Plečiama elektromobilių infrastruktūra: daugėja įkrovimo stotelių

Mažeikiuose pradėjo veikti keturios naujos elektromobilių įkrovimo stotelės.

Balandį Mažeikiuose pradėjo veikti 4 naujos elektromobilių įkrovimo stotelės. Dabar vienu metu mieste galima įkrauti iki 12 elektromobilių.
Paslaugos kaina stotelėse nepriklauso nuo rinkos kainos – ji stabili, fiksuota.

Mieste veikia 6 stotelės

Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjo Alfonso Žiulpos teigimu, šiuo metu Mažeikiuose yra 6 veikiančios elektromobilių įkrovimo stotelės. Kiekvienoje jų – po 2 įkrovimo prieigas.
„Nuo 2021 m. Sedos g. 18 ir Vilniaus g. 2 veikia elektromobilių įkrovimo stotelės, kurios turi po 2 vidutinės galios įkrovimo prieigas, kiekvienos jų galia – iki 45 kW, – kalbėjo A. Žiulpa. – Balandį pradėjo veikti 4 elektromobilių įkrovimo stotelės – Respublikos g. 17, Naftininkų g. 11, M. K. Čiurlionio g. 3 ir Tirkšlių g. 11.
Šiose stotelėse įrengta po 2 įprastos galios įkrovimo prieigas, kurių kiekvienos galia – iki 22 kW.“
Iki 2031 m. numatyta Mažeikių mieste įrengti 41 elektromobilių įkrovimo stotelę. Jose bus 82 prieigos taškai, iš jų 30 – su didelės galios įkrovimo prieiga, 46 – su vidutinės galios ir 6 – su įprastos. Kaimiškosiose seniūnijose planuojama įrengti 6 stoteles, kuriose bus 12 įprastos galios įkrovimo prieigų.

Stabili įkrovimo kaina

Sedos g. 18 ir Vilniaus g. 2 stotelės buvo įrengtos Europos Sąjungos lėšomis, todėl krovimas jose kol kas nemokamas.
„Gyventojai penkerius metus po projekto finansavimo pabaigos – iki 2026 m. lapkričio – šiomis stotelėmis gali naudotis nemokamai. Tikėtina, kad po to šios stotelės bus išnuomotos operatoriams, kurie jau patys nustatys kainą“, – sakė Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas.
Likusiose miesto stotelėse įkrovimo kaina yra stabili, fiksuota, todėl gyventojai gali iš anksto sužinoti, kiek teks sumokėti už elektromobilio baterijos įkrovimą.


„Bendra fiksuota kaina už 1 kWh – 51 ct. Ji susideda iš Savivaldybės patiriamų išlaidų už elektros energiją ir stotelių administravimo paslaugas“, – kalbėjo A. Žiulpa.
Pasak jo, Savivaldybė užtikrina pastovią, nekintamą kainą gyventojams sudarydama sutartis su elektros tiekėju ir stotelių administratoriumi. Įkrovimo kaina keistųsi tik Savivaldybės tarybai patvirtinus kitą kainos dydį, kuris priklausytų nuo sutartyse su elektros tiekėju ir stotelių administratoriumi nurodytų kainų, AB „ESO“ kainų už elektros energijos skirstymą ir galios mokestį.

Įkrovimo laikas skiriasi

Anot A. Žiulpos, laikas, per kurį įkraunamas elektromobilis, priklauso nuo kelių faktorių: elektromobilio baterijos dydžio, įkrovimo stotelės greičio (galios) ir įkrovimo kabelio.
„Pavyzdžiui, kraunant elektromobilio 30 kWh bateriją prie įprastos galios prieigos, užtruksite 1,5 val., 60 kWh bateriją – 3 val. Krovimas per vidutinės galios prieigą užtruks kone perpus trumpiau: 30 kWh bateriją pasikrausite per 40 min., 60 kWh bateriją – per 1 val. 20 min.“, – teigė Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas.

Įprastos ir vidutinės galios elektromobilių įkrovimo stotelių prieigų skirtumai

Naudotis – paprasta

A. Žiulpa pažymėjo, kad naudojimasis elektromobilių įkrovimo stotelėmis – nesudėtingas, kiekvienoje jų pateikta aiški naudojimosi instrukcija.
„Sedos g. 18 ir Vilniaus g. 2 stotelėse naudojimosi instrukcija matoma ekranuose, likusiose miesto stotelėse – Respublikos g. 17, Naftininkų g. 11, M. K. Čiurlionio g. 3 ir Tirkšlių g. 11 – instrukcija užklijuota virš įkrovimo kištukinių lizdų ant kiekvienos stotelės šonų“, – teigė Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas ir pridūrė, kad prie instrukcijų yra nurodytas operatoriaus telefono numeris ir reikalingos mobiliosios aplikacijos nuoroda.

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Sut. MS-41

2 Atsakymai į “Plečiama elektromobilių infrastruktūra: daugėja įkrovimo stotelių”

  1. statistika parašė:

    Su batareikom 100 km nuvažiuoti reikia apie 10 kw. Tas yra 5,1€. Ir dar laukimas kol pasikraus. Paėmus investiciją į batareikinį auto ir kiek jis kėkvienais metais nuvertėja,tik vakcinuotas ir edukuotas gali važiuoti su batareikom,kurias už kelių metų teks keisti.apie duobėtus ir po lietaus pelkėtus kelius net nekalbu.

  2. plečiama infrastruktūra,nes didelis poreikis? parašė:

    Eilės prie esančių mieste6 stotelių už 0.51 eur?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto