Politikų sprendimą narplioja teismai

Didžiausiųjų mokesčių mokėtojų kategorijai priskirtos „ORLEN Lietuva“ nekilnojamasis turtas kitais metais bus apmokestinamas tokiu pat tarifu kaip ir kitų rajono įmonių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Teismas pripažino, kad Mažeikių rajono savivaldybės taryba neteisėtai nustatė diferencijuotą nekilnojamojo turto mokestį. Mažeikiškių sprendimą teismui apskundė… Varėnos politinis ir visuomeninis veikėjas Gediminas Jakavonis.
Kitą prašymą ištirti, ar mažeikiškiai politikai teisėtai nustatė tarifą didesniems mokesčių mokėtojams teismui įteikė Vyriausybės atstovas Telšių apskrityje.
Šiaulių teismas priėmė mažeikiškiams nepalankius sprendimus, bet Savivaldybė juos apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui.
Mažeikiškiai teigia aklavietėje atsidūrę dėl įstatymų painiavos ir tikisi sulaukti teismų išaiškinimo, kad ateityje būtų galima išvengti tokių bylinėjimosi.
Prognozuojama, kad gali prireikti ir Konstitucinio Teismo pagalbos.
Savivaldybės tarybos sprendimu didžiųjų mokesčių mokėtojų kategorijai priskiriamoms bendrovėms 2016 ir 2017 metais už nekilnojamąjį turtą tenka mokėti didesniu tarifu – 1,5 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims nekilnojamojo turto mokesčio tarifas siekia atitinkamai 0,5 ir 0,4 procento.

Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto