Prasidėjo nuotolinis pasėlių deklaravimas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienį startavo nuotolinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas, kuris truks dvi savaites.
Nuo gegužės 4 d. pradedamas įprastas deklaravimas su apsilankymais, kuris tęsis iki birželio 22 d.

Elektroniniu būdu – nedaug

Žemės naudotojai teikti paraiškas nuotoliniu būdu, tai yra per „Elektroninius valdžios vartus“, galėdavo ir anksčiau. Tačiau tokį būdą rinkdavosi labai mažai žmonių. Pavyzdžiui, jei praėjusiais metais pasėlius ir žemės ūkio naudmenas deklaravo beveik 2400 žemdirbių, iš jų elektroniniu būdu – tik 90.
Žemės ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Viktorijos Šimkienės teigimu, jeigu daugiau žmonių pasinaudotų elektroniniu paraiškų teikimu, deklaravimas būtų saugesnis, palengvėtų deklaracijas priimančių žmonių darbas, įtampa.
Valstybės tarnautoja žemdirbiams patarė bandyti patiems nuotoliniu būdu pildyti paraiškas, kilus neaiškumų, visada galima pasitarti su seniūnijų, Žemės ūkio skyriaus specialistais.

Būtina laikytis saugumo

Seniūnijos jau ruošiasi atsakingam deklaravimo laikotarpiui. Sulaukta ir žemės ūkio ministro įsakymo, kaip organizuoti paraiškų priėmimą karantino sąlygomis.
Tiek specialistai, tiek paraiškas teikiantys žmonės turi būti su apsaugos kaukėmis, į kabinetus įleidžiama po vieną žmogų, patalpos turi būti pirmajame aukšte, būtina sudaryti tokias sąlygas, kad kontaktų būtų kuo mažiau, atėjusiesiems privalu laikytis saugių atstumų ir pan.
Seniūnijose dabar sudaromi grafikai, kurie padės reguliuoti lankytojų srautą. V. Šimkienė ragino paraiškas teiksiančius žmones paskambinti į seniūnijas ir aptarti atvykimo laiką.
Pašnekovė pastebėjo, kad jeigu praėjusiųjų metų paraiškos nelabai keičiasi, tuos pasikeitimus jau dabar galima suderinti telefonu, o patvirtinti bus galima prasidėjus įprastiniam paraiškų teikimui.
Primename, kad pavėluotos paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.

Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto