Politikė norėtų gyventi taip, kad netektų raudonuoti prieš savo vaikus ir anūkus

„Santarvės“ pokalbis su Savivaldybės tarybos nare, Darbo partijos Mažeikių skyriaus pirmininke Ina KRAUZIENE


Vizitinė kortelė
Kilusi iš Sedos.
1986 metais baigė Klaipėdos J. Kupčinsko medicinos mokyklą ir įgijo medicinos sesers specialybę.
Dirba Seimo narės Audronės Pitrėnienės padėjėjasekretore ir Mažeikių ligoninėje slaugytoja.
Yra Sedos bendruomenės tarybos narė.
Moka anglų, vokiečių ir rusų kalbas.
Vyras Leonas – tolimųjų reisų vairuotojas, sūnus Vilius – Vilniaus universiteto Informatikos fakulteto pirmakursis, duktė Erika – Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos pirmos klasės gimnazistė, Monika – vidurinės mokyklos trečiokė.

Apie save – vienu sakiniu.
Tokia pat kaip ir visos, gal tik šiek tiek uždaresnio būdo.
Trumpai apie savo buitį.
Su šeima gyvenu Sedoje dviejų kambarių bute. Turime „Nissan Sunny“. Kiek metų automobiliui, nežinau, reikėtų vyro klausti. Aš neturiu vairuotojo pažymėjimo, į darbą važinėju autobusu.
Butas ir vaikai. Ir visos investicijos jiems. Daugiau jokių turtų neturiu. Juk rašėte, kad esu viena neturtingiausių Tarybos narių („Santarvė“ analizavo politikų turto ir pajamų deklaracijas – B. R.).
Ar planuojate savo biudžetą? Kam išleidžiate daugiausia pinigų?
Planuoti priverčia gyvenimas. O pinigų daugiausia išleidžiame studijuojančiam sūnui, maistui, lizingams ir kitokiems buitiniams poreikiams.
Gyvenant iš atlyginimų, nuolat kylant kainoms, sutaupyti nebeįmanoma. Mūsų šeima, kaip ir daugelis lietuvių, verčiasi tik iš atlyginimų.
Koks mėgstamiausias patiekalas, gėrimas?
Kad tokių nėra. Alkoholio nevartoju, neleidžia sveikata (juokiasi – B. R.).
Maistą pati ruošiu, tai viskas yra skanu. Tačiau pietauti tenka ir Mažeikiuose, nes ten dirbu. Nusivežu sumuštinį ar ligoninės kavinukėje nebrangiai pavalgau. Vakarais ir savaitgaliais gaminu tai, ką šeima mėgsta.
Švenčių proga su dukromis išsikepame ir pyragų.
Kas Jums svarbiau – karjera ar šeima?
Stengiuosi suderinti viską. Vyras palaiko mane. Niekas šeimos santykiuose nepasikeitė ir kai tapau politike, tik gal esu labiau užsiėmusi.
Buvau įstojusi į Klaipėdos universitetą, pradėjau studijuoti viešąjį administravimą ir politologiją. Vieną kursą kaip ir baigiau. Vėliau prasidėjo rinkimai, sūnus įstojo į universitetą. Viskas atsiremia į pinigus. Vaikų ateitis svarbesnė negu tėvų. Neatsisakau minties tęsti mokslų, o kaip išeis, laikas parodys.
Kokių pomėgių turite? Ar lieka jiems laiko?
Kokie ten pomėgiai. Mezgimas vąšeliu, domiuosi joga, klasikine muzika. Kartais į koncertus nuvažiuojame į Vilnių, Kauną. Stengiuosi klasikinės muzikos koncertų nepraleisti ir Mažeikiuose. Patinka Bachas, Bethovenas.
Nuo vaikystės turiu silpnybę žirgams. Tai palikimas nuo vaikystės – seneliai žirgų laikė. Norėčiau turėti savo žirgyną, tačiau ta svajonė nelabai reali.
Kur ir kaip dažniausiai atostogaujate?
Nežinau nė ką pasakyti, atostogų labai įsimintinų kaip ir nebuvo. Jeigu jos ir būna, tai kai vaikai į mokyklą dar eina. Tai atostogas dažniausiai praleidžiu namuose: rūpinuosi šeima, buitimi.
Šiaip vasarą nuvažiuojame į Palangą. Mama, sesuo ten gyvena.
Knyga, laikraštis, televizorius. Kam teikiate pirmenybę?
Pirmenybę tai žinioms teikiu. Naujienas skaitau internete, per televiziją pažiūriu. O laikraščiais nelabai pasitikiu. Neturiu omenyje rajono žiniasklaidos, tačiau didžioji spauda visko prirašo. Televiziją retai kada pažiūriu – jeigu lieka laiko. Vienos iš mėgstamų laidų – „Spaudos klubas“, „Nuo… iki“.
Jeigu nuo ko nors pastveriu įdomią knygą, tada paskaitau. Tačiau tai būna labai retai. Anksčiau dažniau skaitydavau.
Kiek laiko, pinigų skiriate savo išvaizdai?
Kas mėnesį ar du tenka nueiti pas kirpėją. Kitokiomis siūlomomis grožio procedūromis nesinaudoju, stengiuosi pati savimi pasirūpinti. Man patinka „Oriflame“ firmos kosmetika, kvepalai.
Rinkdamasi drabužius, avalynę žiūriu į kokybę ir į galimybes. Tačiau pirmiausia reikia papuošti mergaites, sau nebe kas ir lieka (juokiasi – B. R.).
Koks zodiako ženklas esate? Ar tikite horoskopais, pranašystėmis?
Ožiaragis. Tikėti netikiu, bet retsykiais užmetu akį. Kas ten parašyta, nekreipiu dėmesio, savo dienos neplanuoju pagal tai.
Kokią savo būdo savybę stengiatės puoselėti, o kokią bandote įveikti?
Esu uždara. Mėgstu daugiau klausyti nei kalbėti. Šitą uždarumą ir bandau įveikti, bet kad nelabai sekasi.
Geras bruožas, manau, tai, kad kai pradedu darbą, stengiuosi iki galo padaryti, jo nenumetu.
Apskritai norėčiau taip gyventi, kad ateityje nereiktų raudonuoti prieš vaikus, anūkus.
Posakis, kuriuo dažniausiai vadovaujatės?
Kažkada užsirašiau patikusį J. V. Getės posakį „Žinoti nepakanka, reikia žinias taikyti, norėti nepakanka, reikia daryti“. Pastaruoju metu stengiuosi juo vadovautis.
Kokį įsimintiniausią gandą apie save yra tekę girdėti?
Kad kol kas neteko. Šiaip jautri esu. Bet manau, kad į gandus nekreipčiau dėmesio.
Kalbėjosi
Birutė RUDOKIENĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto