Planus keičia ir naftos perdirbimo bendrovė

Nuotr. iš AB „ORLEN Lietuva” archyvo

Koronavirusas ir karantinas koreguoja vienos didžiausių Lietuvos darbdavių – bendrovės „ORLEN Lietuva“ planus bei darbus.

Remontas gamykloje vyks
Kovo pabaigoje dalis naftos perdirbimo produktų gamyklos technologinių įrenginių bus stabdomi planiniam remontui. Remonte dalyvaus rangovinės organizacijos iš Lietuvos. Jo metu bus atliekami tik patys būtiniausi darbai.
„Žinoma, mes aiškinamės, kokios yra rangovų galimybės parūpinti darbo jėgos ir iš kurių regionų jie atvyksta. Darbuotojų saugumas – mūsų prioritetas“, – teigė bendrovės atstovė spaudai Kristina Gendvilė, atsakydama į „Santarvės“ klausimus.
Remontą gamykloje planuojama užbaigti balandžio viduryje.

Pakeitė patikros režimą
„ORLEN Lietuva“ atstovai – generalinio direktoriaus pavaduotojas Dainius Čiuta bei Kokybės, aplinkosaugos ir saugos darbe direktorius Saulius Pocevičius vakar Savivaldybėje surengtos spaudos konferencijos metu informavo, kad įmonėje veikia ekstremalių situacijų operacijų centras, įmonės veikla pritaikyta karantino sąlygoms.
Ruošdamasi ir reaguodama į situaciją Lietuvoje bei pasaulyje dėl COVID-19 viruso plitimo bendrovė pakeitė patekimo į įmonės teritoriją režimą ir suteikė apsaugos darbuotojams teisę matuoti įeinančių į teritoriją asmenų temperatūrą.
Apsaugos darbuotojai yra aprūpinti specialiosiomis apsaugos priemonėmis reagavimui į tokius atvejus. Siekiant pamatuoti kuo didesnio žmonių srauto, patenkančio į bendrovės naftos perdirbimo produktų gamyklos teritoriją, kūno temperatūrą, organizuojamas termovizorių įsigijimas.
Įmonės ekstremalių situacijų operacijų centras nusprendė neįsileisti į gamyklą rangovinių organizacijų darbuotojų, kurie atvyktų iš rizikos šalių.
Rangovinių organizacijų, kurios darbus atlieka „ORLEN Lietuva“ teritorijoje, bus prašoma pateikti rašytines deklaracijas, kad jų darbuotojai nesilankė rizikos šalyse ir neturi koronavirusui būdingų simptomų.

Kuo mažiau kontaktų
Atsižvelgiant į Pasaulinės sveikatos organizacijos ir LR sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, naftos perdirbimo bendrovė imasi visų priemonių, kad įmonės darbuotojai būtų aprūpinti asmens higienos ir dezinfekavimo priemonėmis.
Įmonės patalpos ir jose esantys baldų ir įrangos paviršiai dažniau valomi ir dezinfekuojami tam skirtomis priemonėmis.
Siekiama darbus organizuoti vengiant artimo žmonių kontakto. Bendrovė įvertino savo informacinių technologijų bazę, testuoja galimybes tam tikrų sričių specialistams dirbti nuotoliniu būdu. Iki šio mėnesio pabaigos „ORLEN Lietuva“ atšaukė savo dalyvavimą masiniuose renginiuose, vengia į komandiruotes siųsti bendrovės darbuotojus.
Naujausia informacija apie virusą, prevencijos priemones skelbiama bendrovės intranete, vidiniuose televizorių ekranuose ir informacinėse lentose.
„Aktyviai bendradarbiaujame su vietos savivalda, situacija ir galimos papildomos prevencijos priemonės aptariamos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro narių susirinkimuose, darbuotojai ir rangovai skatinami elgtis atsakingai ir paisyti paskelbtų rekomendacijų dėl viruso plitimo“, – teigiama K. Gendvilės „Santarvei“ atsiųstuose atsakymuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto