Politikai sutiko pabranginti geriamąjį vandenį

Nuo liepos mėnesio bendra vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina su PVM šoktelės vienu litu ir aštuoniais centais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tarybos sprendimu, mažeikiškiai nuo liepos mėnesio už geriamąjį vandenį ir nuotekų šalinimą  mokės brangiau. Labiausiai naujus tarifus pajaus daugiabučių namų gyventojai.

Brangs visiems

Geriamasis vanduo brangs visiems vartotojams. Daugiausiai – 18,7 proc. – daugiabučių namų gyventojams, individualių namų savininkams – apie 8 proc., įmonėms – 13,7 proc.
Šiuo metu daugiabučių gyventojai už geriamojo vandens kubo tiekimą (su PVM) moka 2,81 lito, už nuotekų tvarkymą – 2,96 lito. Bendra kaina yra 5,77 lito už kubą.
Nuo liepos mėnesio bendra vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina su PVM šoktelės vienu litu ir aštuoniais centais, t. y. iš viso mokėsime 6,85 lito: už tiekimą 3,47, už nuotekų tvarkymą – 3,38 lito. Individualių namų savininkams už kubą teks mokėti 6,23 lito, įmonėms – 6,29 lito.

Nepritarė du politikai

Paslaugos ir vandens branginimui iš posėdyje dalyvavusių 19-os Tarybos narių nepritarė tik du: Daiva Šideikienė balsavo „prieš“, Deivydas Vyniautas susilaikė.
Koalicijos  „Kitaip“ frakcijai priklausantis politikas gyventojų vardu klausė, ar „Mažeikių vandenys“ išnaudojo visas galimybes sąnaudoms mažinti, ar nebėra kitų resursų, kaip tik didinti tarifus.
Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa paaiškino, kad mažeikiškiams tarifai nesikeitė nuo 2007 metų. Esą Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patenkino „Mažeikių vandenų“ prašymą ir leido didinti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą.
„Jei komisija priėmė tokį sprendimą, ji įvertino visus resursus“, – patikino vedėjas.

23 Atsakymai į “Politikai sutiko pabranginti geriamąjį vandenį”

 1. vardas tikras parašė:

  Kodėl panaikino komentarą apie lietaus kanalizaciją ,dėl apsileidimo ties Naftininkų-Sodų gatvės sankryža po lietaus potvynis,iš šulinėlių fontanu trykšta vanduo,tvinsta aplinkinių namų rūsiai?

 2. Gerai parašė:

  Gerai, kad Gamyklos g.3 renovuodami, balkonus taip „gerai“ įstiklino, kad pilnas balkonas vandens nemokamai. Tegyvuoja UAB „Mažeikių varduva“ ir UAB „Fauga“. Žinojo vyrai, kad vanduo brangs, tai paslaugą gyventojams padarė, matyt nors taip tikisi rinkėjų palankumą pelnyti.

 3. Petras parašė:

  Idomu, ka paruos rinkiminei ,, mulkinimo“ programai p. Laima?

 4. Petrui parašė:

  Taip , gerb. Petrai. Šitaip asocialdemokratai, pan. Bartkevičius ir kiti ruošiasi Seimo rinkimams. Juk lietuviams patinka skūralupiai ir engėjai. Jie balsuoja tik už milijonierius (visokius Uspaskichus ir kt.). Pažiūrėkit kiek jų Seime privisę. O milijonieriams – pigiau vanduo, šildymas, ar brangiau, juk jie savo vilose gyvena ir centų neskaičiuoja. Jiems svarbiausia, kad vergautume už minimumą ir už juos balsuotume.

 5. Petras parašė:

  Gal sitaip Mazeikiu socdemai ,,ruosiasi“ rinkimams i seima.

 6. Santarvei parašė:

  Sprendimas įsigalioja po menesio nuo jo paskelbimo. Taigi, naujos kainos bus už rugpjūčio mėn, ne nuo liepos 1d.

 7. Privalomas parašė:

  Ne nuo liepos, o nuo rugpjucio men. turetu pabrangti. Turi buti 1 menesio laikotarpis nuo sprendimo priemimo.

 8. To Tomui parašė:

  Kazkaip keistai destai- jei nepabrango, tai kazkas nenormalu? Bet nuo kada jie ta vandeni pasisavino is gamtos??? Tai gal ir oras ,ir saule ju???? K nelaimingi!!!

 9. Tomas to to tomas parašė:

  Kodėl visas? Visos yra labai skirtingos. Negalima lyginti Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos su Mažeikiais. Ten kiek kitokia tvarka, žymiai daugiau vandens vartotojų, sąlyginai mažiau išlaikomų viršininkų. Paimtos panašaus dysžio savivaldybės. To piulnai užtenka daryti išvadas. Beje, kitų savivaldybių vandens įmonės žymiai geriau pateikia konkrečtaus dirbančiojo atlyginimą. Mažeikiai slapstosi po vadovų ir specialistų etiketėmis.

 10. to tomas parašė:

  o odel tik kelis isvardinit reikejo visas Savivaldybes isvardynti ir tada palygintume

 11. Tomas parašė:

  Imkim panašaus dydžio savivaldybių vandens pardavimo kainas. Žiūrim, ką turim:

  Mažeikių Vandenys:
  Pardavimo kaina – 4,59 Lt
  Vandens tiekimo ir nuotekų tavrkymo bendra kaina – 6,85 LT. (buvo 5,77 Lt.)

  Telšių vandenys:
  Pardavimo kaina – 3,47 Lt
  Vandens tiekimo ir nuotekų tavrkymo bendra kaina – 5,44 Lt.

  Plungės vandenys:
  Pardavimo kaina – 3,36 Lt
  Vandens tiekimo ir nuotekų tavrkymo bendra kaina – 7,90 Lt.

  Tauragės vandenys:
  Pardavimo kaina – 4,60 Lt
  Vandens tiekimo ir nuotekų tavrkymo bendra kaina – 7,31 Lt.

  Sūduvos (Marijampolės) vandenys:
  Pardavimo kaina – 3,17 Lt
  Vandens tiekimo ir nuotekų tavrkymo bendra kaina – 4,07 Lt.

  Kėdainių vandenys:
  Pardavimo kaina – 3,62 Lt
  Vandens tiekimo ir nuotekų tavrkymo bendra kaina – 6,12 Lt.

  Dzūkijos (Alytaus) vandenys:
  Pardavimo kaina – 3,64 Lt
  Vandens tiekimo ir nuotekų tavrkymo bendra kaina – 5,66 Lt.

  Išvada vandens paradvimo kainos Mažeikiuose vienos didžiausių. Palyginus darbuotojų (įskaitant direktoiriaus ir pavaduotojų) darbo užmokestį, jis Mažeikių vandenyse vienas mažiausių.
  Natūraliai kyla klausimas: kas Mažeikių vandenų karalystėje ne taip? Gal vertėtų peržiūrėti apie 20 pensininkų etatus, gal direktoriui reikėtų tarti ačiū už nuveiktą darbą ir sudie. Atsakymas: Įmonės steigėjai (Mažeikių r. savivaldybei) kaip visada pritrūko valios iš esmės keisti įmonės veidą.

 12. to Jore parašė:

  Šideikienė dažnai balsauja prieš, bet dar daugiau nebalsuoja arba susilaiko, taigi tai ne rodiklis,. Pastebekit per posedzius

 13. Darius parašė:

  O gal ne vandeni reikejo branginti ,o keisti vadova kitu, jei sitas jau issisemes ir nebezino kaip kitaip sutvarkyti uki ,kad nereiktu kelti vandens kaina.
  Kai zmogus ilgai uzsisedi vienoje vietoje ,jam nera stimulo siekti rezultatu ,juolab kai sis vadovas garbaus amziaus tai galimai jis nori iseiti i pencija nekeiciant pareigybiu.
  pastatykite jo vietoje perspektyvu jauna zmogu pamatysit kaip ledai pajudes,tik nereikia partiniu smeklu kurios viena be kitos nusiperst negali.

 14. vija parašė:

  to vardas- prie ko čia gyvatukas ir vandens kaina? mali šud…su grūd….

 15. Spam parašė:

  Kada dings ta riebi karvė su savo „Black Berry“ iš tos „Santarvės“? Man jo nereikia,kaip ir daugumai.Greitai nebereiks ir tos geltonos „santarvės“

 16. Komentatorius parašė:

  Visiškai pritariu tokiam sprendimui. Mokėsiu tokią sumą, kokią nustatys.

 17. Vardas (privalomas) parašė:

  A JUS NEPASPRINGSIT VIENA KART , JAU UZ GYVATUKUS MOKAM JUMS DOVANU ,DAR JUMS MAZA..

 18. taip parašė:

  ….. mažeikiškiams tarifai nesikeitė nuo 2007 metų….. o algos ar keitėsi?Jos tik mažėjo…. klounai

 19. >Jore parašė:

  Arba israusia daugiabucio kiema kokioj Gamyklos gatvej, sugadina aksfalto danga ir neuzlopo

 20. Vardas (privalomas) parašė:

  paskui vandeni brankz alus

 21. Jorė parašė:

  Tai ko ponai pirma spyriojosi ir netvirtino naujų tarifų iš karto? Ko važinėjosi į „Mažeikių vandenis“ ir kalbėjo, kad nėra tikslių davinių ir pagrindo didinti tarifus? Vaidino, kad yra objektyvūs? Pozavo nuotraukoms. Artistai… Tai dabar jau atsirado patikimi skaičiai? Ko apie tai nieko nesakote? Jei p.Šideikienė balsavo prieš, o p.Vyniautas nebalsavo, matyt neviskas padaryta. „Mažeikių vandenyse“ dirba 146 žmonės. Tiek tikrai nereikia. Matome, kaip jie dirba, šalindami avarijas. Pasistato traktoriuką, o patys ilsisi. Arba atvejis Pikeliuose. Vis jiems mažai ir mažai.

 22. Vartotoja parašė:

  Suskaičiavau, kad mano 3 asmenų šeima per mėnesį mokės 6,48 lito brangiau. Asmeniui tai bus po 2,16 lito. Nesuprantu kodėl kyla panika. Pagalvojus, tik puse butelio pigaus vyno :))

 23. Vardas (privalomas) parašė:

  Edvardas Vyrai kada jums bus gana ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto