Kasmet „Poezijos pavasaris“ suburia poetus ir žmones, mėgstančius eiliuotą žodį. Šis renginys vyksta ne tik didžiuosiuose miestuose – aplanko ir mažesnius miestus bei kaimus.
Gegužės pabaigoje mūsų krašto žmonės pakviesti paklausyti dainų ir eilių į Auksūdį, Palnosus ir galiausiai – į Mažeikių Henriko Nagio viešąją biblioteką.
Renginys – aktualus ir laukiamas
Bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dangira Undžienė pastebėjo, kad ši poezijos šventė – vienas gražiausių literatūrinių renginių mūsų šalyje.
„Šiemet 59-ąjį kartą vykstantis poezijos festivalis ir ilgametė jo patirtis patvirtina, kad šis renginys yra aktualus ir laukiamas visose Lietuvos vietovėse, nes tai yra puiki galimybė susipažinti su šiuolaikine poezija. Labai džiaugiamės, kad jau keletą metų „Poezijos pavasaris“ apsilanko ir mūsų krašte, suburia tiek poetus, tiek poezijos mylėtojus“, – kalbėjo D. Undžienė.
Renginį Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje pradėjo Vytauto Klovos muzikos mokyklos atlikėjai, dovanodami muzikinį sveikinimą.
Poezija – įvairi
Pirmoji savo eilėmis dalijosi poetė, vertėja, aktorė Sonata Paliulytė. Jos skaitytiems eilėraščiams būdingas ilgesys, atsigręžimas į praeitį, vaikystę. Panašūs jausmai atsispindėjo ir poetės, pedagogės, žurnalistės Rūtos Mikulėnaitės-Jonuškienės eilėse. Jos posmuose – dažnas motinos įvaizdis, taip pat lydimas ilgesio.
Vyrų eilėraščiai, skaityti mūsų bibliotekoje, – aštresni. Pavyzdžiui, poeto, vertėjo Simono Bernoto eilėse sakoma: „Kartais galvoju, kad aš alergiškas savo paties buvimui“ – „Skamba kaip paauglio sapaliojimai, kai jis bando persipjauti venas dėl dėmesio trūkumo“.
Panašus kalbėjimo stilius – ir poeto, prozininko, vertėjo Tado Žvirinskio posmuose.
Poetės, pedagogės, režisierės Nidos Timinskaitės eilėraščiai – susiję su istorija: apie knygnešius, senovės Lietuvą. Ši poetė skaitė ir eilėraštį, kurį rašė anksčiau lankydamasi Mažeikiuose.
Savo dainomis poetinę šventę paįvairino poetas, bardas, dramaturgas Mindaugas Valiukas. Jis taip pat pateikė savo kūrybos – trumpų, iš kelių sakinių sudarytų pjesių ir eilėraščių.
Nedaug, bet ištikimiausi
Nors šiais metais atvykusių į mūsų kraštą kūrėjų buvo daugiau nei įprastai, į Mažeikių Henriko Nagio viešąją biblioteką jų pasiklausyti susirinko gana nedaug žmonių.
Bibliotekos direktorė Alina Bernotienė dėkojo svečiams ir tiems, kas susirinko jų paklausyti, – ištikimiausiems poezijos mylėtojams. Ji džiaugėsi, kad šį saulėtą vakarą jie pasirinko praleisti bibliotekoje, klausydamiesi eilių.
Biblioteka ir atvykę menininkai apsikeitė dovanomis – kūrėjai padovanojo savo knygų, jiems taip pat įteiktos simbolinės dovanėlės.