Policija skatina bendradarbiavimą su visuomene

Policijos komisariato viršininkas Imantas Motiejūnas pabrėžė, kad nuo šiol ikiteisminio tyrimo funkcija perduodama kriminalinei policijai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo vasario pirmosios įsigaliojo naujas apylinkės inspektoriaus tarnybinės veiklos aprašas, kuriame numatyti šių pareigūnų veiklos pokyčiai.
Darbą pradėjo ir nauji specialistai – policijos bendruomenės pareigūnai.

Dirbs bendruomenių pareigūnai

Kaip numatyta naujajame apraše, bendruomenės pareigūnams pavedama vykdyti prevencinę veiklą – formuoti prižiūrimoje teritorijoje saugią aplinką, populiarinti policijos pareigūno profesiją ir siekti didinti jos prestižą, skatinti gyventojus tapti policijos rėmėjais, burtis į saugios kaimynystės grupes, vykdyti kitas su baudimu ar sankcijų taikymu nesusijusias funkcijas.
Tikimasi, kad, bendruomenės pareigūnų atsiradimas ir su policija bendradarbiauti pradėjusi Saugios kaimynystės grupių asociacija suaktyvins nuo 1997 metų policijos įgyvendinamą Saugios kaimynystės projektą.
Mažeikių rajono policijos komisariate bendruomenės pareigūne dirbs prevencinio poskyrio vyresnioji specialistė Violeta Grigaitienė.
„Manau, kad šis žingsnis paskatins glaudesnį bendradarbiavimą su visuomene, saugios aplinkos kūrimą. Šis pareigūnas bus kaip organizatorius ir koordinatorius – jungs kelias mokyklas ar seniūnijas prevenciniams renginiams, dirbs su policijos rėmėjais, organizuos mokymus ir kt. Darbus būtų galima vardyti ir vardyti. Matysime, kaip šis darbas vyksta, gal ateityje bendruomenės pareigūnų bus ir daugiau“, – sakė Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Imantas Motiejūnas.

Bendruomenės pareigūne dirbs prevencinio poskyrio vyresnioji specialistė Violeta Grigaitienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Apraše – ir kiti pokyčiai

Kaip informuoja Policijos departamentas, naujajame apraše numatyta ir daugiau pokyčių.
Vienas iš jų tai, kad ikiteisminio tyrimo atsisakymo funkcija bus perduota kriminalinės policijos padaliniams.
„Šiuo metu apylinkės inspektoriai tikslindavo gauto pranešimo apie įvykį aplinkybes, o paaiškėjus, kad jame nėra nusikalstamos veikos ir ji nėra Baudžiamojo kodekso dispozicijoje, atsisakydavo pradėti ikiteisminį tyrimą. Dabar gi visa ikiteisminio tyrimo atlikimo funkcija, kartu su šią funkciją vykdančiomis pareigybėmis, perduodama kriminalinei policijai. Ikiteisminio tyrimo organizavimas ir vykdymas koncentruojamas viename padalinyje, tai prisidės prie ikiteisminių tyrimų atlikimo sistemiškumo, vientisumo ir rezultatyvumo“, – paaiškino komisariato vadovas.
Atsižvelgiant į šiuolaikinių informacinių technologijų galimybes, atsisakyta ir apylinkės bylų. Beveik visą reikiamą informaciją apie prižiūrimą apylinkę galima gauti iš policijos naudojamų ir kitų informacinių sistemų ar registrų, tačiau apylinkės inspektoriams ir jų vadovams palikta pasirinkimo laisvė, kaip reikiamą informaciją kaupti ir tvarkyti.
Naujajame apraše taip pat numatyta, kad miesto gyvenamosios teritorijos apylinkėje vieno  inspektoriaus aptarnaujamų gyventojų skaičius didinamas iki 5 tūkstančių, bei tai, kad gyventojų prižiūrimoje apylinkėje gali būti ir mažiau.
Jei apylinkė neprižiūrima daugiau kaip tris mėnesius, laisvą apylinkę prižiūrėti pavedama kitam pareigūnui, už tai teisės aktų nustatyta tvarka mokama iki 30 procentų pareiginės algos priemoka.

8 Atsakymai į “Policija skatina bendradarbiavimą su visuomene”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  kiek Joni pats pranešei ? :)

 2. Jonis parašė:

  Vel ikurtas etatas popierelius kelnot is vienos puses stalo i kita o realaus darbo 0 visos tos saugios kaiminystes tai tik popiereliai ir utopiniai planai zmones moka mokescius ir nori normalios teisesaugos o ne surogatines ,o normalus zmogus ir be visokiu kaiminysciu programu pranes apie pastebeta daroma nusikaltima bet kai rajone nakti 2 ekipazai …….

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  garsiai reikia pasakyt ir apie korumpuotus, jeigu tokių yra, o ne intriguot kažkur pasislėpus

 4. zemaitis :) parašė:

  pirma korumpuotus reik isfiltruot paskui tik garsiai kalbet

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Daugiau visuomenes aktyvumo, noro bendradarbiauti su policija, netoleruoti ir pateikti informaciją apie visus vykstančius teises pažeidimus

 6. as parašė:

  Ne tik kontrabanda, bet ir narkotikais…..

 7. REGINA parašė:

  Labai malonu girdet,gaol bus tvarka dabar kas kelintam daugiabutu prekiaujama alkokoliu ,kontrabanda ,tai gal nebevaikscipos pasalinei po laiptines ,,gal geriau sureguos kai bus pranesta ,.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto