Politikai toliau formuoja valdžią

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Antrajame Tarybos posėdyje toliau vyko valdžios dėlionės. Išrinkti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai, svarbiausius valdžios postus užimantiems politikams nustatytas atlyginimas, patvirtintas dvigubai didesnis negu ankstesnę kadenciją mero patarėjų skaičius.
Tik opozicija nesulaukia Seimo įteisintos dovanos – jai turi atitekti vadovavimas Antikorupcijos ir Etikos komisijoms, tačiau jų formuoti naujoji valdžia neskuba.

Svarbiausi postai jau užimti

Priminsime, kad Mažeikių rajono savivaldybės taryba startavo praėjusį antradienį – balandžio 14 dieną. Naujai išrinkti politikai ne tik davė priesaiką, bet ir slaptu balsavimu tvirtino mero teiktus kandidatus užimti svarbiausius valdžios postus.
Tarybai pritarus, socialdemokratas Bronius Kryžius ir toliau, jau trečiąją kadenciją, eina Savivaldybės administracijos direktoriaus, o „tvarkietė“ Sigutė Bernotienė antrąją kadenciją – vicemero pareigas. Kitas vicemero postas atiteko socialdemokratei Irenai Macijauskienei.
Penktadienį vykusiame posėdyje politikai, be kitų klausimų svarstymo, tęsė valdžios formavimą.
Taryba įsteigė dvi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigybes (tiek buvo ir praėjusią kadenciją), suformavo kai kurias komisijas.

Keitėsi tik vienas pavaduotojas

Savivaldybės administracijos direktoriui meras suteikė galimybę nuspręsti, kas turėtų dirbti jo komandoje. B. Kryžius į savo pavaduotojus pasiūlė jau praėjusią kadenciją šias pareigas ėjusį „tvarkietį“ Saulių Šiurį ir Žemės ūkio skyriaus vyriausiąjį specialistą Eimantą Salatką.
18-ai (posėdyje dalyvavo 23) Tarybos narių balsavus už, keturiems – prieš ir vienam susilaikius, ir toliau administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas eis S. Šiurys (jam atsistatydinus iš Tarybos,  į ją sugrįžo Vytautas Visminas).
Už E. Salatkos kandidatūrą balsavo 22 Tarybos nariai, vienas – susilaikė.

Padėjėjų daugės

Praėjusią kadenciją Savivaldybės tarybos sprendimu meras turėjo du etatinius patarėjus – Algimantą Čepį ir Giedrių Petrulevičių. Pastarasis šias pareigas pradėjo eiti jau baigiantis kadencijai, praėjusiųjų metų balandžio mėnesį.
Šią kadenciją meras A. Tenys Tarybos prašė nustatyti penkias mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybes. Iš jų viena būtų Tarybos sekretorė ir keturi etatiniai mero patarėjai.
A. Tenys paaiškino, kad, pagal Vietos savivaldos įstatymo papildymus, merui padaugėjo funkcijų. Posėdyje dalyvavę visi 17 valdančiajai daugumai atstovaujančių Tarybos narių palaikė merą ir balsavo už penkias jam pavaldžias pareigybes, susilaikė tik šeši opozicijai priklausantys politikai.
Meras A. Tenys politikus informavo, kad patarėjų kandidatūras pristatys kitame posėdyje. Tačiau kalbėdamas su „Santarve“ jis buvo atviras – kandidatūros jau pasirinktos.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

14 Atsakymų į “Politikai toliau formuoja valdžią”

 1. xxy parašė:

  ta konservatorka blin kai pamaciau nu „nacnaja babocka elvyra“

 2. To To .............. parašė:

  Kas Jums turi atsakyti , nes toks komentatorius “ ………….. “ komentaro nerašė. Kaip taip kiti nesugeba nieko išmokti Romeryje?

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Kažkas protingas pasakė : „tauta verta tik tokios valdžios,kokią išsirinko“.Patys išsirinkote,tai dabar neikškite.

 4. To .............. parašė:

  jei ,, jos vyrelis autobastionas su šventosios pagalba pastoviai konkursus laimi…“ tai gal žinote , už kokią sumą yra teikiama ta vienkartinė pagalba. :)

 5. da parašė:

  Tiek savivaldybėje, tiek jos įmonėse dirba daug pensininkų, kiek darbo vietų būtų jaunimui.

 6. vija parašė:

  Ponas Kryžius pats sau prieštarauja. Jei Paradnikas netinka, kad pensinio amžiaus, tai kaip tinka V.P,Ostrauskis???? Juk jis irgi pensinio amžiaus….. Gaunasi dvigubi standartai

 7. pz/dc parašė:

  Tenys tikrai pagarbos vertas žmogus,bet tokioje aplinkoje sunku laviruoti.Rimkienė-garsiai kudakuojanti tvartelio višta. O konservai niekuo nesiskiria nuo nomenklatūrininkų.Senasis ožys kaip ir mangolija -buvę kgb vasalai.Jei Janutienė išsigalvotų,seniai būtų sudeginta ant laužo miesto aikštėje.Dabar tik išeina gailiai mekenti,arba skiesti apie tremtiniais (o gal skundikais ir trėmėjais) buvusius tėvelius.:D.Lietuva dar ilgai neišsivaduos nuo raudonosios smarvės.Vėliavas ir kailius galima pakeisti,natūros-ne.

 8. ..... parašė:

  Raudonsnukiai jūs raudonsnukiai… Jūsų šventoji Rimkienė turbūt nebūtų turėjusi nei patarėjų, nei pan… Užtenka jau gyvo pvz, kaip jos vyrelis autobastionas su šventosios pagalba pastoviai konkursus laimi…

 9. >tam ''senatvinė demensija" parašė:

  Labai teisingai pastebėta.Seni raudonskūriai paršai jokiu būdu nesitrauks nuo šeryklos.Juos partinėse mokyklose mokė tik aklai vykdyti įsakymus,skūsti KGB kas buvo nepatenkinti tarybiniu „rojumi“,ėjo į bažnyčią,geriau už kitus gyveno….Vogti patys išmoko.Dabar viskas pasikeitė.O patarėjų reikia tam,kad vogti ir nepakliūti už grotų.Maskvos,OBXSS tie išverstaskūriai bijojo kaip velnias kryžiaus,nes už valstybinio turto vagystę galėjo atsidurti kur nors taigoje su kirviu rankose. Briūselis tolerastiškas,galima vogti ir nepakliūti,tik reikia saugotis „politinių oponentų“. Kas vagia milijonais,dar nei vieno nepasodino belangėn.

 10. foto parašė:

  Dumb and Dumber.

 11. tam ,,senatvinė demensija" parašė:

  todėl, kad išrinkome tokius bemokslius ir beraščius tarybos narius

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Kiek dar liko a Mažeikiuose gyventojų? Greit kiekvienas turėsite po prievaizdą?:D

 13. Senatvinė demensija parašė:

  Kažin kodėl reikia vis daugiau ir daugiau patarėjų. Jei tokiais tempais – greit jų bus tiek kiek tarybos narių…

 14. na parašė:

  Juokinga,jei nebūtų graudu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto