Pradžia visada sunki

Virginijus Sungaila. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Startavo Lietuvos krepšinio lygos čempionatas. Šis dvidešimt antrasis krepšinio turnyras mums ypatingas tuo, kad jame po ilgos pertraukos vėl dalyvauja „Mažeikių“ krepšinio komanda.
Mūsų krepšininkus pirmose rungtynėse egzaminavo Klaipėdos „Neptūnas“. Rungtynės buvo žaidžiamos svečiuose. Iki pirmojo kėlinio vidurio vyko apylygė kova.
Žinant, kad Klaipėdos „Neptūnas“ šiemet žais Eurolygoje, o mūsų vyrai yra debiutantai, tai teikė vilčių. Pirmojo kėlinio antroje pusėje klaipėdiečiai pradėjo tolti. Mūsų komandos žaidėjai ėmė klysti ir daryti tiesiog vaikiškas ir sunkiai suprantamas klaidas.
Kai po trijų kėlinių rezultatas tapo 95:50, vaizdas aikštelėje atrodė apgailėtinas. Jautėsi jaudulys ir pasimetimas. Vyrai kovojo taip, kaip leido jų meistriškumas. Kaip sakoma, tas pirmas blynas ėmė svilti. Kas yra kiek sportavęs, supras, kad esant tokiam skirtumui, norisi tik vieno: kad kuo greičiau pasibaigtų rungtynės. Ir pasąmonėje visi laukia teisėjo švilpuko. Vyrus reikia pagirti už tai, kad jie stengėsi, kad komanda tik žengia savo pirmuosius žingsnius rimtame čempionate, kur silpnų varžovų nėra.
Tikėtina, kad sumanus ir didelę patirtį turintis komandos vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys sugebės jauniems žaidėjams paaiškinti, kad tai viso labo tik vienerios rungtynės, kurios jau baigėsi. Ir kad tas klaikus košmaras, kuris mūsų komandą persekiojo Klaipėdoje, daugiau nepasikartos. Komandą reikia palaikyti, jos nesmerkti dėl vienerių nepasisekusių rungtynių, nes psichologinis veiksnys nėra paskutinis sporte.
Štai ką po rungtynių spaudos konferencijoje pažymėjo komandos strategas A. Rudys:
„Aš galvojau, kad bus sunku ir kad rezultatas bus nemažas, bet kad bus toks skirtumas – nesitikėjau. Bet širdyje buvo neramu. Iš kitos pusės, mes turime savo vidinių problemų, kaip treniravomės, taip ir žaidžiame“.
Buvo matyti, kad treneris jaudinasi, gal net yra ištiktas nedidelio šoko dėl nepadoraus taškų skirtumo. A. Rudys pripažino, kad komanda dar neišaugo iš Nacionalinės krepšinio lygos marškinėlių. Kad galbūt daugelis žaidėjų tebegyvena anos lygos rezultatais ir triumfu.
Treneris negailėjo kritikos savo komandai, bet pripažino, kad šios rungtynės išryškino, koks yra abiejų komandų lygis, jų meistriškumas. Ir koks yra skirtumas tarp NKL ir LKL.
„Pradžia bus sunki, kol susivoksime, kur mes esame, ką čia veikiame, ko mes atėjome į LKL, – pažymėjo treneris ir tęsė: – Žinoma norėtųsi, kad kuo mažiau būtų šitokių rungtynių, kad nebūtume traiškomi. Šiandieną mes patekome po Eurolygos komandos vikšrais“.
Kaip pažymėjo treneris, komanda šiandieną neturi aukštos klasės žaidėjų. Apie varžovų pataikymo procentą ir efektyvumą treneris A. Rudys nenorėjo kalbėti – „statistika kalba pati už save.“
Jei sugrįžtume dešimt dvylika metų atgal, kai Mažeikių komanda žaidė LKL, tai mūsų miesto komanda buvo aukščiau už Klaipėdos krepšininkus. Klaipėda padarė didelį šuolį į priekį. Jei paimtume vien tik komandų šių metų biudžetus, tai jie irgi yra iškalbingi.
Klaipėdos „Neptūno“ biudžetas – 3 milijonai litų, o Mažeikių „Mažeikiai“ turi tik 800 tūkstančių litų. Todėl mes negalime įpirkti ir Mažeikiuose išugdytų krepšininkų, kurie žaidžia kitose komandose, nekalbant jau apie aukšto meistriškumo krepšininkus tiek vietinėje rinkoje, tiek užsienyje.
Salė yra labai gerai, bet visa rajono bendruomenė turi susirūpinti, kad komandai būtų padėta finansiškai. Mes jau nebelošiame mėgėjų lygose, o profesionalus sportas reikalauja lėšų. Toks yra gyvenimas, kad lėšos nulemia  rezultatą ir sėkmę. Čia svarbus yra ir sirgalių palaikymas, kad jie nenusisuktų nuo komandos, kai jai to labiausiai reikia, kad namuose žiūrovų būtų pilnos tribūnos, tai turėtų įkvėpti komandą pergalėms.
Tik vienybė gali padėti mūsų jaunai komandai įveikti šią sunkią LKL čempionato pradžią. Palaikykime mūsų krepšininkus ir pergalės ateis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto