Prasidėjo žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienį prasidėjęs žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas jau antrą kartą vyksta pandemijos sąlygomis. Paraiškas priimantys specialistai ragina jas teikiančius žemdirbius laikytis saugos reikalavimų arba jas teikti nuotoliniu būdu.
Mūsų rajone kasmet sulaukiama apie pustrečio tūkstančio paraiškų.

Kaip ir kasmet, paraiškos priimamos visose rajono kaimiškosiose seniūnijose ir Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje. Nuotolinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas vyksta pareiškėjui prisijungus prie paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) per elektroninius valdžios vartus.
Praėjusiais metais dvi savaitės buvo skirtos tik nuotoliniam deklaravimui, po jų prasidėjo ir tiesioginis paraiškų priėmimas. Šiemet nuotolinis deklaravimas startavo ir baigsis tuo pačiu laiku kaip deklaravimas įprastu būdu.
Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė informavo, kad deklaravimas vyks iki birželio 7 d. Paraiškas dar bus galima teikti pavėluotai nuo birželio 8 d. iki liepos 2 d., tačiau ir šiemet išliko sankcijos – už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokos suma bus mažinama 1 procentu. Vėliau paraiškos nepriimamos, išskyrus, kai vėlavimą lėmė nuo ūkininko valios nepriklausančios (force majeure) aplinkybės. Esant minėtoms aplinkybėms, paraiškos priimamos iki lapkričio 1 d. (įskaitytinai).
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto