Po publikacijos – išlaidų „Kometai“ analizė

„Kometai“ daugiausiai darbo duoda, žmonės, norintys atsikratyti savo keturkojais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius įpareigojo savo pavaduotoją Saulių Šiurį išanalizuoti „Santarvės“ rašinyje „Naikinti keturkojus – pelningas verslas“ keliamus faktus.

Komitetas įžvelgė rezervą taupyti

Minėtoje publikacijoje „Santarvė“ rašė, kad už beglobių gyvūnų gaudymą ir užmigdymą į privačios bendrovės „Kometa“ sąskaitą kasmet nubyra per šimtą tūkstančių litų biudžeto lėšų. Rajone kasmet užmigdoma apie 1100–1200 keturkojų. Nors iš tikrųjų, kaip patvirtino ir šią sritį kuruojanti Savivaldybės vyriausioji specialistė Nijolė Balvočienė, ir pats įmonės direktorius Antanas Sadauskas, gatvėse tų bešeimininkių gyvūnų nebėra tiek daug. Daugiausiai darbo „Kometai“ duoda žmonės, norintys atsikratyti savo keturkojais.
Į Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komitetą susirinkę politikai stebėjosi tokia situacija. Vicemeras Jonas Siminkevičius prisipažino manęs, kad šiai paslaugai skiriama koks dešimt tūkstančių litų.
Komiteto pirmininkas Leonas Mitkus, nustebęs dėl tokio išlaidavimo, net skambino į kaimyninius rajonus ir ten išgirdo, kad beglobiams gyvūnams gaudyti išleidžiamos tris kartus mažesnės sumos.
„Sutinku, beglobiais keturkojais reikia pasirūpinti, tačiau jeigu važiuojama pas žmones, kurie nori atsikratyti gyvūnų, tegu jie kažkiek sumoka už paslaugą“, – savo nuomonę dėstė Tarybos narys Andriejus Virkutis.

Lėšas paslaugai sumažino

Viešųjų pirkimų skyriui paraišką dėl beglobių gyvūnų gaudymo, surinkimo iš gyventojų, karantinavimo, globos, eutanazijos ir utilizavimo paslaugos pirkimo pateikia Vietinio ūkio skyrius.
Jo vedėjas Alfonsas Žiulpa „Santarvei“ sakė, kad suma paraiškoje įrašoma atsižvelgiant į praėjusių metų faktą, poreikį.
Kaip jau rašėme, šiems metams Savivaldybė su „Kometa“ pasirašė sutartį 152 tūkstančių litų sumai.
Politikai iš posėdyje dalyvavusio Savivaldybės administracijos direktoriaus B. Kryžiaus norėjo išgirsti, kodėl ši paslauga tokia brangi.
Direktorius su Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočiene suskubo paaiškinti, kad į šių metų biudžetą šiai paslaugai įrašyta tik 100 tūkstančių litų.

Aiškinsis situaciją

Politikų manymu, ir tokia suma yra per didelė, tuo labiau kad kyla klausimų ir dėl pačios keturkojų gaudymo apskaitos.
„Analizuosime straipsnyje iškeltus faktus. Tai bus pavaduotojo Šiurio darbas. Daug ar mažai – nežinau, kiek šunų, katinų pagauna. Ar juos gaudyti, ar sterilizuoti, čia susiję su dviem dalykais. Bet bešeimininkiai šunys, valkatos katinai negali lakstyti“, – samprotavo B. Kryžius.
S. Šiurys „Santarvei“ paaiškino, kad jis kuruoja Vietinio ūkio skyrių, dėl to jam ir duota tokia užduotis.
„Aiškinsimės situaciją. Jeigu reikės, ir auditą atliksime dėl biudžeto lėšų šiai paslaugai skyrimo“, – tikino Savivaldybės  administracijos direktoriaus pavaduotojas.

12 Atsakymų į “Po publikacijos – išlaidų „Kometai“ analizė”

 1. Tomas parašė:

  Už gyvūnėlio užmigdymą „Kometa“ ima 20-50lt, užmigdo 1000 gyvūnėlių – 20000-50000lt. O kur palieka dar 100 tūkst. iš biudžeto? Už tokius pinigus, jie ne migdyti gyvūnus turėtų, o juos laikyti ir prižiūrėti, kol suras šeimininkus…
  O „0“ komentarui – tokie žmonės kaip tu, ir išmeta gyvūnelius į gatvę, o paskui skundžiasi, kad „teršia“… Ar esi nors kartą kiemo lapus grėbęs/grėbusi? Ne. Tai ir patylėk.

 2. To o.. parašė:

  Tik susimokėkite už savo vaikus teriančius aplinka. O ką lauke gimęs šuo ar katė neturi TEISĖS GYVENTI? Elkimės humaniškai, visi mes turime teisę gyventi. Ir ką reiškia tuys laksto ir teršia? Ta ne jūsų privati teritorija… Gėlynėlius, žolytes auginkite daugiabučio bute. O kas už jūsų BUTO, YRA VISŲ: šuns, katės, ir žiurkės, jei ką.

 3. o parašė:

  kodėl jie nekreipia dėmesio kai skambinam ir prašom pagalbos kai šunys laksto ir teršia apie Ventos 35 namą ir darbo biržą ,šunų „MYLĖTOJAI“ nebaudžiami,ir dar norėčiau paklausti ar yra mokamas mokęstis už šunis ir kates,mes už šiukšles mokam už kvadratūrą,o kaip su gyvūnais

 4. hm parašė:

  o kur čia randate šmeižikiškus ir tikrovės neatitinkančius komentarus?

 5. Prieš rašydami parašė:

  Prieš rašydami šmeižiančius ir tikrovės neatitinkančius komentarus, pasiskaitykite apie atsakomybę

 6. ... parašė:

  „Kometos“ darbo specifika man kelia pasibaisėjimą. O kai pamačiau kokius pinigus jie gauna…., patyliu… . Pati savo akimis mačiau, kaip „Kometos“ darbuotojai, iš individualaus namo kiemo grynaveilį, prižiūrėtą šuniuką pasivadino ir už pakarpos įmetė savo mašinon. Tai gerai, kad pamačiau ir pašaukiau kaimynę, o kur tas vargšelis būtų atsidūręs kitu atveju…. .Turbūt, pas „Kometos“ darbuotojus galima užsisakyti norimos veislės šunį ir jie pagaus…. .
  O savivaldybės darbuotojam siūlyčiau susimąstyti ar tikrai tie pinigai „nueina“ į tinkamas rankas ! Kodėl nė cento neskiriate Mažeikių gyvūnų globos draugijai ? Kodėl jai nepadedate rasti patalpų, kur būtų laikomi beglobiai gyvūnai ? Kas bus, jei vieną dieną „kometos gelbėtojai“ i savo mikroautobusą įsimes jūsų „valkataujantį“ , numylėtą augintinį ?

 7. Mamai parašė:

  O kodėl pifui arba Penkai kojai? Mažeikiai taip pat turi savo gyvūnų globos draugiją. Gal geriau mažeikiškiai turėtų pervesti būtent jai, nes nei Pifas, nei Penkta koja Mažeikiuose nedirba. Taigi, daugiau informacijos http://www.mazeikiugyvunai.lt. Būtent jie stengiasi Mažeikių labaui.

 8. mama parašė:

  kogiska butu,jei likusius pinigelius pravestumet BEGLOBIU GYVUNU IM.“PIFAS“ arba “PENKTA KOJA „.
  jos globoja ir stengiasi kazkam padovanoti gyvuna o ne nuzudo…..

 9. PASTEBĖJIMAS parašė:

  Santarvės skyriuje“Nuomonės“Šisbeitauskas“gana tiksliai apibudino tarybos narės Šideikienės elgesį savivaldybės komitetuose svarstant įv.klausimus.Būsena tarybos narės nustatyta gana taikliai.

 10. Mmmmmmmm parašė:

  Reikia ta Ziulpa pakratyti.Nebevaldomas visai.

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  kaip čia dabar bus, argi ir vėl nusikaltimų organizatoriai ir koordinatoriai tikrins savus, juk pinigus tikriausia dalinasi?

 12. labai parašė:

  patiko „valkatos katinai“ :

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto