Pradinės mokyklos direktorės byla jau teisme

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus Mažeikių „Vyturio“ pradinėje mokykloje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiaulių apygardos teismą jau pasiekė byla, kurioje piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, patikėto turto pasisavinimu ir dokumentų klastojimu kaltinama Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorė Rasa Uščinienė. Jai įtarimai buvo pareikšti dar gegužės mėnesio pradžioje.

Kaltinimai pasitvirtino

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus Mažeikių „Vyturio“ pradinėje mokykloje.
Tyrimo metu nustatyta, kad vykdant viešąjį pirkimą dėl mokyklos baldų pagaminimo ir pristatymo, mokyklos direktorė R. Uščinienė piktnaudžiavo tarnybine padėtimi siekdama asmeninės naudos, klastojo dokumentus ir pasisavino jai patikėtą turtą.
Be to, dirbtinai padidinus mokyklai gaminamų baldų kainą, gamintojas pagamino ir į gyvenamąją vietą pristatė asmeniškai R. Uščinienei skirtus baldus, už kuriuos buvo atsiskaityta Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos lėšomis.
Įtarimai dėl padėjimo pasisavinti turtą ir dokumentų klastojimo pareikšti ir baldus gaminusiam asmeniui.

Komentuoti atsisakė

Šiuo metu R. Uščinienė ir toliau vadovauja „Vyturio“ pradinei mokyklai. Komentuoti jai pareikštus kaltinimus direktorė atsisakė, sakydama, jog neturi nuomonės: tiesiog atsiduos į teismo rankas ir lauks teismo sprendimo.
2007–2009 metais R. Uščinienė buvo Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė. Į savivaldą ji išrinkta pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąrašą.

Sulaikė STT

„Santarvė“ primena, kad Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorę R. Uščinienę Specialiųjų tyrimų tarnyba 48 valandoms sulaikė šių metų gegužės mėnesio pradžioje. Tuomet buvo įtarta, kad 46 metų įstaigos vadovė pareikalavo duoti jai kyšį ir dalį šio kyšio priėmė už tai, kad viešąjį pirkimą dėl „Vyturio“ pradinės mokyklos baldų pagaminimo ir pristatymo laimėtų iš anksto pasirinkta įmonė.
Be to, dirbtinai padidinus mokyklai gaminamų baldų kainą, įmonė už šiuos pinigus direktorės reikalavimu pagamino baldus ir jai bei jos šeimos nariams.
Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo (Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 dalis) vykdant viešuosius pirkimus.

8 Atsakymai į “Pradinės mokyklos direktorės byla jau teisme”

 1. Onutė parašė:

  Kaip greitai mes mokame teisti kitus…..o patys niekada neatsisakome mums siūlomų papildomų pinigėlių…

 2. Zina parašė:

  mieli skaitytojai, nepulkime vienos pedagogės- direktores, tokių pilnas rajonas, kas nežino kokia aferiste Židikų mokyklos direktore Rima Širvinskienė, moralizuoja moterims apie elgesį, kai pati yra „Versmintos“, K. Čepio įmonės (statybų projektai, auditas) meilužė…o kas to nematė?….apie finansines afioras romanus galima rašyti, o jos elgesį su darbuotojais prilyginčiau KATORGAI…..psichologiniai terorai ten vyksta……nejau Stokus su savo pareigom nebesusitvarko?????

 3. mama parašė:

  esiama zu afera ir VIS DAR DARBE TOJE PACIOJE KEDEJE SEDI !!!!! va cia tai super :DD gales vogti toliau :D nors siaip jau visi tokias pareigas uzimantys VAGIA………. todel ir skursta Lietuvele….

 4. Išminčius parašė:

  Savivaldybės administracija, kaip visada-nusiplovė. Varnas varnui nei akies, nei danties, nei plunksnelės nepakedens:)

 5. deja parašė:

  gerus mokytojus turejo, bet pati negabi mokine buvo

 6. Didinkit parašė:

  atlyginimus greičiau, negi nematot, kad mokyklos direktorė galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, nes iš savo vargano atlyginimo neišgalėjo baldų nusipirkti. Vargšė moteriškė, galimai nei kur atsisėst, nei atsigult neturėjo, o pailsėt tai reikia-juk nejuokas-jaunąją kartą auklėja.

 7. as parašė:

  nu sakis,siaubas

 8. mazeikiske parašė:

  na ir gerai bjauri boba buvo,kitus tik matydavo , pati prisidirbo,eile laukia ir kitos mokyklos dirikes,ot ir pedagoges,net juokas neima….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto