųjų metų kalėdiniuose renginiuose nei praėjusių metų. Gal dėl to, kad tuomet žmonės buvo labiau kviečiami, pateikta daugiau informacijos ir reklamos.

Rudenį Laižuvos, Putino, Vyšnių, P. Matulionio, Gėlių, Vytauto gatvių gyventojai paskambino man telefonu ir prašė pagalbos dėl medžių lapų išvežimo ir maišų atvežimo. Viską pavyko suderinti ir išspręsti. Gyventojai dėkojo man ir seniūnijai, o seniūnija – gyventojams, kurie prisidėjo tvarkydami ne tik savo, bet ir miestui priklausančias teritorijas aplink jų namus. Daugelis džiaugėsi galėdami nors šiek tiek prisidėti prie miesto tvarkymo ir gražinimo.

Gruodžio mėnesį mūsų seniūnaitijos gyventojai, kaip ir daugelis, namus puošėsi girliandomis, įvairiomis dekoracijomis. Bet papuošimų jau buvo mažiau nei užpernai. Patenkinti žmonės buvo ir gražiai papuoštu miestu. Ypač kalėdine eglute, kuri buvo pastatyta prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios, bei Burbos gatvėje įžiebtu kalėdiniu vainiku. Dėkojo miesto seniūnijos žmonėms, seniūnui, darbais prisidėjusiems prie šventinio miesto papuošimo.
Kadangi gruodį iškrito daugiau sniego, nei prieš tai esame turėję, nenuostabu, kad padaugėjo gyventojų skambučių dėl kelių valymo. Daugelis gyventojų be perstojo patys kasė sniegą ne tik savo kiemuose, bet ir už jų ribų.

Problemų mano kuruojamoje teritorijoje yra tikrai daug. Pavyzdžiui, Vytauto gatvės gyventojai neturi normalaus šaligatvio nei iš vienos, nei iš kitos gatvės pusės. Pati vaikštau ir tikrai matau, kad tai didžiulė problema. Kai palyja, pavasarį, rudenį, tiek vaikai, tiek suaugusieji negali eiti šaligatviu, jei jį taip būtų galima pavadinti. Paėjus kelis metrus batai lieka purvini, tešlini… Tad visi priversti eiti važiuojamąja kelio dalimi, o ten tikrai yra judrus eismas, nesaugu dėl nuolat važiuojančių mašinų. Apie mamas su kūdikių vežimėliais net kalbos nėra – vežimėlio net nepastumsi tais šaligatviais: tai plytelių trūksta, tai medžių šaknys iškilusios, balos, purvynai ir t. t.

Viekšnių gatvė taip pat turi problemą dėl šaligatvių, įvažiavus į miestą iš Šiaulių pusės, gatvės vaizdas ir „patogumas“ menkina Mažeikių įvaizdį.
M. Daukšos gatvėje, kur yra vienpusis eismas (važiuojant iš senamiesčio turgaus link), situacija panaši į daugelio gatvių: kairėje pusėje naujai įrengtas šaligatvis, o dešinėje – purvynai, balos, medžių šaknys, nelygus praėjimo takas. Gyventojai pageidauja tokio pat šaligatvio, kaip ir kitoje gatvės pusėje. Šitas klausimas jau sprendžiamas. Vasarį dalyvavau nuotoliniame viešame susirinkime dėl kapitalinio remonto projekto rengimo. Gyventojai pareiškė savo pageidavimus.

Žodžiu, pradžia jau padaryta. Aptarta, kad projektavimo darbai bus atlikti iki šių metų gegužės–liepos mėnesių. Po to jau Savivaldybės darbuotojų užduotis – išsirinkti rangovą ir organizuoti M. Daukšos gatvės dalies (tarp pervažos ir Tirkšlių gatvių) atnaujinimo darbus.
Šaligatvis reikalingas ir Tirkšlių gatvėje – prieš LIDL parduotuvę.

Kol kas liko neišspręstas klausimas dėl šaligatvio sutvarkymo pagal gyvenamuosius nuosavus namus. Keliais raštais kreipėmės į Savivaldybę, jos atsakymuose nurodoma, kad nėra lėšų. Dėl šito taip pat buvo kreiptasi į LIDL atstovus. Tačiau, jų nuomone, tai Savivaldybės reikalas. Priekaištas pastarajai išlieka, nes, kai buvo statoma ši parduotuvė, gyventojai nebuvo informuoti ir nežinojo, kokiu laikotarpiu kreiptis dėl susipažinimo su projektu. O kai kreipėsi, jiems buvo pasakyta, kad jau per vėlu. Bet apie projektą nė vienas šalimais gyvenantis žmogus nežinojo, nebuvo informuotas, supažindintas! Tad, kaip suprantame, viskas buvo nuspręsta slapta.

Turgaus dienomis iš Gėlių gatvės į Tirkšlių gatvę beveik neįmanoma išvažiuoti. O ką kalbėti apie žmones, kurie priversti eiti važiuojamosios kelio dalies pačiu viduriu, nes iš abiejų gatvės pusių pristatyta automobilių. Jokių atskyrimų, kur važiuojamoji dalis, o kur šaligatvis, nėra. Kaip sakant, gyvename iki pirmos nelaimės, kurios niekam nelinkėčiau.
Viena seniūnaitė – ne karys. Prie visų veiklų, kad ir kokios jos būtų, reikia kiekvieno gyventojo rankų prisilietimo.

M. Račkausko seniūnaitijos Gėlių gatvės bendruomenės susitikimas.

Pasinaudodama proga noriu atkreipti Merkelio Račkausko seniūnaitijos žmonių dėmesį ir pranešti, kad laisvu po darbo laiku užsiimu savanoriška veikla – kiek galėdama bendrauju, susitinku su mano teritorijai priklausančių gatvių gyventojais. O kas dar su manimi nesusipažino, mielai kviečiu susipažinti, pabendrauti. Kiek galėsiu padėsiu spręsti atsiradusias problemas. Manau, kad bendromis jėgomis ir tik drauge išspręsime daug naudingų ir mūsų miestui aktualių klausimų.

Praėjusių metų balandį vyko Mažeikių seniūnijos seniūnaičių sueiga, kurioje vyko diskusijos įvairiais miesto priežiūros klausimais: dėl viešųjų tualetų ir jų pastatymo vietų mieste; didesnio seniūnaičių įsitraukimo į savivaldos sprendimų priėmimą; gatvių ir daugiabučių namų kiemų asfaltavimo; informacijos teikimo apie vykdomus projektus; dėl šaligatvių trūkumo; žiedinės sankryžos įrengimo Algirdo, Laisvės ir Sienos gatvių sankirtoje; Algirdo gatvės atkarpos nuo Laisvės iki M. Valančiaus gatvės sutvarkymo; lapų, šakų ir kitų žalienų išvežimo iš ugdymo ir kitų biudžetinių įstaigų; miesto želdinimo ir kt. Apie seniūnaičių sueigoje priimtus sprendimus bei suformuluotus prašymus raštu buvo informuota Savivaldybės administracija. Tikimės, kad rezultatų bus.

Su savo teritorijos gyventojais nuolat bendrauju tiesiogiai ir telefonu, internetu, elektroniniu paštu. Turiu sudariusi aktyvių gyventojų sąrašą su jų kontaktais.
Apibendrinant praėjusius metus galiu pasakyti, kad vieni žmonės džiaugėsi seniūnaičių mieste buvimu apskritai, o kiti buvo pasipiktinę esama valdžia ir tikėjosi, kad 2023-ieji visomis prasmėmis bus geresni. Kai kurie visiems dėkojo už pagalbą. Tad šiais metais ketinu ir toliau bendradarbiauti su savo teritorijos gyventojais, spręsti jų problemas, skatinti žmones aktyviau dalyvauti įvairiose veiklose, kurti saugios kaimynystės grupes, rūšiuoti komunalines atliekas, nes matau, kad dar ne visi tai daro tinkamai.

Kalbėjosi Kristina JUSTAUDIENĖ
Nuotr. iš asmeninių ir Savivaldybės administracijos archyvų

One Reply to “Planų, kaip gyventi gražiai, saugiai ir tvarkingai, yra gerokai daugiau nei pinigų”

  1. skaitytojas parašė:

    Čia foto St. Gineitienės naftininkų seniūnaitės, o ne kažkokių žibikų kur jie mažeikiuose?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto