Plikledžiui tarnybos pasiruošusios

Hidrometeorologai šiomis dienomis prognozuoja stiprų vėją, šlapdribą bei plikledį. Kelininkai ir kitos tarnybos mažeikiškius ragina laikytis atsargumo ir teigia vėlyvam rudeniui pasiruošę.

BUVO BARSTOMOS GATVĖS
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja gyventojus: naktimis prasidės plikledis, vyraus stiprūs vėjo gūsiai. Gyventojai raginami nestatyti automobilių po medžiais, nevaikščioti prie aukštos įtampos elektros linijų, būti atsargiems.
Esant plikledžiui ypač atidiems reikia būti kelyje.
„Jau nuo ketvirtos valandos ryto penktadienį, pasitarę su rajono Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėju Alfonsu Žiulpa, druskos ir smėlio mišiniu barstėme pagrindines mieste Žemaitijos, Gamyklos, Laisvės, Naftininkų, Ventos ir Pavenčių gatves. Dirbo du barstytuvai, esant reikalui, esame pasiruošę išsiųsti į gatves ir trečią barstytuvą“, – „Santarvei“ vakar sakė UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika.
Pasak vadovo, atsakingi įmonės darbuotojai budi, seka oro prognozes ir, esant reikalui, technika išvažiuos į gatves. Komunalininkai teigia ramiai laukią žiemos: paruošti du traktoriai ir greideris, sudarytos sutartys su kitomis įmonėmis dėl technikos gatvėms valyti, jeigu būtų tokia būtinybė.
VĮ „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko taip pat tvirtina, kad orų permainoms kelininkai yra pasirengę. Darbui paruošti septyni barstytuvai, Mažeikiuose ir Sedoje yra budintys tarnybos meistrai, kurie stebi situaciją jiems skirtuose maršrutuose ir, prasidėjus plikšalai ar šlapdribai, keliai bus barstomi.
„Penktadienį penktą valandą ryto jau buvome pasiruošę važiuoti barstyti mišinį, tačiau, pasikeitus oro sąlygomis, to neprireikė. Itin nudžiuginti mažeikiškių nėra kuo. Respublikiniai keliai bus barstomi kaip ir praėjusią žiemą, tačiau iš rajoninių, bus barstomi tik du: kelias Mažeikiai–Laižuva (tik miesto ribose) bei kelias į Nevarėnus. Tik šie keliai atitinka reikalavimus: juose eismo intensyvumas – daugiau kaip tūkstantis automobilių per dieną“, – paaiškino S. Micheenko.

AVARIJŲ NEUŽFIKSAVO
Nors ketvirtadienio naktį ir ankstų penktadienio rytą rajono keliuose avarijų kelių policininkai neužregistravo, tačiau pareigūnai ragina eismo dalyvius atsižvelgti į pasikeitusias eismo sąlygas.
„Patariu visiems vairuotojams artimiausiu metu pakeisti savo transporto priemonių vasarines padangas į žiemines, nes orai ir važiavimo sąlygos tampa nenuspėjamos. Visiems vairuotojams reikia būti atsargiems: laikytis saugaus atstumo, kad būtų įmanoma kuo anksčiau sustoti; nusistatyti saugų važiavimo greitį ir atkreipti dėmesį į kitų vairuotojų manevrus, nes kiti gali būti nepasikeitę padangų“, – aiškino patrulių būrio specialistas Arūnas Kontvainis.
Pareigūnas primena, kad drėgmė ir tamsa sugeria šviesą, mažina matomumą, todėl pėstiesiems eismo dalyviams, dviratininkams bei vadeliotojams būtina naudoti atšvaitus, nes vairuotojai gali jų nepastebėti.

ATSIŽVELGIAMA Į DAUG KRITERIJŲ
Tarp ekstremalių situacijų, kurios gali būti paskelbtos ir mūsų rajone, yra vėtra, plikšala, kitos gamtos stichijos. Tačiau tam, kad būtų paskelbta ekstremali situacija, būtina, jog ji atitiktų patvirtintus naujus Ekstremalių situacijų kriterijus.
„Rajone ekstremali situacija yra skelbiama Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Tada pradeda veikti rajono Ekstremalių situacijų komisija ir Operacijų valdymo centras. Jie derina bendrus specialiųjų tarnybų veiksmus, o visos organizacijos dirba pagal ekstremalių situacijų planus. Šiuo metu tokios situacijos dar nėra“, – paaiškino rajono Savivaldybės vyriausiasis specialistas civilinei saugai Antanas Murauskas.
Pernai rajone tik vieną kartą buvo skelbiama ekstremali situacija dėl kiaulių gripo. Tada ji buvo paskelbta visoje šalyje.
Nuotr. iš redakcijos archyvo.: Ankstų penktadienio rytą komunalininkai pirmą kartą šį rudenį pagrindines miesto gatves barstė druskos ir smėlio mišiniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto