Po konkursų – geros žinios gimnazistams

Džiugilė Kersnauskaitė ir Robertas Aleksynas. Goethe’s instituto ir Algirdo Vilko nuotr.

Mažeikiškiai moksleiviai pastaruoju metu laimi įvairiuose konkursuose – ir tradiciniuose, ir neįprastuose.
Viekšnių ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijų abiturientai iškovojo įdomias pergales: viekšniškė Džiugilė Kersnauskaitė puikiai pasirodė tarptautinių debatų finale, kur turėjo pasisakyti apie eutanaziją, o mažeikiškis Robertas Aleksynas rašiniu apie DNR pelnė piniginius prizus – ne tik sau, bet ir mokyklai.

Sudėtingi klausimai

Europos mokinių rašinių konkursas DNR dienai paminėti buvo surengtas aštuntąjį kartą. Kasmet vykstantį konkursą inicijuoja Europos žmogaus genetikos draugija, o svarbiausias jo tikslas – paskatinti mokinius apmąstyti, išanalizuoti ir pateikti savo mintis apie genetinių tyrimų ir jų taikymo gyvenime svarbą.
Pasak Merkelio Račkausko gimnazijos biologijos mokytojo Algirdo Vilko, savo rašiniais moksleiviai turėjo atsakyti į pasirinktą vieną iš dviejų klausimų. R. Aleksynas pasirinko klausimą: kaip manote, ar genomo (DNR) sekos nustatymas turės įtakos jūsų ateičiai? Savo rašinyje gimnazistas pateikė argumentus apie tai, ko norėtų ir nenorėtų, kad įvyktų dėl genomo sekos kaitos.
Mokinių darbus vertinusiai 58 ekspertų komisijai buvo pateikti 276 rašiniai. Sulaukta dalyvių iš 19 Europos valstybių.
Mažeikiškis pelnė antrąją vietą.
„Antroji vieta Europoje – aukštas pasiekimas. Savo mokinį galiu apibūdinti tik pačiais geriausiais žodžiais, o ši pergalė – tai kantraus, nuoseklaus mokymosi rezultatas“, – sakė A. Vilkas.
Mažeikiškiui atiteks 200 eurų premija. Mokyklai taip pat bus skirta pinigų – 800 eurų premija mokslinėms konferencijoms ar mokslinei įrangai įsigyti.
„Kol kas dar nežinome, kokiam geram tikslui panaudosime ar ką įsigysime už tuos pinigėlius. Dar nesame suplanavę. Lauksime Roberto minčių, idėjų ir pasiūlymų“, – kalbėjo gimnazisto mokytojas.

Debatai – apie eutanaziją

Viekšniškė gimnazistė D. Kersnauskaitė puikiai pasirodė ir iškovojo pergalę nacionaliniame Lietuvos tarptautinių jaunimo debatų finale, tad spalį dalyvaus Rygoje vyksiančiuose tarptautiniuose debatuose.
Jaunimas vokiečių kalba debatavo apie eutanazijos įteisinimą Lietuvoje.
Viekšnių gimnazijos mokytoja Gilma Plūkienė sakė pastebėjusi, jog visuomenė nelabai išmano, kas tai yra debatai ir komentaruose po straipsniu apie Džiugilės sėkmę, ją užsipuola dėl to, kad ji pasisakė prieš.
„Moksleiviai nė nežino, kokiai nuomonei – už ar prieš, teks atstovauti. Reikia sugebėti įrodyti ir vieną, ir kitą poziciją, nes tik likus 15 minučių iki debatų pradžios dalyviai burtų būdu išsitraukia ir sužino, „už“ ar „prieš“ poziciją turės ginti. Ten niekas neklausia asmeninės nuomonės… Džiugilei konkurse teko pasisakyti prieš eutanazijos įteisinimą Lietuvoje“, – konkurso užkulisius praskleidė G. Plūkienė.
Pedagogės teigimu, D. Kersnauskaitė – talentinga, darbšti, loginiu mąstymu pasižyminti gimnazistė. Jos argumentai debatuose buvo motyvuoti ir stiprūs.
Džiugilė debatuose kalbėjo apie tai, jog iš tiesų žmonės nenori mirti, tačiau bijo kančios, – todėl Lietuvoje reikėtų stiprinti slaugą, o ne kalbėti apie eutanaziją.
„Debatai moko argumentuotai išreikšti savo nuomonę ir išreikšti poziciją, o ne šaukti, kad aš esu už arba prieš. Moko įsiklausyti į kito žmogaus nuomonę ir taikliai į ją atsakyti, sukritikuoti, o tik tada pasiūlyti savo argumentą. Jiems ruošiantis mokiniai įgyja daug žinių įvairiomis temomis. Be to, užsienio kalba vykstantys debatai gerai patobulina kalbos žinias“, – debatų privalumus vardijo pedagogė.

2 Atsakymai į “Po konkursų – geros žinios gimnazistams”

  1. Norbertas parašė:

    Simpatiškas vyrukas

  2. Rai parašė:

    Šaunuoliai gimnazistai, smagu, kad rajone yra gabių jaunų žmonių. Nuoširdus ačiū jiems ir jų pedagogams. Sėkmės tolimesniame gyvenimo kelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto