Politikų dėmesys ligoninei – pavėluotas?

Savo poziciją dėl ligoninės parašais jau yra išsakę gyventojai, tą padaryti ruošiasi ir Savivaldybės taryba. Nuotr. iš Regioninės Mažeikių ligoninės ir redakcijos archyvų

Daugiau nei 12 tūkstančių rajono gyventojų, pasisakančių už visų Regioninės Mažeikių ligoninės skyrių išsaugojimą, parašai buvo įteikti svarbiausioms šalies institucijoms: Lietuvos prezidentūrai, Seimo valdybai ir Vyriausybei.
Ligoninės steigėja – Savivaldybės taryba – taip pat ruošiasi išsakyti poziciją rezoliucijoje ir ją įteikti Vyriausybei, Seimui, Sveikatos apsaugos ministerijai.
Kai kurių politikų teigimu, toks „dėmesys“ ligoninei gali būti pavėluotas, nes sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarka baigiama sudėlioti.

Parašai – aukščiausioms institucijoms

Daugiau nei 12 tūkstančių rajono gyventojų, pasisakančių už visų Regioninės Mažeikių ligoninės skyrių išsaugojimą, parašai antradienį pasiekė svarbiausias šalies institucijas: Lietuvos prezidentūrą, Seimo valdybą ir Vyriausybę. Tiek mažeikiškių parašų buvo surinkta per tris savaites.
Parašų rinkimo akciją organizavęs Tarybos narys Virginijus Sungaila „Santarvei“ sakė, kad mintis pakviesti gyventojus parašais palaikyti ligoninę kilo po įstaigos vadovo Sigito Kakčio interviu apie Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką ir Sveikatos apsaugos ministerijos planus – į Telšius perkelti Vaikų ligų ir Akušerijos-ginekologijos skyrius.
Parašai buvo renkami ir po to, kai Savivaldybės surengtoje spaudos konferencijoje pranešta, jog ligoninės skyriai lieka Mažeikiuose.

Parengta rezoliucija

Savivalda nori to paties – kad, vykdant sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, su ja būtų tartasi, būtų įsiklausyta į argumentus, siūlymus, prašymus. Visa tai ruošiamasi išsakyti rezoliucijoje, adresuotoje Seimo pirmininkui, Seimo sveikatos reikalų komitetui, Vyriausybei, Sveikatos apsaugos ministerijai.
Rezoliucija buvo pristatyta trečiadienį Savivaldybės tarybos sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetui, ją numatyta tvirtinti kitą penktadienį vyksiančiame Tarybos posėdyje.
Regioninės Mažeikių ligoninės vadovas Sigitas Kaktys į klausimą, kodėl pasirinkta rezoliucijos forma, ne pareiškimas, kreipimasis, atsakė, kad kreipimąsi galima pasidėti į stalčius ir iš jo jokios naudos nebus.
„Tai yra aiškinanti rezoliucija, išryškinama tam tikra pozicija, ką Savivaldybės taryba mąsto apie sveikatos priežiūrą. Rezoliucija išaiškina, konstatuoja. Ji yra taiki, racionali, išbaigta paslaugų pripažinimo prasme, nesukelianti politinių priešpriešų. Joje išdėstytas Savivaldybės, kaip steigėjos, sisteminis požiūris“, – teigė ligoninės vadovas.
Rezoliucijoje išsakytoms Savivaldybės nuostatoms Tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto nariai pritarė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Politikų dėmesys ligoninei – pavėluotas?”

 1. Be vardo parašė:

  Pažiūrėsim, kaip jau ta gyva siena stosit už tuos ligoninės skyrius, jei iki šiol irgi miegojot :) Tai jau galėjot Šeimų maršą organizuoti ir Vilniuj keletą kartų dėl to piketuoti. Bet išeina tik Santarvėj komentarą parašyti, o konkrečių veiksmų niekas imtis nenori. Kam tas kebelis, ar ne?

 2. žIŪRĖKIM KĄ RENKAM parašė:

  Rinkime Į SAVIVALDĄ daugiau verslininkų, kurie tik savo reikalus tvarkosi, taip visada viską ir pramiegosime. O Songaila ŠAUNUOLIS.

  1. Anonimas parašė:

   O Sungaila tai jau ne savo reikalus tvarkosi? :)))

 3. Juzis parašė:

  Kodėl pramiegota?? KODĖL? Vienas subinlaižys pasakė, kiti durniai tiki! Jei reiks ir gyva siena stosim,tokių kakčių mažeikiams reikia mažiau klausytis! ką jis čia dar veikia? Ar dar rado ką paparceliuot ir sugrįžo ? vaikžudys!Mažeikiškiams ,švelniai tariant, nėra smagu jį sutikt gatvėje..

 4. pramiegota parašė:

  Na, mūsų Savivaldybė kaip visada pramiega.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto