Politikai ruošiasi priimti pačių kritikuojamą miesto viziją

Pirmadienį Savivaldybės jungtinio komiteto posėdyje buvo pristatyta Mažeikių rajono teritorijos bendrojo plano koncepcija.
Politikus nustebino, kad plano rengėjai neatsižvelgė į anksčiau pateiktus siūlymus dėl Bugenių kiaulių komplekso ir Plinkšių durpyno. Mažeikiškių kritikuojamą koncepciją ruošiamasi rytoj patvirtinti rajono Taryboje.


Į PASIŪLYMUS
NEATSIŽVELGĖ
Daugelį posėdžio dalyvių nustebino tai, kad pateiktoje koncepcijoje nebuvo atsižvelgta į vicemero Jono Siminkevičiaus išsakytas pastabas per Kaimo reikalų komiteto posėdį.
Koncepcijos rengėjai iš Klaipėdos universiteto Regioninio planavimo centro negalėjo iš karto atsakyti, kodėl koncepcijoje vis dar tebėra pažymėtas Bugenių kiaulių kompleksas su 12 tūkst. kiaulių.
„Jie net numatė sanitarinę zoną, nors ją nustatyti gali tik Sveikatos apsaugos ministerija. Taip pat nebuvo pataisyta koncepcijoje likusi balta vieta – Plinkšių durpynas. Dar kartą įvardijau, kad pagal Vyriausybės nutarimą ta vieta turi miško statusą, todėl koncepcijoje turi būti pažymėta žalia spalva“, – „Santarvei“ sakė J. Siminkevičius.
Vicemerą stebino atsainus koncepcijos rengėjų požiūris į mažeikiškiams labai svarbius dalykus. „Rengėjai dar per Kaimo reikalų komiteto posėdį pažadėjo koncepciją pataisyti, tačiau atvažiavo su ta pačia nepataisyta“, – stebėjosi jis.
LIKO DAUG KLAUSIMŲ
Nepatenkintas koncepcija buvo ir Tarybos narys, opozicijos atstovas Saulius Šiurys. Anot jo, patys svarbiausi klausimai taip ir liko neaiškūs.
„Visų pirma nebuvo pasakyta, kurioje konkrečioje vietoje bus pramoninės zonos. Man kaip mažeikiškiui labiau norėtųsi, kad jos būtų rytinėje pusėje važiuojant nuo Šiaulių pusės – dėl vyraujančių vėjo krypčių. Nustebino ir klausimas dėl geležinkelio iškėlimo – nubrėžė tiesę, ir viskas. Nieko konkretaus“, – savo požiūrį išdėstė jis.
Politiką nustebino ir plano rengėjų požiūris į Bugenių kiaulių kompleksą. Jie nieko blogo nemato, jei būtų auginama iki 12 tūkst. kiaulių, didelio poveikio aplinkai neva nebūtų.
„Koncepcijos rengėjai remiasi sovietiniu projektu, bet pamiršta, kad dabar laikai kiti. Susidarė įspūdis, kad jiems visai nerūpi viešoji nuomonė, kuri kategoriškai prieštarauja komplekso plėtimui“, – sakė jis.
Anot S. Šiurio, pati vizija nėra blogai, tik pristatytą koncepciją būtina taisyti.
„Tačiau gali būti, kad Taryboje ji bus patvirtinta ir netaisyta, jei „pozicija“ pakels rankas, visko iki galo neišsiaiškinusi“, – spėliojo jis.
KONCEPCIJA
BUS KOREGUOJAMA
Pasak Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos Daivos Štakonaitės, koncepcija – bendrojo plano pradžia.
„Visų pirma reikia susiplanuoti miesto perspektyvą. Apsibrėžti gaires, kokia linkme judėsime“, – tvirtino ji.
D. Štakonaitės teigimu, Bugenių kompleksas pažymėtas, nes jis šiuo metu egzistuoja. „Pasiaiškinome, kad sanitarinė zona yra 500 m, nesvarbu, kiek kiaulių būtų auginama – 3 tūkst. ar 12 tūkst. Be to, koncepcija niekaip negalės paveikti komplekso plėtros“, – tikino ji.
Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis „Santarvei“ sakė, kad Tarybai siūloma patvirtinti koncepcija yra tik atskaitos taškas, lyg nuoroda, kaip dirbti toliau.
„Net ją patvirtinus bus galima koreguoti – tiesiog yra tokia procedūra prieš detaliojo plano parengimą“, – kalbėjo jis.
Mero teigimu, jokių baimių neturi būti, nes viskas dar bus tvarkoma ir koreguojama.
„Pritariu išsakytoms mintims, kad koncepcijoje neturi būti pažymėtas 12 tūkst. kiaulių kompleksas.
Koncepcijos rengėjai pažadėjo tą ištaisyti ir Tarybai pateikti visiems priimtiną variantą“, – sakė meras.
PAŽADĖJO PATVARKYTI
Klaipėdos universiteto Regioninio planavimo centro Skuodo rajono ir Mažeikių rajono bei miesto bendrojo plano urbanistinės dalies vadovė Ramunė Staševičiūtė „Santarvei“ patvirtino, kad koncepcija bus taisoma.
„Nematau jokios bėdos. Bus atsižvelgta į pasiūlymus, ir koncepcija bus pataisyta“, – tvirtino ji.
Paklausta, kodėl to nebuvo padaryta iš karto, nes pasiūlymai buvo gauti anksčiau, atsakė, kad jei tinka vienam komitetui, nereiškia jog tam pritars ir kitas komitetas.
„Tarybos posėdžio metu juk gali iškilti dar ir kitų pasiūlymų. Viskas priklausys nuo politikų, kaip bus pasakyta, mes taip ir padarysim, pakoreguosim, kur reikės“, – sakė ji.
R. Staševičiūtė paaiškino, kad koncepcija – tik gairės ir kryptys, kuriomis reikėtų vadovautis rengiant bendrąjį planą. Tai, kas pažymėta dabartinėje koncepcijoje, esą nereiškia, kad taip ir bus.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: R. Staševičiūtės pristatyta koncepcija sulaukė kritikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto