Prasideda akcija „Lašiša“

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Nuo trečiadienio iki lapkričio 20 d. vyks rudeninė aplinkosauginė akcija „Lašiša 2021“. Jos metu aplinkos apsaugos pareigūnai, pasitelkdami kitas institucijas, tikrins, kaip laikomasi limituotos lašišų ir šlakių žvejybos reikalavimų.

Tikrins žuvitakius

Kasmetine rudens akcija „Lašiša“ norima užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą jų migracijos ir neršto vietose, nes tuo metu šios žuvys susiduria su daug kliūčių, tokių kaip kabliaujantys ar tinklais žuvis gaudantys brakonieriai, užtvankos, hidroelektrinės.
Anot mažeikiškių aplinkosaugininkų, pagrindinis dėmesys bus skiriamas tam, kad lašišų migracijos upių, kurioms priskiriamos ir Varduva bei Venta, užtvankose ir hidroelektrinėse įrengti žuvitakiai (žuvų pralaidos) funkcionuotų nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d., būtų sudarytos sąlygos žuvims pasiekti nerštavietes.
Nors, kaip informuoja Aplinkos apsaugos departamentas, ypatingas dėmesys bus skiriamas Baltijos jūros priekrantei, Kuršių marioms, Nemuno deltos regionui, Šventosios (pajūrio), Nemuno, Minijos, Jūros, Dubysos, Neries, Šventosios, Žeimenos, Siesarties, Vilnelės upėms ir jų intakams, tačiau reidai šį laikotarpį, kuriuos be mūsų rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnų vykdys ir Šiaulių gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai, vyks ir mūsų rajone.

Pažeidėjams – piniginės baudos

Tai, kad yra mėgėjų pažeisti žvejybos taisykles, aplinkosaugininkai įsitikino ir akcijos „Žiobrys“, kuri Mažeikių rajone vyko nuo gegužės vidurio iki birželio vidurio, metu.
„Tą mėnesį sulaikėme kelis pažeidėjus, visi jie nusižengė reikalavimui žvejoti arčiau kaip šimtas metrų žemiau Ventos upės užtvankų. Už lašišų ir šlakių, kuriuos galima žvejoti tik turint žvejo mėgėjo kortelę, žvejybos taisyklių pažeidimus numatyta iki 550 eurų bauda su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, už jų žvejybą, naudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus (išskyrus elektros energiją ir ultragarsą), numatyta bauda iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu, o dar už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 eurų žalos apskaičiavimo bazinis įkainis“, – sakė Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas.
Žvejai privalo prisiminti ir kitus lašišų bei šlakių žūklės reikalavimus: per vieną žvejybą leidžiama sugauti vieną lašišą arba šlakį – ne mažesnius kaip 65 cm ilgio, nuo spalio 1 d. iki 15 d. žvejoti leidžiama tik paleidžiant visas sugautas lašišas ir šlakius, o limituota lašišų ir šlakių žvejyba draudžiama nuo spalio 16-osios iki gruodžio 25-osios.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus ragina pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai telefonu (8 5) 273 2995.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto