Policijos veteranę traukia plokštelės, peizažai ir gražūs daiktai

Naujausia buvusios komisarės-inspektorės aistra – lietuviškos vinilinės plokštelės.

Po intensyvaus ir atsakingo darbo periodo būna sunku sustoti, nusiraminti, nukreipti savo dėmesį ir energiją kitur. Taip apie išėjimą į užtarnautą poilsį pasakojo ne vienas žmogus.

Teisėtvarkos veteranai stengiasi neužsidaryti namuose – į Lietuvos policijos veteranų asociacijos Mažeikių filialą susibūrę pareigūnai stengiasi, kad jų gyvenimas ir po tarnybos būtų įdomus, visavertis. Poreikis daug kuo domėtis ir bendrauti – vienas iš svarbių šio mažeikiškių sambūrio bruožų.

Praėjusią savaitę buvusių policijos pareigūnų Alberto ir Dalinos Šulcų namuose svečiavosi mažeikiškiai kolegos – jie domėjosi šeimininkės kolekcijomis.

Kolekcionavimas – nuo knygų

Kolekcionavimas policijos pareigūnų šeimoje prasidėjo nuo knygų – moteriai dirbant Akmenės vidaus reikalų skyriuje, vyras jai padovanojo 1965 m. išleistą lietuvių autoriaus romaną.

„Nuo šios knygos ir prasidėjo jų pirkimas. Dabar įvairios literatūros pilnos ir spintos, ir sekcija. Gimtadienio proga mažeikiškiai apylinkės inspektoriai padovanojo paveikslą, jis šiuo metu yra kaimo sodyboje. Ta dovana įsiminė dar ir dėl to, kad po to, kai buvo įteikta, turėjau skubiai išvykti aiškintis vieno nemalonaus konflikto“, – savo pomėgio istoriją, prasidėjusią prieš 35 metus, papasakojo buvusi policijos komisarė-inspektorė.

Antrą paveikslą pareigūnė nusipirko Šiauliuose, užsukusi į miesto centre sendaikčiais prekiaujančią parduotuvę. Moteriai į akis iš karto krito 1946 m. nutapytas peizažas.

Svarbu, koks įspūdis

Šiuo metu buvusios pareigūnės kolekcijoje – 37 paveikslai, beveik visi jie sukabinti ant buto sienų. Dar keturi laukia savo eilės namų ekspozicijoje.

„Nesu dailės žinovė – man nesvarbu, ar autorius žinomas, iš kur jis… Jeigu darbas patinka – tai ir perku. Man ne kartą siūlė pirkti reprodukcijas, tačiau aš nesutikau, – norėjau tik autentiškų paveikslų, kurie yra „gyvi“, su autorių parašais. Tik vieną žiemos peizažą esu gavusi dovanų, visus kitus pirkau: vieną kartą, antrą, po to jau maloni pardavėja, žinodama, ko noriu, paskambina, pasako apie turimus paveikslus. Jei jie man ne prie širdies, neperku“, – šypsojosi mažeikiškė.

Daugelyje peizažų – žiemiški ar rudeniniai gamtos vaizdai, jūra… Moteris sakė, kad šiuos metų laikus mėgsta labiausiai, gal dėl to, kad pati yra gimusi vėlyvą rudenį.

Paveikslai migruoja

Pažįstami žmonės Dalinos neretai klausia, ar tokia paveikslų gausa „nespaudžia“ šeimininkų, gyvenančių nedideliame bute. Moteris atsako, kad paveikslai migruoja: ir dabar trys peizažai laukia savo eilės namų ekspozicijoje. Atsižvelgiant į tai, kiek vietos užima, kaip dera, ir vyksta jos keitimas – vienais peizažais iki valios pasigrožėjus, jie pakeičiami, o senieji laikinai sandėliuojami ant spintos.

„Turiu vienintelį paveikslą, kuriame pavaizduota bažnyčia. Ji man labai priminė Tryškių bažnyčią, tokia graži. Turiu 1921 metais nupieštą seną trobelę, turiu peizažų, vaizduojančių pelkes, tačiau yra ir keli, kaip sakau, visiškai ne prie ko, tiesiog patiko“, – kolegoms sakė D. Šulcienė.

Mažeikiškė prisipažino dar tik ketinanti pasidomėti peizažų autoriais, sužinoti, kaip susiklostė jų gyvenimas. Tam domėjimuisi, teisėtvarkos veteranės teigimu, matyt, dar neatėjo laikas.

Patraukė vinilinės plokštelės

Kai kurios idėjos buvusiai policijos inspektorei kyla spontaniškai. Kai Dalina apsilankė Valdovų rūmuose ir pamatė gobelenus, nusprendė: panašus bus ir pas mane. Taip sendaikčių turguje ji įsigijo gobeleną, kurio audimo metai nežinomi. Svarbiausia, kad jis buvo tinkamai sutvarkytas, įrėmintas, moteriai patiko ir buvo iš karto pakabintas svetainėje ant sienos.

Mažeikių teisėtvarkos veteranams Dalina Šulcienė (pirma iš kairės) pristatė savo didžiausią pomėgį – paveikslų kolekcionavimą.

Nei vyras, nei policijoje dirbantis sūnus Karolis nesikiša į Dalinos pomėgius, tik yra pasakę: „Nepirk visiškai prastų paveikslų.“

„Man patinka gražūs, įdomūs daiktai. Paskutinė aistra – 70-ųjų metų lietuviškos vinilinės plokštelės. Ką tik įsigijau „Vilniaus bokštų“ konkurso plokštelių“, – džiaugėsi buvusi pareigūnė.

Neria į pomėgius

Lietuvos policijos veteranų asociacijos Mažeikių filiale susibūrę per šimtą buvusių pareigūnų. Valdybos pirmininkė Danutė Mockienė pasakojo, kad nemažai jų turi išskirtinių pomėgių.

Buvęs kriminalinės paieškos pareigūnas Danas Janavičius yra sukaupęs didžiulę, daugiau nei šimto policijos uniforminių kepurių, ženklų ir uniformų kolekciją, dalį jos atveža ir pristato per filialo rengiamus susitikimus. Buvęs autoinspektorius Vaclovas Krapauskas, baigęs tarnybą vidaus reikalų sistemoje, užsiėmė mėgstama veikla: pradėjo groti armonika, būgnu Tirkšlių ansamblyje „Goja“, ansamblyje „Bočiai“, neįgaliųjų kolektyve „Lekam“, 2018 m. jis buvo pagerbtas Lietuvos nacionalinio kultūros centro padėka už savo krašto muzikavimo tradicijų tąsą ir skleidimą. Buvęs policijos komisariato vairuotojas Vidmantas Mickus susidomėjo antikvariniais automobiliais, 1959 m. laidos kabrioletu „VW Beetle“ važinėja po rajonų šventes, jose demonstruoja ir savo rankomis perdarytą bei patobulintą triratį motociklą „Harley Davidson“.

„Galėčiau vardyti ir vardyti… Džiugu, kad pavojingam ir reikalingam visuomenei darbui ilgus metus atidavę teisėtvarkos pareigūnai, išėję į atsargą, randa veiklos ir kitose sferose“, – „Santarvei“ sakė filialo vadovė.
Autoriaus nuotr.

3 Atsakymai į “Policijos veteranę traukia plokštelės, peizažai ir gražūs daiktai”

 1. Rasutė Kryževičienė parašė:

  Šaunuole Dalina
  Miela pamatyti seniai bematytą veidą, sužinoti ką nors naujo.
  Prisimink studijų laikų kambariokes, draugės, – mane, Valentiną, Kristiną …. Smagu būtų susimatyti, pabendrauti

 2. Virginija parašė:

  Kolekcionavimas – kaip priklausomybė. Šaunuolė Dalina, visada pilna pozityvo. Sėkmės.

 3. Šaunuoliai parašė:

  Šaunuoliai,kažkokia paslaptinga romantika tvyro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto