Planuojama sudaryti laikinąją komisiją dėl įvykių Garliavoje

Ketvirtadienio rytą D. Kedžio dukra perduota motinai. Viktoro Purio nuotr.

Antradienį Seimui planuojama pateikti parlamentarų grupės siūlymą sudaryti Seimo laikinąją komisiją, kuri tirtų šių metų kovo 22 dienos Kėdainių rajono apylinkės teismo nutarimo vykdymo Garliavoje aplinkybes.

Aiškinsis dėl galimo smurto

Tai numatantį nutarimo projektą Seimui ketina pateikti Seimo narė Agnė Zuokienė.
Komisijos sudarymo iniciatoriai pritaria Prezidentės „iniciatyvai ištirti smurto naudojimo aplinkybes 2012 m. gegužės 17 d. ryte Garliavoje vykdant teismo nutarimą“.
Seimo nutarimo projekte siūloma įpareigoti komisiją išsiaiškinti, ar valstybės institucijos sankcionavo ir ar pareigūnai naudojo smurtą bei specialiąsias priemones prieš mergaitę ir jos šeimą, o jei naudojo, tai ar tokie veiksmai buvo teisėti.
Jeigu Seimas pritartų, komisija taip pat tirtų, ar valstybės institucijos ir pareigūnai teisėtai naudojo smurtą bei specialiąsias priemones prieš kitus piliečius; ar pareigūnai išniekino valstybės vėliavą ir kas už tai atsakingas; ar valstybės institucijos ir pareigūnai pažeidė konstitucinį teisėjo neliečiamybės principą; ar valstybės institucijos ir pareigūnai pažeidė konstitucinį privačios valdos ir gyvenamojo būsto bei asmens turto neliečiamybės principą.

Išvadas pateiktų Seimui

Komisijai siūloma ištirti, ar teisės aktai, reglamentuojantys teismų sprendimų dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo vykdymą, atitinka Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją bei kitus pamatinius teisės aktus bei normas; ar valstybės institucijų ir pareigūnų veiksmai vykdant teismo nutarimą buvo proporcingi, ar nėra piktnaudžiavimo savo pareigomis požymių.
Tyrimo komisijai siūloma išsiaiškinti, kur šiuo metu yra mergaitė, kokie valstybės pareigūnai yra su ja, kokiomis sąlygomis ji laikoma, kas atsakingas už jos būklę, kas ir kokią psichologinę pagalbą jai teikia.
Siūloma, kad iš 12 Seimo narių sudaryta komisija iki birželio 15 d. pateiktų Seimui išvadas ir pasiūlymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto