Pora, pirmiausia pamilusi dangų

Prieš keturis dešimtmečius susipažinę Ala ir Rimantas Morkūnai visas jėgas skiria Mažeikių aeroklubo veiklai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pažymint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, Savivaldybės įsteigtu garbės ženklu „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“ buvo apdovanoti penki mažeikiškiai.
Vienas tų apdovanojimų įteiktas sutuoktinių porai – jau daugiau kaip tris dešimtmečius aviacijos tradicijas mūsų krašte puoselėjantiems Alai ir Rimantui Morkūnams.
Dangų pamilę mažeikiškiai, kurie atkurtame aerodrome trims tūkstančiams žmonių suteikė galimybę patirti šuolio parašiutu jausmą, teigia šį apdovanojimą priimantys ne kaip asmeninio nuopelno, o kaip viso Julijono Kumpikevičiaus aerodromo veiklos įvertinimą.

Tai komandos pripažinimas

Aerodromo direktorės, Mažeikių aeroklubo viršininkės A. Morkūnienės ir jos vyro Rimanto – parašiutizmo pradininko mūsų rajone – teigimu, garbės ženklo apdovanojimas parodė, kad ne veltui dirbta daugiau nei tris dešimtmečius. Labai džiugu, kad tie darbai yra pastebėti.
„Kartu pažymime, kad šis apdovanojimas – ne tik mūsų, jo nusipelnė visa komanda. Juk skrydžio nebūtų, jeigu nebūtų piloto, šuolių nebūtų, jeigu nebūtų instruktoriaus, lėktuvas nekiltų, jeigu nebūtų rajono valdžios paramos.
Kai visa ši komanda dirba darniai, tai ir aerodromo veikla sklandi. O ką kalbėti apie aviacijos šventes, kai visiems rūpesčių – aibė“, – tvirtino sutuoktiniai.
Be šuolių parašiutu ir įvairių stovyklų, 2012 ir 2016 metais aeroklubui pavyko suorganizuoti aviacijos šventes, kurios sutraukė minias žmonių, suteikė jiems galimybę iš arčiau susipažinti su lėktuvais, paskraidyti. Šios šventės ilgam įsirėžė į atmintį bei išlieka vienu masiškiausių renginių mūsų rajone.

Trukdė kariškių skrydžiai

1984-aisiais aerodromo vietoje buvo tik tušti Šerkšnėnų apylinkės laukai, prie kurių galėjai privažiuoti vežimu, kirtęs upelio vagą.
„Ieškant vietos aerodromui, pirmiausia mums į akis krito tušti laukai prie miesto, važiuojant Viekšnių link, šalia buvusio milicijos posto. Tačiau ten žvalgantis, mūsų dėmesį patraukė dažnai praskrendantys naikintuvai iš bazės Vainodėje. Supratome, kad niekas čia neleis įrengti aerodromo. Spėjimas pasitvirtino – kaip paaiškėjo, toje vietoje buvo naikintuvų iš Latvijos kelias ir mes nebūtume turėję galimybių konkuruoti su kariškiais“, – pradžią prisiminė R. Morkūnas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Pora, pirmiausia pamilusi dangų”

  1. džiaugiamės parašė:

    su jumis ir linkime nesenti, degti, o ne rusenti :) nekantriai lauksime kitos šventės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto