Praėjusi savaitė COVID-19 atžvilgiu – šiemet palankiausia

Nuotr. iš SAM archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, mūsų rajono savivaldybėje praėjusią savaitę nustatytas mažiausias susirgimų COVID-19 skaičius per visus šiuos metus, registruotas tik 1 ligos protrūkis.

Vis tik epidemiologai pabrėžia, kad atsipalaiduoti dar negalime, ypač dar ir dėl to, jog siaučia kiti peršalimo ligoms būdingi virusai.

Sergančiųjų kasdien mažėja

Statistikos departamento duomenimis, pirmadienį COVID-19 liga sirgo 140 rajono gyventojų, kai kuriomis dienomis nustatyta tik po kelis naujus ligos atvejus. Septynių dienų paros naujų atvejų vidurkis tesiekia 7, prieš savaitę buvo 12.

Beveik trimis šimtais sumažėjo naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, – jis siekia 268. Ir toliau mažėja teigiamų tyrimų dalis – koronaviruso infekcija per paskutines septynias paras buvo nustatyta 11,7 proc. ėminių.

Situacija sparčiai gerėja visoje šalyje. Ilgą laiką visi Lietuvos rajonai spalviniame „kovidiniame“ žemėlapyje juodavo, pastarosiomis dienomis atsirado ir kitokios spalvos – raudonos. Pirmadienio duomenimis, iš juodos zonos į raudoną jau įžengė aštuoni rajonai.

Ligos protrūkis – vienas

NVSC Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenys rodo, kad užsikrėtimo aplinkybių įvairovė ir toliau mažėja. Apie 60 proc. naujai koronavirusu užsikrėtusių asmenų dėl viruso įsitvirtinimo populiacijoje bei padidėjusio asmenų socialinio aktyvumo negalėjo nurodyti konkretaus infekcijos šaltinio. Nežinomų užsikrėtimo aplinkybių, lyginant su ankstesne savaite, sumažėjo šešiais procentais, tačiau padaugėjo šeiminių atvejų – jie sudaro trečdalį.

Nustatytas įvežtinis ligos atvejis iš Norvegijos Karalystės.

Gera žinia, kad praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruotas tik vienas COVID-19 ligos protrūkis – asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. Todėl didesnė, lyginant su ankstesne savaite, ir užsikrėtimų gydymo įstaigose dalis – ji siekia 5,5 proc.
Užsikrėtimų nebeužfiksuota darbe, vaikų ugdymo įstaigose.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto