Politikams parūpo „Mažeikių vandenų“ vadovo kėdė?

„Mažeikių vandenų“ vadovas, minint įmonės 40-etį, pasidžiaugė jos rezultatais, o jo darbas buvo įvertintas padėkos raštu. Jurgitos JOKUBAUSKIENĖS nuotr.

Antradienį pas merą kviečiamas UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis. Vadovas teigia, kad susitikimo tikslas – nauji vandens tarifai. Viešojoje erdvėje sklando kalbos, kad politikams parūpo bendrovės vadovo kėdė.

Ekonomikos komitetas „nepalaimino“

„Mažeikių vandenys“ litu ruošiasi branginti geriamojo vandens kubą, naują tarifą yra patvirtinusi Kainų komisija. Šiam tarifui turėtų pritarti ir Savivaldybės taryba, tačiau tai padaryti neskubama.
„Vienas litas bendrovei virsta dideliais pinigais. Per metus apyvartinės lėšos padidėtų apie 1 milijoną 300 tūkstančių litų. Tai būtų nemaža paspirtis, galėtume skirti daugiau investicijų vandens tiekimui“, – teigė įmonės direktorius P. Trakinis.
Viskas brangsta, o vandens tarifai nesikeitė jau ketveri metai. Bendrovės vadovas prisipažino tikėjęsis, kad praėjusią savaitę vykusiame Tarybos posėdyje bus priimtas sprendimas, tačiau tarifai
Tarybos nepasiekė.
Savivaldybės meras Antanas Tenys „Santarvei“ sakė, kad dėl to, jog Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetas savo išvadų nepateikė, klausimas iš darbotvarkės buvo išbrauktas.
Mero teigimu, birželio mėnesį tarifai turėtų būti patvirtinti.

Klausimų iš anksto nepateikė

„Mažeikių vandenyse“ bene prieš tris savaites vyko išvažiuojamasis Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdis. Politikai bendrovės vadovus apipylė daugybe klausimų. Komiteto nariai liko nepatenkinti, ne į visus klausimus sulaukę atsakymų.
Kažkas vėliau pajuokaus: jeigu paukštyno direktoriaus paklaustų, kiek tądien vištos padėjo kiaušinių, vargu ar jis atsakytų. Politikai iš anksto klausimų nebuvo pateikę.
Tiesa, vėliau ir patys pripažino, kad tai negerai, bei pažadėjo iš klaidų pasimokyti.

Per 50 milijonų litų

Savaitgalį „Mažeikių vandenys“ šventė bendrovės veiklos 40-metį. Už ilgametį darbą ir aktyvią visuomeninę veiklą Savivaldybė bendrovės direktorių P. Trakinį apdovanojo Padėkos raštu.
Iš tikrųjų, nepaisant visų sunkumų, įmonė turi kuo pasigirti. Nuo 2008 metų penkiems projektams pritraukta 52 milijonai litų Europos Sąjungos lėšų. Mažeikiškiai vieni pirmųjų šalyje baigia statyti dumblo utilizavimo įrenginius.
Dumblui deginti reikalingas kuras, įvertinus visus skaičiavimus, buvo pasirinktos dujos. Iš trijų pretendentų „Mažeikių vandenys“ pasirinko pigiausią variantą – UAB „Naftos dujos“. Beje, tarp pretendentų buvo ir „Intergas“, tačiau su šia įmone „Mažeikių vandenys“ nesileido į kalbas, nes ji norėjo uždėti „apynasrį“ dešimčiai metų – tokiam laikotarpiui siūlė pasirašyti sutartį.
Galbūt dėl to P. Trakinis užsitraukė nemalonę? Direktorius patikino, kad nei politikai, nei valdžia į ūkinius dalykus nesikišo.

Keisti vadovų nesiruošia

„Mažeikių vandenų“ direktorius P. Trakinis rytoj yra kviečiamas pas merą. Direktorius „Santarvei“ tvirtino, kad bus kalbama apie vandens tarifus – bent tokiam pokalbiui jis ruošiasi. Tačiau viešojoje erdvėje sklando kitokios kalbos – esą pirmadienio vakare valdantieji tarsis, kas galėtų vadovauti „Mažeikių vandenims“.
Teigiama, kad socialdemokratai vadovo kėdėje norėtų matyti „Mažeikių vandenų“ direktoriaus pavaduotoją gamybai Algį Kozlovą, koalicijos partneriai „tvarkiečiai“ – įmonės „VJ Projektai“ vadovą, visuomeninį mero patarėją Joną Buinauską.
„Mes tokiame siaurame rate su dviem vadovais pasikalbėsime. Esu pokalbio išsikvietęs. Yra  problemų, nagrinėsime, svarstysime“, – lakoniškai „Santarvei“ paaiškino meras.
A. Tenys paneigė kalbas apie personalijų keitimą – esą jos turgaus lygio.
„Aš sakau, ne, nieko nėra. Bet jei mano nuomonę kas pakeis, aš negaliu šimtu procentų garantuoti“, – mįslingai kalbėjo meras.

5 Atsakymai į “Politikams parūpo „Mažeikių vandenų“ vadovo kėdė?”

 1. Bronė parašė:

  Pernainos tikrai gerai. Bet jos gerai kada tikrai mainoma į geresnį pažangesnį. Šiuo atveju praeities nomenklatūros pastatymas parodo tikrąjį tikslą. Kiek dar taip tęsis?

 2. Darius parašė:

  Zmones nepyktu ant vandenu vadovo jei nebutu atidaves vamzdynus demontuoti ,taip prarasdami imonei trukstamas lesas.o dabar yra priversti kelti kaina.
  kas liecia kitus kandidatus tai manau reikia zmogaus is salies ,( kad nauja sluota butu ir naujai sluotu) nes tame ukyje reikia teigiamu reformu ir dar ,niekaip nesuprantu kodel jie nesisiltina savo administracinio pastato,taip sumazindami kastus…Dar vienas dalykas,bet cia gal „butu ukiui „ar silumininkams klausymas,.siemet buvo tikrinami skaitikliai,tai nejau zmones kurie tikrino juos negalejo pas zmones prisiliesti prie grindu ir patikrinti ar nera vagiama siluma nuo gyvatuko,nors ir nepridejus rankos jauciasi karstas oras vonioje.(sako kad zmones neisileidzia i butus) reikia siek tiek su galva galvoti ,kaip tuos gudrocius apsukti ,.nesuprantu ar jus tingite tuom uzsiimti ar jums galimai naudinga ,kad zmones vagia is kaimynu ir per kelis tokius vagiancius dideja pelnai imonei uz patiekta didesni kieki pasildyto vandens.

 3. vija parašė:

  Trakini reikia seniai keisti jau, tik ne Kozlovu, kuris nusipirko diplomą. Manau J.Buinauskas būtų tikrai tinkamas vadovas.

 4. taip parašė:

  Taip, kuo ramesnis ir saziningesnis zmogus tuo lengviau nusitaikyt i jo kede…..

 5. Miestietis parašė:

  Įdomu, kam pamaišė ponas Trakinis. Ar nenori ponai valdantieji tik privatizuoti Mažeikių vandenų? Kieno ausys čia kyšo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto