Prasmingose lietuvių šventėse pamažu atgimsta senovės baltų papročiai

Šarūno JONKAUS nuotrauka

Sakoma, jog nauja yra pamiršta sena. Šiuolaikiniai žmonės, ieškodami naujų formų savo šeimų šventėms, gręžiasi į senuosius baltų papročius.
Šįsyk „Dideliame mažame pasaulyje“ – pasakojamas apie dvi jaunas lietuvių šeimas.
Viena jų – Mindaugas ir Miglė Valaičiai, gyvenantys Rietave ir tęsiantys bei plėtojantys senuoju baltų tikėjimu pagrįstas šeimos apeigas.   
Kita – Lauros ir iš Mažeikių kilusio Daliaus šeima, norėjusi savo dukrai palaiminimo pagal senąsias baltų tradicijas.

Apie apeigas, atliekamas remiantis per amžius sukaupta ir etninėse tradicijose atsispindinčia protėvių patirtimi, žmonės dažniausiai sužino iš lūpų į lūpas. Ir tie, kuriems tai aktualu bei priimtina, nori jas pritaikyti savo švenčių metu, ieško informacijos apie apeigas atliekančiuosius.
„Senuoju baltų tikėjimu aš ir mano vyras domimės jau daug metų. Dalyvaudavome įvairiuose renginiuose, kalendorinėse šventėse. Dainavome apeigų folkloriniame ansamblyje „Kūlgrinda“, stovyklose jaunimui ir, galima sakyti, per visą veiklą pribrendome ir patys tas tradicijas tęsti bei plėtoti. Taigi, jau kurį laiką atliekame vestuvių ar jungtuvių, vardynų apeigas, palydime mirusiuosius“, – pasakojo M. Valaitienė.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “Prasmingose lietuvių šventėse pamažu atgimsta senovės baltų papročiai”

  1. įdomu parašė:

    kaip smagu, kad ir jaunimas domisi mūsų protėvių tradicijomis, o ne vaikosi bažnytinės mados , net nesuprasdami ten vykstančių apeigų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto