Politikai patvirtino savivaldos vadovų ataskaitas

Autorės nuotrauka

Po trijų mėnesių darbo nuotoliniu būdu politikai antradienį susirinko į įprastą Savivaldybės tarybos posėdį, kurio darbotvarkėje – 52 sprendimų projektai ir dvi informacijos.
Tarp svarbiausių klausimų – praėjusių metų Savivaldybės mero, tarybos veiklos ir Savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaitos.

Pristatė dvi ataskaitas

Vadovaujantis vietos savivaldos įstatymu ir Savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, tokios ataskaitos pateikiamos ne rečiau kaip kartą per metus. Su ataskaitomis jau anksčiau susipažino pagrindiniai komitetai, o penktadienį jos buvo pateiktos tvirtinti tarybai.
Meras Vidmantas Macevičius teikė mero ir Savivaldybės tarybos ataskaitą. Naujoji taryba startavo praėjusiųjų metų balandžio mėnesį, per aštuonis mėnesius įvyko vienuolika posėdžių, priimta 303 sprendimų.
Savivaldybės meras ataskaitoje pateikė informaciją apie darbą su rinkėjais, atstovavimą Savivaldybei įvairiose institucijose, išskyrė svarbiausius klausimus, nuveiktus darbus, opiausias problemas.

Vertino savikritiškai

Opozicijos lyderis Jonas Jurkus merui priminė per rinkimus duotus pažadus, tarp kurių – pakelti pasitikėjimą valdžia. Politikas klausė, kaip tai pavyko.
V. Macevičius prisipažino, kad atsakyti į klausimą sudėtinga.
„Manau, kad pasitikėjimo nesumažėjo“, – teigė meras bei pridūrė, kad toks įspūdis susidaro bendraujant su verslininkais.
Politikas savo veiklą dešimties balų sistemoje įvertino šešetu. Savikritiškai prisipažino per mažai bendraujantis su tarybos nariais, teigė, kad reikėtų susitikti kuo dažniau, labiau tartis priimant svarbius sprendimus.
Meras įžvelgė ir savo kaltės, kad tarybos narių elgesys dažnai buvo svarstomas Etikos komisijos.

Pristatė ir seniūnijose

Su Savivaldybės administracijos direktoriaus praėjusių metų veiklos ataskaita Mažeikių miesto ir rajono gyventojai galėjo susipažinti dar prieš paskelbiant karantiną dėl COVID-19 infekcijos.
Visą mėnesį vyko Savivaldybės administracijos direktorės Laimos Nagienės iniciatyva organizuoti susitikimai su seniūnijų gyventojais. Susitikimų metu buvo ne tik pristatomos Savivaldybės administracijos veiklos ataskaitos, bet ir kalbėta, diskutuota gyventojams rūpimais klausimais.
Seniūnijų gyventojai valdžios atstovams išsakė savo problemas, siūlymus.
Savivaldybės administracijos direktorės ataskaita suguldyta į 90 puslapių. Joje išsamiai apžvelgta visų skyrių, seniūnijų veikla. Ataskaitoje apžvelgtas biudžeto vykdymas, projektų įgyvendinimas, teritorijų planavimas, statybos ir remonto darbai, turto valdymas, kelių ir gatvių rekonstrukcija, energetika, vandentvarka, žemės ūkis, kraštotvarka, viešųjų darbų organizavimas, viešieji pirkimai, švietimas, kultūra, sveikatos priežiūra ir kitos sritys.

Socialdemokratai balsavo prieš

Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 23 tarybos nariai. Ataskaitos didelių politikų diskusijų, vertinimų, kritikos nesukėlė. Tik socialdemokratų lyderis J. Jurkus Savivaldybės administracijos direktorei L. Nagienei negailėjo aštrių žodžių, kritikos dėl jos darbo, vadovavimo stiliaus. Politikas kvietė balsavimu nepritarti direktorės ataskaitai. Tačiau prieš balsavo tik opozicijai atstovaujantys posėdyje dalyvavę šeši socialdemokratai ir opozicijos „Mažeikių pavasaris“ atstovas Virginijus Sungaila, kiti 16 tarybos narių balsavo už.
Už mero ir tarybos ataskaitą balsavo 19 tarybos narių, 3 susilaikė, tik V. Sungaila balsavo prieš.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto