Po metų pertraukos – bėgimas už laisvę ir kvietimas: „Švęskime kartu!“

Po metų pertraukos į Mažeikių senamiesčio gatves sugrįžta „Bėgame už laisvę!“

Lietuvos valstybės atkūrimo diena – jau netrukus.
Tądien Mažeikiuose įvykiai suksis aplink Nepriklausomybės aikštę. Čia vyks kultūriniai renginiai, čia startuos po metų pertraukos į Mažeikius sugrįžtančių bėgimo varžybų „Bėgame už laisvę!“ dalyviai.

Susivienijo kultūra ir sportas

Mažeikių kultūros centro direktoriaus Remigijaus Jokubausko teigimu, šiemet Mažeikiuose minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, bus tęsiama tradicija pagerbti žmones, kovojusius už Lietuvos nepriklausomybę, ir visus tuos, kurie dirbo, kūrė, stengėsi, kad Lietuva ir jos žmonės būtų laisvi.
Lyginant su ankstesniais metais, skirtumas toks, kad ir oficialioji minėjimo dalis, ir koncertas, ir bėgimo varžybos vyks vienoje vietoje – Nepriklausomybės aikštėje ir aplink ją.
Vasario 16-ąją, 11 val., Nepriklausomybės aikštėje vyks iškilmingas vėliavos pakėlimas, bus giedama Tautiška giesmė, kaip pagarbos ženklas nuaidės šūvių salvės.
Nuo 12.30 val. prasidės koncertas, kuriame dalyvaus didelis būrys Mažeikių mieste ir rajone veikiančių meno kolektyvų, pavadintas „Švęskime kartu!“. Šis pavadinimas – lyg kvietimas mažeikiškiams ir miesto svečiams Lietuvos gimtadienį paminėti drauge.

Dalyvių skaičius viršijo lūkesčius

Artėjančią vasario 16-ąją viena iš „Bėgame už laisvę“ organizatorių Milda Zubavičienė sako pasitinkanti ir su dideliu jauduliu, ir su džiugesiu. Viena vertus, dėl to, kad dalyvauti užsiregistravusių žmonių kiekis viršijo lūkesčius. Tai yra labai smagu ir rodo, kad bėgikų bendruomenės žmonės pasiilgo šio renginio. (Primename, kad pernai „Bėgame už laisvę“ vyko taip, kaip diktavo laikmečio sąlygos – nuotoliniu būdu.)
Bet, kita vertus, Lietuvoje vis dar tebėra įvesta valstybės lygio ekstremalioji situacija dėl koronaviruso plitimo grėsmės ir būsimasis renginys organizatoriams reiškia labai didelę atsakomybę. Jie turi ne tik užtikrinti gerą dalyvių nuotaiką, bet ir saugumą.

Registracija sustabdyta anksčiau

Buvo priimti sprendimai, kurie, tikimasi, padės užtikrinti saugumą. Vienas iš jų tai, kad internetu vykusi išankstinė registracija į varžybas buvo sustabdyta naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį.
Antradienio duomenimis, varžybose dalyvauti panoro apie 1,3 tūkst. žmonių.
Tai padaryti nuspręsta atsižvelgiant į ankstesnių metų patirtį, kai atsiimti numerių paskutinėmis valandomis prieš varžybas į jų išdavimo vietą suplūsdavo labai daug bėgikų.
„Siekiame, kad viskas vyktų kuo sparčiau, lanksčiau, kad kuo mažiau būtų būriuojamasi, todėl ir buvo nutarta registraciją internetu stabdyti anksčiau“, – sakė M. Zubavičienė.
Kitas sprendimas yra toks, kad vasario 14 ir 15 dienomis nuo 9 iki 18 val. numerius žmonėms, kurie užsiregistravo internetu, išduos Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro (Ventos g. 8A) darbuotojai. Tačiau naujos registracijos jie nevykdys.

Kviečia išgirsti informaciją ir ją priimti

Tiems žmonėms, kurie iki pat paskutinės minutės nežinos, ar galės dalyvauti varžybose, ar ne, organizatoriai palieka teisę užsiregistruoti renginio dieną Merkelio Račkausko gimnazijoje.
Pašnekovė kviečia žmones, kurie registravo komandines paraiškas: vaikų darželių, mokyklų, bėgikų klubų trenerius, mokytojus – visų savo atstovaujamų įstaigų narių numerius atsiimti vienu metu, o paskui juos išdalyti bėgikams.
„Esant tokioms pandeminėms sąlygoms, kokios jos yra šiemet, prašome žmonių pagalvoti ir pasirūpinti ne vien savimi, bet ir kitais: jeigu susiruošėte atsiimti numerio, pasiteiraukite ir savo draugų, pažįstamų, ar nereikia paimti ir jiems. Tikimės, kad mažeikiškiai bėgikai išgirs šią žinutę ir numerius atsiims iš anksto Turizmo ir verslo informacijos centre ir kad varžybų dieną savanoriai galės dirbti su iš toliau atvyksiančiais bėgikais“, – kalbėjo pašnekovė.

Subūrė savanorių komandą

Dar šiek tiek apie savanorius. Žmonių, kurie gali ir nori prisidėti, kad varžybos vyktų sklandžiai, buvo ieškoma jau iš anksto – nuo sausio mėnesio. Ketvirtadienį susidariusiam būriui entuziastų buvo surengti mokymai, kurių metu aptarta, kas ir už ką bus atsakingas, kiek laiko reikės savanoriauti, kaip ir ką daryti vienokioje ar kitokioje situacijoje.
Pasak M. Zubavičienės, savanoriams varžybų metu tenka įvairių užduočių. Savanorių reikia budėti trasoje, jų rankų reikia ir dalijant bėgikams kareivišką košę, arbatą. Labai daug jų pagalbos prireiks ir dalijant numerius bėgikams.

„Bėgame už laisvę!“ dalyvauja įvairaus amžiaus mažeikiškiai ir renginio svečiai. Nuotraukoje – patys mažiausi bėgikai. 2018 m.

Šiek tiek pakoreguota trasa

Šių metų varžybose „Bėgame už laisvę!“ bus šiek tiek pakeistos trasos.
Vaikai, bėgsiantys 200 metrų distanciją, startuos prie Savivaldybės administracijos pastato ir bėgs Nepriklausomybės aikštės link. Tie, kurie bėgs 1 kilometrą, turės įveikti 2 ratus Laižuvos gatve. Tikimasi, kad šia trasa bėgti bus įdomiau mažiesiems bėgikams ir smagiau juos stebintiems žiūrovams.
10 kilometrų trasa nesikeis.
„Noriu pasakyti, kad tradiciniu renginiu tapusios varžybos „Bėgame už laisvę!“ yra ir oficialus Lietuvos atviro žiemos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Tai reiškia, kad pirmosios trys moterys ir pirmieji trys vyrai, greičiausiai nubėgę 10 kilometrų atstumą, bus Lietuvos čempionai ir prizininkai“, – džiaugėsi „Santarvės“ pašnekovė.

Organizuojama ekskursija po miestą

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojų kolektyvas tęsia tradiciją ir bėgikams bei juos palaikantiems žmonėms skirtos šventės „Bėgame už laisvę!“ išvakarėse kviečia miesto svečius ir mažeikiškius į vakarinę ekskursiją po Mažeikius.
Norintieji joje dalyvauti turėtų ateiti vasario 15 d. 18 val. prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios. Ekskursijos dalyviai susipažins su miesto istorija ir dabartimi. Paklaidžios miesto gatvėmis, sužinos, kodėl naująją bažnyčią vadiname senąja, o senąją – naująja, ką slepia naujamiesčio grindinys, kodėl Mažeikiai kartais vadinami Lietuvos Kuveitu…
Nuotr. iš redakcijos ir iš Mažeikių rajono
savivaldybės administracijos archyvų

2 Atsakymai į “Po metų pertraukos – bėgimas už laisvę ir kvietimas: „Švęskime kartu!“”

  1. Dangiras parašė:

    Už laisvę ir kultūrą, kad nebūtų chaltūros, labai šauni šventė, nemiega paventė, visus su šventėm…

  2. Anonimas parašė:

    Kiek dar išskirtinių sąlygų yra sudarę Mažeikių politikai ir valstybės tarnautojai korumpuotiems ne Mažeikių verslinykams? Čia klausimas ne bebrams ir ne socialdemokratų partijos rėmėjams, elektoratui .Nes Mažeikiuose savi balsuoja už savus apgailėtinus,finansinius interesus. ,,Finansuojamo projekto „Švietimo paslaugų kokybės gerinimas Mažeikių rajono savivaldybėje“, kurio vertė 405 904,19 Eur (335 458 Eur be PVM), vertės be PVM, t. y. ne mažiau nei 33 000 Eur kyšis. Tikrai?Tokie pinigai už konsultacijas? Kiek dar tokių projektų???Mažeikių aktyvūs, neabejingi ir korupcijai atsparesni žmonės, junkimės. Kiek dar bus tokių bajerių? Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/stambiu-kysiu-emimo-byloje-kaltinama-mazeikiu-valdininke-grazinama-i-darba-56-1640142?
    Santarvė, pasidomėkite ar Kryžiaus vadovaujama administracija prieš daugelį metu nepirko iš Mažeikių Orlean priešgaisrinės tarnybos beviltišką, nurašytą ir labai neekonomišką savaeigį ,vikšrinį putų pakelėją miškų, durpynų gesinimui. Jei tai tikras faktas kiek kartų jis išvažiavo gaisrų gesinti ir koks dabar jo likimas? Kiek dar tokių neekonomiškų, su logika prasilenkiančių pirkinių Mažeikių valdžių žinioje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto