Pradinukų testavimas – dar vienas išbandymas

Auksūdžio daugiafunkciame centre vaikai testuojami savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais. Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Dėl padidėjusio sergamumo COVID-19 nuo gegužės 10 d. Mažeikių rajono savivaldybė atsidūrė sąraše savivaldybių, kuriose taikomos griežtesnės karantino režimo sąlygos. Ypač tai palietė ugdymo įstaigas: moksleiviai, išskyrus dvyliktokus, į mokyklas galėjo eiti tik po testavimo.
5–11 klasių tėvai nusprendė, kad jų vaikai mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu, o didžioji dalis pradinukų tėvų sutiko, kad jų vaikai būtų profilaktiškai testuojami.
Mokyklų vadovai teigė, kad jokių problemų dėl testavimo nepajuto ir toks profilaktinis tyrimas visiems leidžia jausti saugiau, laisviau.

Mokyklos, atlikusios mokinių tėvų apklausas, pasirinko du testavimo tipus: kaupinių ir savikontrolei skirtus greituosius antigenų testus. Abiem atvejais tepinėliai imami iš nosies landos.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus vedėjos Radvilės Nagrockaitės-Lelešienės duomenimis, iš rajone esančių 117 pradinių klasių kaupinių arba savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais testuojasi 82 klasės, arba 70 proc.
„Džiugu, kad tėvai suprato, jog mokyklos lankymas vaikus skatina bendrauti, judėti – suteikia gerą psichologinę savijautą. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad vaikams ėminio kaupinių tyrimui paėmimas nesukėlė jokio diskomforto“, – teigė pašnekovė.
Už mokinių testavimą Mažeikių rajono mokyklose yra atsakingas Mažeikių visuomenės sveikatos biuras. Jo specialistai ima ir stebi, kaip yra imami tepinėliai iš nosies kaupinių ir greitiesiems antigenų testams atlikti.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto