Potvynį įveikti padės mažeikiškių dovanotas visureigis

Vikšrinis visureigis papildė ne itin gausų kovai su stichija skirtą šilutiškių transporto priemonių arsenalą. Rasos ČERGELIENĖS nuotr.

Antradienį, kovo 26-ąją, galingu vilkiku iš Mažeikių rajono į Šilutę nugabenta penkias tonas sverianti dovana – vikšrinis visureigis. Pakeliui vairuotojų ir keleivių akį traukusi ryškiai raudonos spalvos tanką primenanti transporto priemonė – Mažeikių rajone įsikūrusios bendrovės „ORLEN Lietuva“ dovana Pamario gyventojams, nuolat kenčiantiems nuo potvynių.

Visureigiu – pas potvynių atkirstą šeimą

Vikšrinis visureigis papildė ne itin gausų kovai su stichija skirtą šilutiškių transporto priemonių arsenalą.
Nelaukiant pavasario potvynio dovana, iki šiol jos šeimininkų neoficialiai vadinta tankete „Marija“, išbandyta tą pačią dieną. Šilutės rajono merės Daivos Žebelienės, Mažeikių bendrovės transporto administravimo grupės vadovo Vaidoto Rėzgio ir dviejų rajonų ugniagesių gelbėtojų atstovų vadovaujamas gausus žurnalistų iš visos Lietuvos ekipažas aplankė Šyšos kaime nuolatinių potvynių nuo bendruomenės atkertamą Stanislovo ir Jadvygos Gečų šeimą.
Nors ir stipriai savo keleivius kratydama, „Marija“ sėkmingai įveikė stambiais ledo gabalais – buvusio potvynio pėdsakais – nuklotas kelio atkarpas. Važiuota daugiau kaip tris kilometrus iki sodybos ir atgal.

S. Gečas pasakojo žurnalistams istorijas apie potvynį. Rasos ČERGELIENĖS nuotr.

Nuo Kalėdų iš savo kaimo nepajudėję Gečai netikėtus svečius vaišino pyragais ir pyragėliais, iškeptais belaukiant Velykų.
66 metų S. Gečas pasakojo žurnalistams istorijas apie potvynį, vaizdžiai aiškindamas bei rodydamas, iki kurios trobos vietos vanduo pakilo per šių metų žiemos potvynį ir ankstesniais metais. Nuoširdžiai džiaugdamasi svečiais vaišingoji J. Gečienė sakė, jog jai nebūsią sunku kitų pyragų iki švenčių išsikepti.

Dovana – vertinga ir naudinga 

Anksčiau vamzdynų priežiūrai, avarijų likvidavimui bendrovės „ORLEN Lietuva“ Biržų padalinio darbuotojų naudotą visureigį naftos perdirbimo produktų bendrovė Šilutės rajono savivaldybei pagal panaudos sutartį perleido valdyti trejus metus neatlygintinai. Numatyta galimybė šią sutartį pratęsti.
Tą pačią dieną, kovo 26-ąją, rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis pasirašė sutartį su Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininku Gedeminu Karaliumi, patikėdamas šią transporto priemonę profesionaliems gelbėtojams.
Už dovaną bendrovei „ORLEN Lietuva“ dėkodama Šilutės rajono merė D. Žebelienė sakė, kad vikšrinis visureigis sustiprins savivaldybės pasirengimą potvyniams ir labai pagerins užliejamų seniūnijų gyventojų gyvenimo sąlygas.
Pasak „ORLEN Lietuva“ viešųjų ryšių direktoriaus Audriaus Stasiulaičio, bendrovė neabejinga Lietuvos gyventojų rūpesčiams ir didesnių nelaimių metu pati, netgi nelaukdama, kol kas nors paprašys, atskuba į pagalbą. Panašiai pagalba pasiūlyta po Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno gaisro, dalyvauta ne viename paramos projekte, patvirtinant savo socialinės atsakomybės kryptį.
Pastaroji dovana, pasak A. Stasiulaičio – puikios darbuotojų idėjos bei verslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdys. Įmonės pagalba nėra abstrakti, bevardė iniciatyva, nes, anot A. Stasiulaičio, įmonė – tai pirmiausia žmonės, kurie nori padėti ir siūlo iniciatyvas. Vėliau bendrovės vadovybės palaiminta idėja padėti Pamario gyventojams perleidžiant jiems visureigį kilo bendrovės transporto administravimo grupės vadovui V. Rėzgiui. Jo vadovaujami vairuotojai techniškai paruošė ir estetiškai atnaujino transporto priemonę. Sumontuotas aukštesnis tento rėmas, ištempta nauja danga, perdažyta išorė. Prireikus mašiną remontuoti šilutiškiams tai irgi neturėtų būti sunku, nes pagrindinės jos dalys – tokios pačios, kaip ir rusiškų traktorių.

Vikšrinis visureigis sustiprins savivaldybės pasirengimą potvyniams ir labai pagerins užliejamų seniūnijų gyventojų gyvenimo sąlygas. Rasos ČERGELIENĖS nuotr.

Galimybės – „beveik beribės“

Vikšrinis visureigis šilutiškiams perduotas pilnais degalų bakais. 400 litrų dyzelino, kaip tikimasi, užteks viso pavasario potvynio metu. Anot V. Rėzgio, šiuo 1994 metais pagamintu visureigiu bus drąsiai galima važiuoti keliu, virš kurio vanduo pakilęs metrą ir net daugiau. Panašios tanketės esą iki šiol nepakeičiamos Rusijos platybėse – miškuose, bekelėse, šių visureigių galimybės „beveik beribės“ – nors vikšrams sunkiau bus kabintis už ledų sangrūdų, tačiau prireikus įveiks ir jas.
Į variklių skyrių patekusį vandenį galima išpumpuoti siurbliais. Dešimčiai žmonių skirtas skyrius visureigio viduje yra šildomas. Mašina gali važiuoti iki 60 kilometrų per valandą greičiu.
Pagėgių ir Šilutės savivaldybėse sausio 1–2 dienomis kilęs potvynis užliejo per 30 tūkst. hektarų teritoriją, nuo sausumos atkirto beveik šimtą sodybų ir virš pustrečio šimto jose gyvenančių žmonių.
Šilutės rajonas, kuriame yra 11 seniūnijų – ypatingas, potvynių metu užtvindomos net šešios seniūnijos. Vien tik sausio ir vasario mėnesiais perkėla tarp Rusnės ir Šilutės, pavasario potvynio nesulaukus, veikė jau 45 dienas. Bendrovė „Klaipėdos regiono keliai“ automobiliams perkelti jau išleido 345 tūkst. litų. Šiemet Šilutės rajone ugniagesiai gelbėtojai atliko 56 gelbėjimo darbus, beveik pusė jų susiję su nelauktu šių metų žiemos potvyniu. Teko gabenti medikus, ligonius, vaikus, maistą.
Rusnės seniūnės Dalios Droblienės teigimu, „ORLEN Lietuva“ dovana labiausiai pravers susisiekti su potvynio atkertamais Šyšos ir Žalgirių kaimais.
Sutartyje numatyta, kad avarijų metu „ORLEN Lietuva“ galėtų „Mariją“ pasiskolinti. Prireikus gelbėti potvynio semiamą Mažeikių rajoną irgi būtų galima prašyti šilutiškių pagalbos.

13 Atsakymų į “Potvynį įveikti padės mažeikiškių dovanotas visureigis”

 1. Gera sirdele parašė:

  O kuo patys vasara per Mazeikiu gatves plauksim?

 2. Jo parašė:

  ims ir dovanos lenkai kažkam gerą daiktą. Džiaugiasi atsikratę senu nereikalingu daiktu. Ir laimėjo dvigubai: tokia reklama nuskambėjo…

 3. įtartina... parašė:

  Įtariu, kad kuras „ereliukų“ degalinėse po šios akcijos, pabrangs…

 4. Egoistas parašė:

  Broliai egoistai, pritariu: reikėjo palikt visureigį Mažeikiams. Paverst judančia skulptūra. Po dvi valandas kasdien vaikučius pavežioti, o paskui – testovi. Nes trūksta skulptūrų miestui.

 5. ogimeras parašė:

  :) butu likes Mazeikiuose :) ir kam mums jis? Nebent kokia fura uzklimpusia istraukt. Cia gi sumauta tankete, kuri ryja ne kibirais o backomis :D 400l degalu va cia dovana, o daugiau tai patikimas transportas bet deja neekonomiskas . Labai :)

 6. to siaip parašė:

  ???? ko čia reikia džiaugtis. Va, jei tas visureigis būtų likęs mažeikiškiams, tada valio!!!!.

 7. Čergelienei parašė:

  Korespondentei Čergelienei siūlyčiau truputį pasidomėti ir valdininkais, ir kokias pareigas jie tuo momentu užima,net nustebau, kad Karalius tapo Šilutės priešgaisrinės valdybos viršininku…Gana neatsakinga taip elgtis.

 8. pilietis 1 parašė:

  o tai pala – kiek gavo Santarvė už šį reklaminį straipsnį? Čia jokių paslapčių ir paslėptų reklamų nėra. Tiesiog reklaminis straipsnis.

 9. piliečiui parašė:

  nebūkit naivus, čia niekas ant nieko nepyksta, o kvepia paslėpta reklama… LRT matyt gavo iš Orleno pinigėlių už tai, tad ir parodė tą visureigį su įmonės logotipu…

 10. AS parašė:

  Galingas vilkikas ir tik penkias tonas sveriantis visureigis DDD Normalus traliukas butu nugabenes.

 11. pilietis parašė:

  Vakar per LRT kanalą dienos metu įdomiai nuskambėjo žurnalistės pristatoma dovana Šilutiškiams,o būtent taip, cituoju:“Viena Lietuvos įmonė,besiverčianti naftos produktų gamyba ir realizacija,padovanojo visureigį…………. tą tam, tą tam“Ir to komentaro metu stambiu planu rodoma ORLEN Lietuva logotipas,esantis ant visureigio tento.Klausimas: gal LRT pyksta ant lenkų valdomos bendrovės taip dviprasmiškai pristatinėdama siužetą,o gal ir ant visos lenkų bendruomenės?

 12. Siap parašė:

  gal kas geriau žinote labai panaši priešgaisrine tankete buvo prieš kelis metus perduota kažkokiam tai muziejui, į šita labai panaši tik perdažyta. Stovėdavo nenaudojama gaisrininku garažuose, dabar jei dar pasitarnaus ir pamario žmonems tai valio.

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Vau, kokia DOVANA :-) gerai, kad visureigis nebutaforinis, nepermatomas, kaip pernai naftiniu dovanota pagrindine miesto egle….:-)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto