Policijos rėmėjų gretas retina nauji reikalavimai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Policijos rėmėjų įstatymo pataisos lėmė, kad mūsų rajone gerokai sumažėjo mažeikiškių,  padedančių policijos pareigūnams prižiūrėti viešąją tvarką.
Ir vis tik, pasak pareigūnų, jose liko patys aktyviausi ir veikliausi žmonės.

Sumažėjo gretos

Pagal Policijos rėmėjų įstatymo pataisas nuo šių metų pradžios numatyta, kad policijos rėmėjas, padedantis užtikrinant viešąją tvarką ir saugumą, privalo per metus policijai talkinti ne mažiau kaip 96 valandas. Kitas pataisose nurodytas kriterijus – tai, kad policijos rėmėjas privalo turėti vidurinį išsilavinimą.
Bendruomenės pareigūnė Violeta Grigaitienė „Santarvei“ sakė, kad mūsų rajone policijos rėmėjų skaičius sumažėjo dėl trijų aspektų: „Neatitiko reikalavimų dalis tolimųjų reisų vairuotojų, kurie nors ir stengėsi, tačiau jiems sudėtinga tiek valandų skirti budėjimams su pareigūnais. Kai kurie žmonės turėjo palikti rėmėjų gretas dėl to, kad neturėjo vidurinio išsilavinimo. Taip pat atkrito ir dalis jaunų žmonių, kurie studijuoja didžiuosiuose šalies miestuose ir negali numatytų valandų skirti budėjimui mūsų mieste – jie tapo tų miestų policijos rėmėjais“.
Iki šių metų Mažeikių rajone buvo 117 policijos rėmėjų. Įsigaliojus įstatymo pataisoms, pernai mažeikiškiams, pageidavusiems tęsti šią veiklą, buvo organizuoti mokymai, pasirašytos trejų metų bendradarbiavimo sutartys, o sausio 22-jąją iškilmingai įteikti nauji policijos rėmėjų pažymėjimai. Juos gavo 43 rajono gyventojai.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

One Reply to “Policijos rėmėjų gretas retina nauji reikalavimai”

  1. ramstis parašė:

    Labai idomu. Pradzioje aplamai sumazino visa policija (na mazeikiu policija dabar kaip nuovada), keli pareigunai sedi, ir tie pavarge….O dabar ir remejus sumazino. Kodel aplamai neuzdarote tos policijos? Isvaikykit visus ir bus ramu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto