Populiariausi pasirenkamieji brandos egzaminai – anglų kalbos ir matematikos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rajono abiturientai jau nusprendė, kokius brandos egzaminus laikys kitų metų pavasarį. Populiariausias tarp pasirinktų valstybinių egzaminų jau ne pirmus metus išlieka anglų kalbos žinių patikrinimas.
Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius informavo, kad kitų metų pavasarį brandos egzaminus Mažeikių rajone laikys 515 abiturientų – trisdešimčia daugiau nei pernai.
Žinias pasitikrins 361 rajono gimnazijas ir 154 Mažeikių politechnikos mokyklą baigiantys mokiniai.
Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, tarp dvyliktokų populiariausias – valstybinis anglų kalbos egzaminas (jį pasirinko 347 kandidatai). Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą laikys 343 abiturientai, likusieji pasirinko mokyklinį. Tarp dažniausiai pasirenkamų egzaminų– matematikos (335 abiturientai).
Istorijos egzaminą planuoja laikyti 161 rajono moksleivis, biologijos – 118, fizikos – 45, geografijos – 41, informacinių technologijų – 39, chemijos – 24. Mažiausiai abiturientų pasirinko rusų ir vokiečių kalbų egzaminus – atitinkamai 6 ir 5.
Tarp mokyklinių brandos egzaminų populiariausias yra technologijų egzaminas, jį pasirinko 160 abiturientų, 18 laikys menų egzaminą.
Brandos atestatui gauti mokinys ir buvęs mokinys turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar brandos darbą.
Kaip ir kasmet, organizuojamos dvi brandos egzaminų sesijos. Pagrindinė sesija prasidės balandžio 7 d. užsienio kalbos (anglų) valstybiniu brandos egzaminu ir baigsis birželio 21 d. valstybiniu fizikos egzaminu. Pakartotinė egzaminų sesija prasidės birželio 22 d. ir baigsis liepos 8 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto