Politikų sprendimas – neteisėtas

Savivaldybei nepavyko apginti savo sprendimo parduoti dalį savo turimų „Mažeikių buto ūkio“ akcijų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sandorį tarp Savivaldybės tarybos ir privačios bendrovės „Mažeikių butų ūkis“ dėl akcijų pardavimo teismas pripažino neteisėtu. Įmonei parduotos akcijos turės sugrįžti Savivaldybei, tačiau iš rajono biudžeto už jas teks atseikėti beveik 30 tūkst. eurų.
Savivaldybės vadovai tikina, kad jokių pasekmių nepatirs nei biudžetas, nei šiai bendrovei priklausančių daugiabučių gyventojai. Tačiau kai kurių politikų teigimu, neteisėti sprendimai kenkia Savivaldybės įvaizdžiui.

Gynė viešąjį interesą

Priminsime, kad sandoris dėl akcijų pardavimo tarp Savivaldybės tarybos ir UAB „Mažeikių butų ūkis“ įvyko 2010 metų pavasarį. Po šešerių metų skundas dėl jo pasiekė Šiaulių apygardos prokuratūrą.
Pareigūnai, atlikę tyrimą, įžvelgė, kad Mažeikių rajono savivaldybė, privačiai bendrovei „Mažeikių butų ūkis“ perleisdama dalį savo akcijų, pažeidė viešąjį interesą.
Prokuratūra teismo prašė pripažinti šį sandorį negaliojančiu ir taikyti restituciją (turto grąžinimą buvusiam jo savininkui, jei esamas savininkas turtą užvaldė neteisėtai, per klaidą arba turto perleidimo sandoris pripažintas negaliojančiu – B. R.).

Teismai nepalankūs

2016 m. rugsėjo mėnesį Mažeikių rajono apylinkės teismas ieškinį patenkino, tačiau Mažeikių rajono savivaldybės taryba ir bendrovė „Mažeikių butų ūkis“ nutartį apskundė.
Šių metų vasario mėnesį Šiaulių apygardos teismas skundus atmetė ir paliko galioti iš esmės nepakeistą Mažeikių rajono apylinkės teismo sprendimą.
Visas straipsnis –  penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Politikų sprendimas – neteisėtas”

 1. Jonis parašė:

  Tai dabar bus nauju darbo vietu vietoj istatymu neismananciu savivaldybes teisininku ,juristu ir kitu nemoksu?

 2. Daiva parašė:

  Tuo metu Savivaldybės tarybos ir privačios bendrovės „Mažeikių butų ūkis“ akcijų pardavimo klausimas buvo svarstomas Antikorupcijos komisijoje ,kurios pirmininkė buvo L.Nagienė. Antikorupcijos komisija nusprendė ,kad viskas gerai. Šiam sandoriui vadovavo ,,teisininkas“ V.P.Ostrauskis, o Telšiu apskrities Vyriausybės atstovu buvo A.Čepys ,kuris turėjo prižiūrėti kaip savivaldybės taryba laikosi Įstatymų, tačiau ir A.Čepys nieko nedarė dėl viešo intereso gynimo.

 3. Venta parašė:

  Manau, kad vėl bus sudaryta komisija, kuri kaltų neras. Galvoju, kad nuo visų sprendimų turėtų nusišalinti ponas Kryžius, Stnkaus draugelis, pats dirbęs butų ūkyje.

 4. realistas parašė:

  Pamąstymui du klausimai:
  1. Kas dėjo parašą ant akcijų perleidimo sandorio 2010 metais?
  2. Kiek dividendų pavidalu Savivaldybė negavo pajamų iš akcijų už 2010-2017 metus?

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Iš kokios biudžeto programos bus išmokėta? Iš kieno bus atimta? Ar yra Ekonomikos skyriaus paskaičiavimai, kiek biudžetas negaus pinigų politikams įteikus dovaną turtingiesiems – sumažinus turto mokestį? Iš kieno tie pinigai bus atimti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto